Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Čep

Neregistrovaný (0)|4.1.2008 12:27
Jméno tazatele: Adam

Znění dotazu:
Dobrý den!
Počítač se mi po nastartování sám od sebe po několika minutách vypnul a na opětovném zapnutí nereagoval. Poněkolika pokusech jsem odpojil přebytečný hardware a zkusil i jinou zásuvku s tím, že jednou z několika pokusů počítač naběhl,ale během krátké chvíle se zase vypnul.
Pokoušel jsem se najít závadu v připojeí napájecích kabelů, ale nakonec se mi podařilo udržet počítač v chodu pokud byl v horizontální poloze... tedy ne standartně postaven.
Při manipulaci se většinou hned nebo během krátké chvíle vypne a zatím se zdá, jakoby opravdu v poloze "vleže" běžel normálně.
Neměl by někdo zkušenosti s podobným podivným chováním? Případně nápad, v čem by mohla být chyba? Mohla by to být chyba ve zdroji či MB?
Během posledních 2 dnů si nepamatuji, že bych s bednou počítače pohyboval...
Předem velmi děkuji za jakoukoliv odpověd!

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Athlon 64 3000+
MB Biostar ???
512 DDR RAM
GeForce 7600 Silent
HD WD 200GB 2x
Windows XP sp2
pas!k (3765)|4.1.2008 12:34
Rekl bych ze problem bude zdroj .. je moznost zapujcit jiny zdroj a testnout to s jinym zdrojem ? ..

BTW jake znacky je ten zdroj?
Neregistrovaný (0)|4.1.2008 12:38
Je to trochu problém, protože tu mám jen jedno PC a otravovat kamarády, aby rozdlělali ty jejich není moc prima ;)

ohledně značky nemám ponětí, protože tohle je už 3. zdroj v tomhle počítači... ty první 2 jsem reklamoval po vyhoření...
v TS Bohemia mi potřetí dali tenhle s tím, že je to takovej, kterej montují do novejch počítačů a lepší bych si musel zaplatit....
pas!k (3765)|4.1.2008 12:41
:) Vsadim si ze to bude nejakej smejd .. je na pc pecet ? Muztee ho rozdelat a podivat se? Kazdopadne pokud je to jiz treti zdroj evidentne v tom pc neco neni v poradku .. je ta sestava jeste v zaruce pripadne kolikata je to reklamace? Pokud jste z brna nejaky zdroj muzu zapujcit.

EDIT: Na zdroji nema smysl sestrit urcite se vyplati priplatit si nejakou tu stovku za kvalitni zdroj ..
Z tech levnejsich kvalitnich vyhovuje napriklad znacka fortron.. S nekvalitnim zdrojem muze dojit poskozeni dalsich komponentu v pc (pokud se tak jiz nestalo)
Neregistrovaný (0)|4.1.2008 12:49
Děkuji za ochotu, ale jsem ze Znojma, to je trochu z ruky :)

Počítač jsem si sestavoval sám, takže nemám v záruce sestavu jako takovou, ale jen komponenty a tenhle zdroj tam mám asi 4 měsíce.... Ať koukám jak koukám, tak na něm není vůbec žádná značka.. podle mě ho vyndali z nějaké sestavy, aby mi měli, co dát...

Poprvé mi zdroj shořel a zničil oba HDD i základní desku
Podruhé z nj začaliy šlehat plemeny a odnesla to základní deska, ale díky tomu, že jsem všchno nakoupil najednou a u jedné firmi, mi to reklamovali a já dostal jinej zdroj i desku...
No teď mám zase tenhle problém se zdrojem...

Napadlo mě, jestli třeba nemůže být vadná zásuvka, která vytváří přepětí, ale nemám s ní jiné problém a kromě těchto případů během cca 2,5 roku k ničemu jinému nedošlo....
johny__g (6387)|4.1.2008 12:51
A je jedno na jaký bok se PC položí? Napadá mě nějaký kontakt, takže bych navrhoval vše rozebrat, vyndat karty, CPU, RAM, odpojit disky a DVD, pak to zase složit a zkusit to rozjet - jen CPU, grafiku a RAM, bez disku, DVD a dalších případných karet. Při té příležitosti se podívat na kondenzátory na desce, zda nejsou nafouklé.
Ovšem nejdřív zkusit jiný zdroj, kdo ví co by mohl tenhle odpálit pokud je vadný.
pas!k (3765)|4.1.2008 12:55
Uf tak to je silne kafe .. kazdopadne ve vasem pripade bych nechal promerit i eletroinstalaci je mozne ze pokud s eproblemy opakuji muze byt pricina i tam ..

