Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s GF 6600GT

Konnor (278)|1.9.2006 13:09
Zdravím Vás všechny, co se vyskytujete na tomto webu. Mám takový malý problém. Nedávno jsem vyměnil grafiku. Místo mého stařičkého radeonka 9500 mám GF 6600GT TDH. Zhruba týden mi kompl běhal uplně normálně, radost pohledět, ale teď, když pustím jakoukoliv náročnější hru tak se mi během minuty natvrdo resetuje kompl. (Athlon 2800+, 1GB RAM, 2x 80Gb disk, 400W zdroj)
Zkoušel jsem už spoustu věcí, ale kompl padá dál, tak něco poraďte, třeba jsem něco vynechal.
wizaard (913)|1.9.2006 18:11
Pokud je OK zdroj, jako že by měl být, protože 6600GT zase tolik nežere, tak bych se rozhodně zamyslel nad chlazením té karty event. nad větráním skříně - nepřehřívá se ta grafika? Zkontroluj to a uvidíš.

Pokud Ti GPU nezobrazuje teplotu, postupuj podle návodu ZDE.
Kerry (69)|1.9.2006 19:29
Viděl bych to taky na teploty. Jaké jsou teploty?
tgfh (2985)|1.9.2006 20:30
Můj bratranec měl úplně ten samý problém! Poskládal jsi PC. Pár dnů běhalo vše v pohodě a pak se mu začli dít ty samé věci co tobě. Nevěděl si s tím rady, ale já jsem přišel čím to bylo. Bylo to Ramkou. Jak jsem mu to projel memtestem tak tam vyskákalo za pár sekund víc než 1000 chyb (a to předtím nebylo).

A později mu zase odešel větrák na grafice (má 9600XT). Když hrál hru a grafické jádro se začlo přehřívat tak mu jednoduše (asi po půl hodině) vypadl obraz. Viděl jen černo, ale hra fungovala dale. Takže to tou teplotou jádra nemusí být.

Projeď Ramky memtestem!
Nemusí to být tím! Ale zkusit to můžeš!
boboco (1987)|1.9.2006 22:05
Přikláněl bych se taky k chybě paměti. Kdyby se grafika přehřívala, neresetoval by se PC, vytuhl by, popřípadě by se rozpadl nebo úplně zmizel obraz. Kdyby byl problém ve zdroji, také by mohlo docházet k reserování PC, ale častější je opravdu problém s pamětí. Doporučuju ještě u Windowsů nastavit, aby při chybě zobrazily "modrý wokno" a nerestarovali se. Pokud to uděláš a budou se Ti zobrazovat "modrý wokna", tak je to téměř na 99% RAM. Pokud je projedeš MEMtestem a ten Ti skutečně ukáže po chvíli chyby, zkus je vyndat, profouknout nebo jemným štětečkem vyčistit sloty, vrátit je tam (třeba je i vzájemně prohodit) a zkusit test znova. Ty paměti nemusej bejt hned špatný, někdy tohle kupodivu fakt pomůže a člověk má klid. V opačném případě zjistit kterej modul způsobuje chyby a ten vyměnit (vyreklamovat).
Konnor (278)|2.9.2006 09:14
Dík všem za nápady, začínám se trochu přiklánět k těm ramkám, včera jsem se s tím drápal celej večer, zdroj mám jinej, to nepomohlo, grafika se drží okolo 45°C.

Včera jsem ještě zkusil podtaktovat procesor a vrátit jej na původní hodnoty, kupodivu mi to od té doby už neudělalo!

Včera mi to totiž při startu komplu vjelo do biosu a napsalo to, že je nějaká chyba v nastavení frekvencí na procesoru! ??? dost mě to znepokojilo a v každym případě dneska vyzkouším ten memtest.

