Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): nv 8800 gts vs monitor pod vista

Neregistrovaný (0)|8.1.2008 14:54
Jméno tazatele: marek

Znění dotazu:
Mám monitor Acer AL 2216W doma cca 3 měsíce s graf. kartou NV MSI 8800 gts pod vistama. Vše zatím o.k..
Teď se začal monitor při startu do systému vypínat, že nemá signál a přes digitální kabel se detekuje nekorektně jako nepodporující plug nad play s nízkým rozlišením a to jen na druhém výstupu karty (dig.). Při pokusu o nastavení na první výstup karty, nebo vyššího rozlišení atd. se toto chová nekompaktibilně - vypíná se systém, nastavení i přes potvrzení neprovede. S ovladačem karty prostě monitor nespolupracuje.
Hardwarově problém však není, protože v xp, které jsem otestoval na této sestavě je vše o.k. při stejném zapojení.
Po reinstalaci systému vista i ovladačů karty 8800 se vše po instalaci ovladače karty opakuje a to i po nainstalování všech aktualizací win a jiných verzí ovladčů karty i monitoru. Nevím, co s tím. Do teď vše bylo v pořádku a nebyl jediný problém. Sestavu jsem nijak nezměnil a ani neinstaloval žádnou aktualizaci o které bych věděl.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
amd 5000+ dual
msi NV 8800 gts 640 mb
monitor ACER AL 2216 W propojeno přes dig. kabel
4 giga ram ddr 2
husky14 (4214)|8.1.2008 15:04
Tak to opravdu vypada na problem ovladacu VGA pod Vistama....

Jaky drivery si zkousel?
Vyzkousej i modifikovany Omegy.... nevim jaky mas Visty, tak tady mas [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ;)
marek znovu (0)|9.1.2008 13:00
Ovladače jsem používal jen dodané s kartou a později jsem stáhnul doporučené ze stránek výrobce. Musím dodat, že vše mi chodilo několik měsíců beze změn bez problémů. Po radě jsem zapojil monitor přes redukce jako analog a vše chodí bez vady.
Visty mam 32 bit.
Neregistrovaný marek (0)|12.1.2008 14:40
Tak to jsem zase já. Jak jsem psal, tak po analogu vše běží O.K. Také digitál mi chodí pod XP. Do vist jsem nainstaloval i nejnovější ovladače s WHQL a vše je pořád stejné. Při radách mi někdo říká, že je problém s protkolem HDCP, který údajně zapnul ochranu po spuštění nějaké nelegální aplikace nebo filmu pod vistama. Tomu se mi ani nechce věřit a který protokol v monitoru nebo v kartě ?
Poraďte někdo prosím v čem je skutečně problém.
Systém a všechen software mám samozřejmě legální.

děkuju [email]marek1973@seznam.cz[/email]
filky (197)|12.1.2008 20:11
HDCP je potreba jen v pripade, ze chces prehravat BlueRay nebo HD-DVD.

Ty Visty mas original?
Neregistrovaný (0)|12.1.2008 22:12
Samozřejmě, to jsem již psal. Marek