Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

jaký zdroj k sestavě?

Pakl (31)|2.1.2008 22:44
Zdravím, nedávno jsem zjišťoval možnost regulace otáček na zdroji CoolerMaster s automatickou regulací otáček, ale tudy, jak vidno asi cesta nevede. Zdroj je v záruce, čili vrtat do něj nechci, ale možná by šel vyměnit.
Prosím zkušené borce, zda by mi mohli poradit, jaký zdroj dát do nového PC (Athlon5200+X2, RAM2GB, Graf.karta EAHD2900GT256, HDD250GB a 500GB SATA WesternDigital, DVDRW-ASUS).
Mám tam nyní CoolerMaster eXtremePower 500W (http://www.coolermaster.com/products/product.php?act=detail&id=59), možná je zbytečně výkonnej, a chtěl bych ho vyměnit za nějakej skutečně tichej. Výrobce udává Super Silent. Nevím, zda máte někdo s tímto zdrojem zkušenost, ale připadá mi, že je hlučný i při min. zatížení. Zkusím si ještě pozvat nějaké kamarády se zkušenostmi přes PC, aby si to poslechly a posoudili...
Co byste mi prosím doporučili? Předem díky.
Klingacikx (1545)|2.1.2008 22:45
Veľmi tiché a kvalitné sú zdroje Corsair. VX450 je pre teba akurát.
EDIT: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] zobrať môžeš hociktorý len NIE VX550:runaway:angry
Intri (3490)|2.1.2008 22:46
Především grafika je dost žravá. 400W by mělo stačit, ale pokud chceš jistotu, použij 500. Pro tichý chod se mrkni po značce Seasonic či Corsair.
Pavel Boček (4169)|2.1.2008 23:02
Přesně, já bych doporučil Seasonic (SS-400ET nebo SS-500ET pokavaď plánuješ CF/SLI), Corsairy jsou sice tišší, ale jinak vlastně Seasonicy, neni třeba dávat za ně o tolik víc. Rozdíl mezi Seasonicem a Corsairem poznáš jedině, když budeš mít ostatní otáčky na minimu nebo pasivně co půjde a disky v Silentmaxu.
speedsnail (4876)|3.1.2008 00:12
No já bych se taky přimluvil za VX450 Corsair. Je za skvělou cenu, a myslim že bude lépe osazen než OEM seasonic (v tom smyslu tu srovnával Martin Šejnoha 400W OEM a S12 430W).
Pavel Boček (4169)|3.1.2008 00:21
[QUOTE=speedsnail;77668]No já bych se taky přimluvil za VX450 Corsair. Je za skvělou cenu, a myslim že bude lépe osazen než OEM seasonic (v tom smyslu tu srovnával Martin Šejnoha 400W OEM a S12 430W).[/QUOTE]

No já mám dojem, nechci za nikoho mluvit, ale psal tuším, že mezi Seasonicy a Corsairy není moc rozdíl, že SS vlastně dodává vnitřnosti pro CS. A navíc to všichni říkají :thumb Navíc rozdíl je asi 360 Kč, což už není nejméně, za tu cenu je SS-500ET, který je o 50 W výkonnější, což je určitě po všech stránkách lepší než Corsair VX450 ;-) Osobně bych nakupoval po celých stovkách wattů, nestojí mi kvůli 30 či 50 W připlácet, když za stejnou cenu mám o 50 - 70 W výkonnější zdroj ;)
speedsnail (4876)|3.1.2008 00:31
[QUOTE=Pavel Boček;77673]No já mám dojem, nechci za nikoho mluvit, ale psal tuším, že mezi Seasonicy a Corsairy není moc rozdíl, že SS vlastně dodává vnitřnosti pro CS. A navíc to všichni říkají :thumb[/QUOTE]