(Athlon 2200+ @2800+ - 2100Mhz,333mhz FSB:)
boboco (1987)|2.9.2006 11:42
[quote=Konnor]
Včera jsem ještě zkusil podtaktovat procesor a vrátit jej na původní hodnoty, kupodivu mi to od té doby už neudělalo!
[/quote]

Tak to mě ani nenapadlo, že máš nataktovanej procesor a řešíš tohle:D . Pokud se vyskytne jakejkoliv problém s PC, tak omezení nebo nejlépe úplné vypnutí taktování je první věc jakou by měl člověk vyzkoušet. Zas Tě ale může uklidnit fakt, že RAMky máš asi v pořádku. K otestování stability taktování doporučuju PRIME95 - torture test - FFTs.
Konnor (278)|2.9.2006 12:13
To je právě to nejdivnější, ten procesor mám přetaktovanej tak rok. Prime na něm běžel tak 6 hodin čistýho času a žádný problémy nebyly. Ty nastaly až jsem vyměnil tu grafiku. Ale je pravda, že když jsem včera zkoušel procák znovu přetaktovat tak mi kompl nenaběhl ani do biosu... Takže jsem upustil od myšlenky, že je něco s grafikou nebo se zdrojem, ale teď mám obavu, že je něco buď s procesorem nebo se základní deskou.
boboco (1987)|2.9.2006 12:36
Je i klidně možný, že když taktuješ procesor, zvedá se frekvence AGP a ta Tvá předchozí grafika to mohla líp snášet než tahle.
Smeli (2302)|2.9.2006 14:12
Má tvá deska AGP/PCI lock? Jaká je to deska?
Konnor (278)|2.9.2006 14:22
Mám desku: ASUS A7V8X, PCI lock nemá, ale na těch hodnotách, které jsem používla mají PCI 33mhz a agp 66mhz což si myslím, že je tak jak má. Zrovna zkouším ty RAMky, ale zatím se zdá že jsou v pořádku.
tgfh (2985)|3.9.2006 13:30
Napiš jak dopadl memtest!
Konnor (278)|3.9.2006 17:49
Memtest dopadl dobře.

Už to šlape normálně, dělal to procák. Měl jsem změněnou frekvenci sběrnice z 266Mhz na 333Mhz. Hned jak jsem to vrátil tak problémy přestaly, akorát nechápu proč se to projevilo po tak dlouhý době, jedině snad, že by to nedělalo dobře tý GF. Měl jsem to nataktovaný asi rok s tím radeonem a nic to nedělalo. Nu co dotat, to jsou ty zvláštní věci mezi nebem a počítačem:)
tgfh (2985)|3.9.2006 21:08
Dulezite je, ze se to vyresilo!
Konnor (278)|4.9.2006 09:20
To jo hlavně, že to šlape. Díky všem!
deathx (4)|6.9.2006 11:40
Ahojte vospolok,
mam podobny problem s mojou kartou. Ak mam bios nastaveny na AGP 4X, vsetko slape v poho. Ked nastavim v biose AGP 8X, alebo AUTO pri nabehnuti windoze (ked sa ma zobrazit plocha) monitor zhasne a PC sa restartne.
Uz som menil drivery pre kartu. Daval som starsie aj novsie drivery, teraz mam 77.72.
Pri novej instalacii karty mam v biose nastaveny AGP=AUTO. Ked kartu aj drivery odinstalujem (v SafeMode) potom po restarte mi win zisti novy hardver. Nainstalujem drivery, karta stale bezi, ale akonahle chcem zmenit hociktore z nastaveni zobrazenia (rozlisenie, hlbka farieb, frekvencia monitora) monitor zhasne a PC sa restartne.
Vyfukal som sloty, kontoxom som nastriekal molexy, grafika je sama na molexovej vetve, preinstaloval som XP.
Pripomeniem, ze grafika mi slapala 1,5 roka v pohode ale potom mi zhorel na nej ventilator, dostal som taku istu, ale iny kus a ten mi toto robi.
Este som neskusal MemTest na ramky, to urobim dnes ked pridem domov.

