Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pevné disky, optické mechaniky: Kapacita pevných disků

Neregistrovaný (0)|25.12.2007 21:38
Jméno tazatele: SP

Znění dotazu:
Poradí někdo prosím?
Při ukládáni souboru o velikosti 7Gb do pc s volnou kapacitou 65Gb mi to načte něco přes polovinu a pak to vyhodí chybu: NA DISKU NENÍ DOST MÍSTA. CHYBA PŘI ZÁPISU SOUBORY NAD 4Gb JSOU PODPOROVÁNY POUZE NA SOUBOROVÉM SYSTÉMU NTFS. Co s tím mám dělat? Pokud někdo pomůže-předem děkuji.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Wlcek (379)|25.12.2007 21:43
To asi znamená že máte souborový systém FAT32.
Nevím jestli to jde ještě nějak zmněnit (když nepočitam formát), ale asi ne. Já bych asi stáhnul Partition Magic a využil volného místa k vytvoření nového oddílu se systémem souborů NTFS.

Další možností je někde zálohovat všechna data, disk naformátovat se systémem souborů NTFS.
Intri (3490)|25.12.2007 21:43
Je to omezení souborového systému FAT32. Na tento systém neuložíš soubor větší než 4 GB. Jediné řešení je disk přeformátovat na NTFS.

@Wlcek: Ted si nejsem jistý, jestli na jednom disku může být více souborových systémů... Ale za pokus to stojí.
Pavel Boček (4169)|25.12.2007 23:50
Když máš více oddílů, tak tak může být cokoliv, proč by ne. Windows by měly mít převaděř na NTFS, takže zazálohovat a převést na NTFS. Samozřejmě pokud jsou to Win 2000 a vyšší, jinak je potřeba přejít.

Udělá se to zapsáním

convert (písmeno_jednotky): /fs:ntfs

do příkazového řádku. Disk musí mít volné místo a nesmí na něm být na konci vadné sektory.
Neregistrovaný (0)|26.12.2007 08:56
HDD mám rozdělený na dvě části 20Gb na instalaci programů + zbytek.
Do části 20Gb jde uložit i těch 7Gb, do části kde mám volných 70Gb jde uložit jen 4Gb.
Neregistrovaný (0)|26.12.2007 09:40
[QUOTE=Pavel Boček;75230]Když máš více oddílů, tak tak může být cokoliv, proč by ne. Windows by měly mít převaděř na NTFS, takže zazálohovat a převést na NTFS. Samozřejmě pokud jsou to Win 2000 a vyšší, jinak je potřeba přejít.

Udělá se to zapsáním

convert (písmeno_jednotky): /fs:ntfs

do příkazového řádku. Disk musí mít volné místo a nesmí na něm být na konci vadné sektory.[/QUOTE]

Pánové-díky MOC za rady. Zvolil jsem radu, kterou mi napsal p. Boček- udělal jsem "convert" a problém je odstraněný.Díík
""""""""""""""""""""""""""""Přeji hezký zbytek roku 2007 a vše nejlepší v roce 2008.""""""""""""""""""""""""""