Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Nezapnutí PC při připojení My Book

Neregistrovaný (0)|26.12.2007 23:57
Jméno tazatele: Mirek Vít

Znění dotazu:
Při připojení pevného disku WD My Book Essential Edition 750 GB na PC se mi tento nezapne. Musím provést rozpojení, PC zapnout a pak ho teprve připojit kabelem USB 2.0. Instalace nehlásí žádnou chybu. Je normální mít tento disk rozpojený s PC a zapínat ho dodatečně až po naběhnutí PC?

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Nainstalované Windows XP, PC osazen CP AMD Athlon 64/3200+s754, HD Samsung160 GB SP1614C/7
pavel_p (993)|27.12.2007 00:00
Normální mi to nepřijde, ale setkal jsem se s tím. Většinou disk připojuji za chodu.
EDIT: Neobvykle reakce na následující příspěvek: setkal jsem se s tím, že se nezaplo PC asi jako v případě mrtvé desky nebo poddimenzovaného zdroje.
Ještě dodám, že moc nedoporučuji přední USB porty, káblíky uvnitř case jsou často špatně stíněné a fungují jak s čím.
Intri (3490)|27.12.2007 00:05
Nezapne jako že se nezobrazí v systému nebo v něm není vůbec napětí? Pokud nemá vůbec šťávu, je to určitě divné. V prvním případě bych se moc nedivil, člověk nikdy neví, co Windows vlastně dělá s ovladači externích disků. Zrovna včera jsem zkoušel nový externí box a ten vyžadoval instalaci ovladačů po každém připojení ( nevím proč, teorii mám tu, že si nainstaluje ovladače boxu samotného ( a ty mu zůstanou ), ale potřebuje si stále aktualizovat ovladače disku samotného, který se v boxu samozřejmě může změnit ).
Pavel Boček (4169)|27.12.2007 00:13
[QUOTE=Intri;75609]...[/QUOTE]

[SIZE="1"]Jsi úplně mimo, ale dobře, nezažil jsi to. Jde praděpodobně o to, že po připojení některých datových USB úložišť to při postu zatuhne, zřejmě se BIOS snaží to rozpoznat a nejde to.[/SIZE]

Mně to dělá u mobilu, asi je to vlastnost některých čipsetů...pokud se PC se zapojeným diskem vůbec nerozbíhá, je to podezřelé, ale asi totéž.
Intri (3490)|27.12.2007 00:22
To by se rozhodně nemělo dít s klasickým diskem, aby jej BIOS nedokázal rozpoznat. Na to by pak mohl být lék update BIOSu, ale i tak mi to přijde přinejmenším divné.
Pavel Boček (4169)|29.12.2007 00:57
Nezapomeň, že to jde přes USB "redukci", na tohle nemusí mít BIOS výbavu. Rozhodně u toho mobilu to chápu, tohle je zvláštní, ale také se to takhle zdá zdůvodnit. Každopádně update BIOSu bych zkusil.