Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Grafické karty: Restart s ATI Radeon 9550

Neregistrovaný (0)|6.1.2008 19:47
Jméno tazatele: Ondřej Procházka

Znění dotazu:
Zdravím, mám graf. kartu ATI Radeon 9550, bohužel se mi stává, že se PC sám od sebe restartuje - i několikrát denně. Při použití integrované graf. karty se to nestává. Už dříve se mi podařilo tento problém řešit, pravděpodobně nějakým patchem, ale už je to dávno (nepamatuji si, jak byl problém řešen), po přeinstalaci PC se mi už nepodařilo dostat se do původního stavu.
Děkuji za pomoc.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Win XP Prof.; AMD Sempron 3000+, 1GB RAM
husky14 (4214)|6.1.2008 19:50
Jaky mas drivery pro VGA?

Jak vypada ten restart, spadne to pres BSOD nebo se najednou sam vypne?

A co takhle zdroj, zkus nam ho nejak popsat....
Neregistrovaný (0)|7.1.2008 19:10
Mám tam ovladače Omega 3.8.252 - první ovladače, které fungovaly. Po instalaci originálních nebo novějších ovladačů jsem už nenastartoval (resp. v zákl. rozlišení, ale po přihlášení se obraz "roztrhal" a nedalo se s tím nic dělat než ovladače odinstalovat z nouzového režimu).
Chlazení čipu je pouze pasivní. Používám starý CRT monitor.
No a ten restart vypadá tak, že se to buď "kousne" (i se zvukem, pokud běží třeba film) nebo se vypne monitor a nezbývá než resetovat natvrdo... Všiml jsem si, že se to sekne ne vždy stejně - jednou jsem jenom vypnul a znovu zapnul monitor a byl jsem zpátky ve Windows, ale s mnohem horším grafickým výkonem, stejně jsem to musel restartovat.
Nevím, co je to BSOD.
Zdroj je tam nějaký obyčejný, je to PC Barbone.
husky14 (4214)|7.1.2008 19:18
BSOD je modra obrazovka smrti ve winech, to urcite znas.... ;)

Zkusil bych drivery odinstalovat, restartovat do nouzaku a pomoci Drivercleaneru odebrat vsechny zbytky ovladacu a pak ty Omegy nainstalovat znovu.

Btw. co mas vlastne za integrovanou grafiku, resp. jakou mas MB?
Neregistrovaný (0)|7.1.2008 19:50
Jo, tak modrou obrazovku znám, ale ve Win XP jsem ji ještě nikdy neviděl. Integrovaná grafika má 64 MB
robky (3195)|7.1.2008 19:55
No Husky14 myslel typ MB a grafickej karty.

Nemôže sa jednať o prehrievanie tej 9550? Skús rukou zdetekovať teplotu toho pasívu.
husky14 (4214)|7.1.2008 20:19
Jj myslel sem typ grafiky.... treba ma integrovanou geforce a perou se mu tam drivery. Skoda ze nam to Neregistrovaný nechce rict [SIZE="1"](stejne jako se zdrojem)[/SIZE].

Jinak ta teplota me taky napadla, ale moc mi tam nehraje to vypnuti/zapnuti monitoru....
Neregistrovaný (0)|7.1.2008 20:38
Zkusil jsem všechny ATI ovladače odinstalovat, i s pomocí Drivecleaneru, ale už se mi málem ani nepodařilo je znovu nainstalovat... musel jsem použít Obnovení systému. A jak zjistím typ MB?
Neregistrovaný (0)|7.1.2008 20:48
Co se týče teploty chladiče graf. karty, tak je výrazně teplejší než chladič procesoru (nebo je tam ještě jeden menší chladič a ten je taky výrazně chladnější). Grafika může mít i přes 40-45 stupňů s otevřenou skříní.
robky (3195)|7.1.2008 21:11
No typ MB zistíš najjednoduchšie tak, že sa popozeráš poriadne po doske a zvyčajne bielym písmom je napísaný výrobca a typ. Poprípade môžeš použiť SW ako Everest, CPU-Z a pod.

S tým odhadom teploty - pokiaľ na tom udržíš prst pár sekúnd bez popálenia - je to v pohode.

No a ešte ma napadlo - máš tú integrovanú grafiku v BIOS-e vypnutú?
Neregistrovaný (0)|7.1.2008 21:56
Teď mi došlo, že MB bude asi motherboard... Je to Gigabyte GA-K8VM800M
robky (3195)|7.1.2008 22:04
Tak asi najlepšie riešenie bude - odinštalovať všetky ovládače od tej UniChrome VGA, v núdzovom režime DriverCleaner, vypnúť, osadiť 9550, v BIOS-e vypnúť onboardVGA a po detekcii tej radeonky nainštalovať ovládače a malo by to fachať.
Neregistrovaný (0)|8.1.2008 15:21
Tak v BIOSu jsem nenašel vypnutí/zapnutí integrované grafiky a trofám si říct, že to tam ani není. Ale díky za ochotu.
Pabler (425)|8.1.2008 16:49
Jo, cital som teraz manual, v biosu to není, doska je vybavena funkcií autodetect, disablne onboard VGA po zasunutí graficke karty do AGPcka
ICEBOSS (3435)|8.1.2008 18:37
zkus snizit rychlost AGP na 4x (pripadne az na 2x) a vypni v BIOSu polozku fast writes. a samozrejme si vyres ty ovladace.
Neregistrovaný (0)|8.1.2008 19:42
A kde se ta rychlost AGP mění? A v BIOSu jsem položku fast writes nenašel.
ICEBOSS (3435)|8.1.2008 19:52
pokud to tam neni, tak je to asi vypnuty... :)

rychlost AGP se meni taky v biosu...