Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ovladače Omega

Lehun (9)|9.1.2008 19:43
Ahoj,
máte někdo zkušenosti s ovladači grafických karet ze stránek omegadrivers.net? Pokud ano, tak jaké?
Díky za odpověď.
Black tgfh (143)|9.1.2008 19:59
Omegy obecně zvyšují výkon grafické karty, mají své upravené prostředí rozšířené o řadu možností, byl jsem s nimi asi 3 měsíce, už ani nevím z jakého důvodu jsem přešel zpět na oficiální, myslím, že z toho, že jsem nepoznal rozdíl a Omegy vycházely ve verzi o stupeň níž. Bylo to tak před rokem a půl co jsem je zkoušel.

Nyní instaluju oficiální ovladače a k nim ATT
P@pi (1519)|9.1.2008 20:48
No něco jsem dříve sepsal zde. Jinak OMEGY používám především v notebooku.

Problém neoficiálních ovladačů je ten, že vychází nepravidelně a pomaleji než oficiální, což je v dnešní době (= spousta patchů a neustále se zvyšující výkon ovladačů v nové verzi) docela problém.

Naopak je velmi doporučuji pro starší/hůře podporované karty (lepší kompatibilita a autoři se většinou snaží i vychytat minoritní problémy s kartami starších generací, na které ATI/NVIDIA kašle).

Jednoduše:
  • Často opravují komaptibilitu - tj. např. notebookové karty
  • Často větší výběr rozlišení a různé "zvláštní" módy rozlišení
  • Zvyšují/snižují výkon s dosažením pokud možno co nejlepší kvality obrazu
  • Můžeš se podílet na "vývoji" - fora "programatorů"
  • Zlepšená kompatibilita her
Wlcek (379)|10.1.2008 17:53
Ja je použivam už dva roky. Ani nevim proč sem k nim tenkrat přešel. Nejsem nijak velkej pařan, ale kdysi mi s nima hry chodili lip jak s oficialnima. Zatim sem s nima neměl žadne větši problemy. A ty menši vždycky odstranila opětovna instalace, nebo přenastaveni v ATT.