Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Software: PC a minidv kamera

Neregistrovaný (0)|6.1.2008 22:35
Jméno tazatele: jarda77

Znění dotazu:
Dobrý den zakoupil jsem kameru Panasonic NV-GS17EP miniDV a potřeboval bych natočené scénnky dostat do PC přes USB kabel a vypálit si je na DVD .Dá se nějaký takový program někde stáhnout?Předem mockrád děkuji.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
PC a kamera
Lax (97)|7.1.2008 10:32
Tohohle Panaka konkrétně neznám, ale s jiným jsem měl tu zkušenost, že přes USB šlo stahovat pouze fotky, na video jsem musel použít FW. Když jsem se tehdy na to u Panasoniku ptal, tak mi řekli, že pokud v návodu není výslovně uvedena podpora stahování videa přes USB, tak to nejde.
Ale je to už pár let (cca 2) ...
Styryx (351)|7.1.2008 16:44
Tak tak, taky jsem tahal video z DV kamery (myslím, že to byl taky zrovna Panasonic, měl jsem jí tehdá půjčenou) a už jsem to taky řešil. Přes USB to sice teoreticky jít má, ale osobně jsem nenašel žádnej program, kterej by to uměl. Kupoval jsem kvůli tomu firewire kabel. Přes firewire bych taky řek že to bude rychlejší a spolehlivější (nehrozí tolik výpadky snímků - firewire má vlastní nezávislej řadič, tj. nepoužívá tolik na rozdíl od USB procesor).

Na stahování přes firewire do PC jsem používal free utilitku WinDV, malinkej prográmek, ale funguje spolehlivě (umí dokonce "odstartovat" kameru a začít tak nahrávání synchronizovaně, ukládá videa v kusech, jak byly postupně natáčený, lze pak spojit a případně překódovat např. ve VirtualDub).

Pokud budeš kupovat fw kabel, koukni jakej má konektor kamera - mívá 4-pin, PC mívá 6-pin, takže v tom případě budeš potřebovat kombinovanej kabel na jedný straně 4-pin a na druhý 6-pin. (ale notebooky mívají taky 4-pin takže záleží k čemu to budeš připojovat).
Lubošek (4)|7.1.2008 19:13
Tady bych trochu oponoval.Není vše pravda co píšou v manuálech.
viz. Panasonis VDR D220 EP.(nelze stahovat video přes USB. No a není
to pravda.Úplně v pohodě.
Lubošek (4)|7.1.2008 19:22
[QUOTE=Neregistrovaný;78845] Jméno tazatele: jarda77

Znění dotazu:
Dobrý den zakoupil jsem kameru Panasonic NV-GS17EP miniDV a potřeboval bych natočené scénnky dostat do PC přes USB kabel a vypálit si je na DVD .Dá se nějaký takový program někde stáhnout?Předem mockrád děkuji.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
PC a kamera[/QUOTE]

Jardo nevím kdy jsi tuto kameru kupoval ale co vím Panasonic ke
svým kamerám dodává soft od Ulead konkrétně Video Studio.
Osobně vlastním jak analogovou tak digi Panasonic kameru.
info. na 603378705 (SMS) pošlu meil adr.