S koupi noveho zdorje bych nevahal na vasi sestavu staci s prehledem tento: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] da se pak pouzit i pro nasledny upgrade pc.

V pripade ze se zjisti problem i v elektroinstalaci nebo nejakem kolisani vybavil bych se jeste nejakym zaloznim zdrojem nevyhoda je z ety kvalitnejsi ktere opravdu hlidaji to co jde do zdroje nejsou nejlevnejsi .. ovsem sam mate zkusenost jak se takovato vec muze prodrazit.
Neregistrovaný (0)|4.1.2008 12:58
[QUOTE=johny__g;78103]A je jedno na jaký bok se PC položí? [/QUOTE]
Nezkoušel jsem case otáčet, protože při pokusu postavit ho se PC vypne.... teď jsem rád, že můžu aspoň vytisknout věci, co potřebuju do školy...

kondenzátory se mi zdají normální i když pochybuju, že bych poznal, kdyby nějaký nebyl :)

večer to asi opravdu zkusím rozebrat a složit znovu, je možné, že něco špatně drží a při pohybu ztrátí kontakt a způsobí vypnutí...

Jestli to nebude lepší, tak seženu jiný zdroj a vyzkouším to s ním....
Neregistrovaný (0)|4.1.2008 13:03
[QUOTE=pas!k;78105]Uf tak to je silne kafe .. kazdopadne ve vasem pripade bych nechal promerit i eletroinstalaci je mozne ze pokud s eproblemy opakuji muze byt pricina i tam ..

S koupi noveho zdorje bych nevahal na vasi sestavu staci s prehledem tento: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] da se pak pouzit i pro nasledny upgrade pc.

V pripade ze se zjisti problem i v elektroinstalaci nebo nejakem kolisani vybavil bych se jeste nejakym zaloznim zdrojem nevyhoda je z ety kvalitnejsi ktere opravdu hlidaji to co jde do zdroje nejsou nejlevnejsi .. ovsem sam mate zkusenost jak se takovato vec muze prodrazit.[/QUOTE]

to úplně chápu, se zdrojema mám opravdu hodně špatné zkušenosti a jestli je i tentokrát chyba v něm, tak si raději koupím dražší a kvalitní než bych se opět spokojil s náhradním "šmejdem" na reklamaci...

K tomu přeměření... napadá Vás, kdo by mi s tím mohl pomoct? Elektrikář? Nebo poskytovatel elektrické energie? Přídně jiné firmy?
tgfh (2985)|4.1.2008 13:04
Pokud se PC vypne a nejde normálně zapnout až potom co je odpojen a znovu přopojen do sítě (elektřiny) je problém v uzemění, někde něco probíjí. Na vadnou elektroinstalaci bych to neviděl, tam by zdroj čistě vyhořel a ne se tímto způsobem vypínal. Ještě k tomu není na zdroji žádný štítek, což bude asi hodně velký shit. Máš poměrně slušnou sestavu, do které bych dal slušný zdroj.

Doporučil bych 350W Fortron GLN
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Jak se říká: Sečteno a podtrženo: Koupě kvalitního zdroje vyřeší tvé problémy
pas!k (3765)|4.1.2008 13:09
Taky si myslim ze je to zdroj .. ale neznam prostredi .. nevim jestli to neni nejaka prahistoricka elektroinstalace poud ano urcite bych oslovil nejakeho eletrikare z okli zda by se na to za pivo nemrknul :)
Neregistrovaný (0)|4.1.2008 13:09
[QUOTE=tgfh;78111]Pokud se PC vypne a nejde normálně zapnout až potom co je odpojen znovu přopojen do sítě (elektřiny) je problém v uzemění, někde něco probíjí. Na vadnou elektroinstalaci bych to neviděl, tam by zdroj čistě vyhořel a ne se tímto způsobem vypínal. Ještě k tomu není na zdroji žádný štítek což bude asi hodně velký shit. Máš poměrně slušnou sestavu, do které bych dal slušný zdroj. Doporučil bych 350W Fortron GLN [odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]