Chcel by som pocut vas nazor, co by bolo dobre este vyskusat, skor ako ju vyreklamujem znova. Mozno sa niekto uz s takymto problemom stretol. Ide mi o to AGP. Preco AGP4X funguje a AGP8X nie?

Dakujem za vase nazory
Konnor (278)|6.9.2006 13:45
Vítej do klubu:) ne teď vážně, mrkni jestli nemáš v biosu nastavený FAST WRITES, kupodivu se to nemá rádo s agp8x(staré zkušenosti).
Máš něco přetaktovaného?
deathx (4)|6.9.2006 21:13
Dakujem za privitanie :) , v Biose som tuto polozku vypol, lebo som sa niekde na fore docita, ze by to mohlo sposobovat chyby. A co sa tyka taktovania, nie som velky zastanca OC a ked navrhujem zostavu, tak jednotlive komponenty musia "ladit". Uff ... ale som to dobre napisal :), ale moja odpoved je nie, nemam nic pretaktovane ani procak ani grafku
deathx (4)|6.9.2006 22:22
Tak som spustil Prime95. Skoncil po 5 minutach :(

[Wed Sep 06 21:29:51 2006]
FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4
Hardware failure detected, consult stress.txt file.

Co to znamena? Som v tom lama.
Konnor (278)|6.9.2006 22:44
to nevěstí nic dobrého! Je dost pravděpodobné, že když to udělalo chybu v tomhle programu, tak by mohly být buď vadné ramky, nebo odchází procesor. Zkoušel jsi memtest? (spíš bych se přikláněl k těm ramkám)
Konnor (278)|6.9.2006 22:48
Teď jsem si vspoměl, přesně tu samou hlášku mi to vyhodílo, když jsem opravoval segře kompl!!! Byly tam kaput RAMKY. Byly tam hodně podobný příznaky: modrá obrazovká, občasněj reset,... zkus memtest, nebo jestli máš instalačku linuxu tak ten, má při instalaci podrobný test RAM a ten zjistí všechno
deathx (4)|10.9.2006 21:55
Tak som trosku vyfukal komp. Vybral som ramky a dal som ich do druhych slotov. Prime som spustil na 2 hodiny (bol som nedockavy:)). Test prebehol bez chyby. Cez vikend som kartu zaniesol znamemu, nech ju vyskusa vo svojom PC a lala! karta bezala. Takze uz viem, ze problem asi nebude v nej, ale niekde inde. Zostava mi este zdroj, alebo zakladna doska. K comu sa priklanate vy? Este ma napadlo, ci by nebolo dobre prepalit bios MB na starsiu verziu (aj ked tato posledna spolahlivo bezala 1/2 roka), alebo sa pohrat s ovladacmi na Gkartu. Co vy nato?
Konnor (278)|11.9.2006 11:09
No s tim biosem bych nic nedělal, pokud běžel půl roku v poho, tak poběží aji dalšího půl roku v poho:). Pokud už to od tý doby co jsi přehodil ty ramky neudělalo, tak bych se přiklonil k tomu že to bylo ono. (Sám jsem kdysi měl problém s ramkama: podobné příznaky, ale když jsem je dal do jiného slotu tak to fungovalo normálně.)

Pokud to tedy už jde normálně, tak bych akorát zkusil dát ty ramky do těch původních slotů. Pokud by to začalo dělat, tak je chyba v jednom tom ramkovým slotu. (špína na kontaktech, studený spoj,...)

Ty ovladače můžeš taky zkusit, ale asi bych zkoušel ty které byly přiloženy ke grafice, nebo nějaké starší.
sokorotor (110)|12.10.2006 10:28
Z mé vlastní zkušenosti s přehazováním a výměnou paměti RAM a jejím špatný náběhem a výměnou jakéhokoliv hardwaru ..... občas stačí resetovat Bios na základní desce (návod je v manuálu k základní desce a před resetováním nezapomen vytáhnout hlavní napájecí kabel).