Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Grafické karty: Pokles výkonu grafické karty

Neregistrovaný (0)|11.1.2008 18:00
Jméno tazatele: Martin

Znění dotazu:
Dobrý den, nedávno jsem zaznamenal při hraní her rapidní pokles výkonu mé grafické karty, hry se začaly neuveřitelně trhat. Prvních pár minut hra běží naprosto svižně a poté se začne trhat. Zkoušel jsem nainstalovat i novější ovladače, ale nic se nezlepšilo. Zkoušel jsem i přeinstalovat systém, ale ani tím se neprojevila žádná změna k lepšímu. Zajímalo by mě, kde je problém, když všechny hry předtím běželi normálně. Předem dík za jakoukoli odpověď.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
WinXP Home
GeForce FX Go5600 64MB
Pentium 4 2,6GHz
1024MB RAM
johny__g (6387)|11.1.2008 18:23
Chápu dobře že ten počítač je notebook? Podle té GFX5600 Go....? Nepřehřívá se procesor? P4 v momentě kdy přesáhne určitou teplotu, začne snižovat takt. Dělají to všechny hry bez rozdílu? Co se týče ovladačů, zkusil bych na tuhle kartu nějaké starší.
tgfh (2985)|11.1.2008 18:43
Přesně tak, zřejmě se něco přehřívá, možná odešel větráček apod.
Pabler (425)|11.1.2008 19:17
podla mna, rozdelat a vycistit, tak srobovak do ruky ak je to von zo zaruky, a precistit chladice, mozes aj vysavacom ... len opatrne, veci zvyknu drzat ale naraz hubice by mohol byt fatal :)
Neregistrovaný: Martin (0)|12.1.2008 18:13
Ano je to Notebook Acer 1703SM_2.6. Nezdá se mi, že by se některá komponenta přehřívala. Jednou utilitou jsem naměřil tyto hodnoty (při sledování televizního vysílání prostřednictvím televizní karty, ze začátku se vysílání vůbec netrhá, ale po pár minutách...):

Základní deska: 54 stupňů
CPU: 62 stupňů
GPU: 83 stupňů

Nevím, kde je problém. Po reinstalaci systému jsem ponechal původní ovladače.
Intri (3490)|12.1.2008 18:18
Ty teploty jsou celkem dost vysoké... Chce to rozhodně snížit. U Aceru jsou to sice teploty úplně normální, i tak se ale přesvědči, že jsou větráky čisté a že všechny běží.