Jó to jo. Corsair VX450 a HX řada je vyráběnej seasonicem. Ale MŠ se zminoval v tom smyslu, že OEM seasonicy jsou velmi pravděpodobně osazeny horšími součástkami než řada S12. No a můžem se jenom dohadovat jakou úrovní součástek osazuje Corsairy. Tipuju že VX450 bude mít osazení jako OEM, a HX jako S12tka (pokud tam tedy vůbec nějakej rozdíl je, no do recenze sme si je objednali tak třeba se dočkáme dřív než je přestanou vyrábět :)). Vzhledem k použitý grafice mi přijde rozumný rozpětí 400-450W . Z toho mi vychází trojice (vzestupně podle ceny) Seasonic 400W OEM, Corsair VX450, Seasonic S12 430W. Chybou nebude ani jeden. 500W už je zbytečně moc.
Pavel Boček (4169)|3.1.2008 00:42
Pamatuji si, že něco říkal. Ale raději bych viděl přímo test, to jak něco řekl, jsem na 100 % nepobral :) neřekl po jaké stránce atp. A nikde jsem na diskuzích apod. neviděl nic jiného než víceméně dohady, tak nevím no, OEM verze se snad ani netestují, maximálně se též jen řekne, že je to to samé, ale víc už to nikdo nerozebere, ale jak je to po tom roce od testu nám nikdo neřekne :confused:
speedsnail (4876)|3.1.2008 00:47
Ještě k tomu zdroji CoolerMaster. Snad i tady na fóru se psalo že ty zdroje maj nefunkční termoregulaci a jedou pořád na plno.. Mi to přijde skoro na reklamaci.. (a následnou výměnu za jinej, protože je to výrobní vada kterou novej kus nespraví). Si to zkus ověřit, pozjišťovat a možná ti to ušetří na novej zdroj :)

//Anandtech - Power Supply of the Year: The AnandTech Bronze Editor's Choice award goes to the Seasonic S12II (testovali během roku 330W a 500W verzi). (druhý a první místo jsou nějaky 750W+ bestie)
Pavel Boček (4169)|3.1.2008 00:58
Ano, ale co OEM verze ? O těch mluvím. Ty tam v testu měli (nejlépe v přímém srovnání)...?
speedsnail (4876)|3.1.2008 01:04
Samozřejmě že ne.. :-/ to čeká na Martina. Fakt by to ten testík chtělo. (VX450, SS OEM, Fortron SAGA+ a nějakej shit co shoří at je sranda)
Pavel Boček (4169)|3.1.2008 01:10
[SIZE="1"]A FEELy nezapomeň na FEELy :runaway

A vrazil bych tam jeden z těch výkonnějších LC Power (nad 700 W už je to nějaká jiná řada, stojí místy i víc než Tagan, vypadá kvalitněji za ty peníze ;)). Samozřejmě nějaké to EC a tak též, já zase nebudu spát když uvidím, co to je a že to mám doma a alespoň budu déle na fóru :):p;):D:cool::rules:stupid:thumb:idea:notsure: turtle:slug:runaway[/SIZE]
Pakl (31)|4.1.2008 20:46
Nevíte někdo, jaké www stránky má výrobce zdrojů Eurocase? Ne že bych ho chtěl pořizovat, ale potřeboval sem zjistit výrobcem udávanou hlučnost u 450W zdroje (brácha má v podstatě totožnej komp ale zdroj od EC, přesnej popis teď nemám), abych to mohl porovnat s mým Coolermastrem.
husky14 (4214)|4.1.2008 20:59
[QUOTE=Pakl;78254]Nevíte někdo, jaké www stránky má výrobce zdrojů Eurocase?[/QUOTE]No :notsure , ale co treba zkusit zcela necekane http://www.eurocase.cz.... :idea

[SIZE="1"]Btw. Google ti nefunguje?[/SIZE]
elpsycho (1602)|4.1.2008 22:42
To mi připomíná že na téhle stránce mě už nějaký čas znepokojuje nabídka zdrojů Fortron. Nemá k tomu někdo bližší info? Jestli je Partis pouze ditribuuje, nebo v horším případě licenčně vyrábí?
tequilla (1015)|5.1.2008 00:10
[QUOTE=elpsycho;78277]To mi připomíná že na téhle stránce mě už nějaký čas znepokojuje nabídka zdrojů Fortron. Nemá k tomu někdo bližší info? Jestli je Partis pouze ditribuuje, nebo v horším případě licenčně vyrábí?[/QUOTE]

Nekde jsem zachytil, ze Partis uz od minulyho roku zdroje nedela (ani se nedivim, musel to byt hrozne prodelecnej byznys). Budou to nejspis zdroje od FSP s jinou nalepkou - ovsem co dodava FSP dovnitr za soucastky a jestli i vnitrni usporadani je shodne s Fortronem, to je otazkou dalsi.
Pakl (31)|5.1.2008 13:51
Mno jo, jenže tam maj stejně málo informací jako všude jinde,kde sem se koukal (co jsem vygooglil).... Proto jsem sháněl výrobcovy stránky. zajímala mě především uváděná hlučnost a třeba v závislosti na ot. vrtule. Tak jak to mají v grafu u CoolerMastera.
pas!k (3765)|5.1.2008 16:33
DO te sestavy bych dal Seasonis s12 430w