ono vlastně nepomohlo vypnout a zapnout znovu do sítě... spíš bych řekl, že to bylo spíš náhodné a povedlo se ho zapnout až po pohybu s casem (když jsem ho posunoval ,abych zkontroloval kabely a tak). Proto si spíš myslím, že je chyba v nějakém kontaktu, který zrží při horizontální poloze skříně....
Neregistrovaný (0)|4.1.2008 13:12
[QUOTE=pas!k;78112]Taky si myslim ze je to zdroj .. ale neznam prostredi .. nevim jestli to neni nejaka prahistoricka elektroinstalace poud ano urcite bych oslovil nejakeho eletrikare z okli zda by se na to za pivo nemrknul :)[/QUOTE]

No je pravda, že i kdyby můj problém nebyl ve zdroji, tak jsem zase dostal přes čumák a uvědomil si, že mít tam tenhle je jako mít tam časovanou bombu... koupím lepší tak jako tak a pokud se problém nevyřeší, tak bud hledat dál...
Neregistrovaný (0)|4.1.2008 13:13
všem moc děkuji za rady a bleskovou pomoc!!!

S pozdravem Adam Čep :)
tgfh (2985)|4.1.2008 13:13
Je to čistě zdrojem, dělej si s tím co chceš, ale proč se s tím stále trápíš, furt problémy, nevím proč si nekoupíš toho Fortrona za 700Kč a máš klid
pas!k (3765)|4.1.2008 13:13
Kazdopadne do doby nez bude novy zdroj bych s tim moc nelaboroval ... pokud je problem v nem muze sebou vzit dalsi veci na hw hrbitov ;)
tgfh (2985)|4.1.2008 13:18
Žádným kontaktem to není, je to prostě vadným noname zdrojem o kterého se budeš neustále starat a on se ti po čase odmění tak, že odpálí všechno co půjde :D
Neregistrovaný (0)|4.1.2008 15:16
jo jo, měli jste pravdu

Teď jsem přišel vymrznutej z obchodu na druhým konci města [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] vymrznutej, ale spokojenej :)

zapojil jsem ho a zatím všechno klape jak má ;)

Teď pudu toho svýho pazdroje poslat do křemíkovýho nebe a udělat si teplý kafe...

Ještě jednom nekonečné díky za rady :) :)

S pozdravem
Adam Čep
mech13 (5526)|4.1.2008 15:21
dalo se cekat ze kvalitni zdroj tomu pomuze. kazdopadne si ale nechej zkontrolovat tu elektroinstalaci, aby ti casem neodrovnala i toho fortrona...
tgfh (2985)|4.1.2008 15:31
Měl čistě noname zdroj, takže že mu to odcházelo jak na běžícím pásu se dalo čekat, pokud nebydlíte ve 100 let starém domě, nemáte uvolněné, staré zásuvky tak se nemáš čeho bát ;)

Btw. ten pazdroj se bude hodit na fotbal, nejprve ale odsříhej kabely ať to lépe lítá :D
pas!k (3765)|4.1.2008 15:46
Super hlavne ze to jede .. stejne by me zajimalo co mu to tam ts cpala za zdroje :)
Neregistrovaný (0)|4.1.2008 15:53
[QUOTE=pas!k;78159]Super hlavne ze to jede .. stejne by me zajimalo co mu to tam ts cpala za zdroje :)[/QUOTE]

Hele po vyndání toho zdroje a pečlivým prozkoumání jsem našel cedulku s několika certifikátama a nápisem Maxpower PX-400, což asi bude výrobce a typ, ale neznám....

jo a taky tady je dost odstrašující přepínání mezi 230V a 115V
tgfh (2985)|4.1.2008 16:50
JJ Maxpower :D před Vánoci jsem jeden takový měl v ruce (byl to 500W): nový, voňavý, krásný, ale nefunkční :D (přesněji fungoval 3 hodiny, pak chudák odešel mi před očima...)

Toho přepínání se neboj ;) ale pokud to přepneš na 115V uvidíš kouř jako z komína :D