Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Krátkodobé zamŕzanie PC

Neregistrovaný (0)|11.1.2008 21:10
Jméno tazatele: Peter

Znění dotazu:
Zdravim
Mam problém s notebookom. Pri sledovaní filmu alebo aj písaní v textovom editore niekedy notebook akokeby zamrzol. Trvá to len cca 15 sekund a potom znova ide. Pôsobí na mna akoby nieco zálohoval:) Niekedy je to castejsie (2 - 3 krat za hodinku) a niekedy len raz za den. Neviem ci to bude chyba softwaru, že by to robil nejaky program, alebo hardweru. Skusal som aj preinstalovat windows a nic.
Zaujimavosťou je to že pri hraní hry sa mi to este nestalo, ale je to možno len náhoda. Ak sa s tym niekto stretol tak mi prosim poradte.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
mam notebook ASUS F3T a oper. sys. Win XP
Intri (3490)|11.1.2008 21:25
Mrkni na disk, jestli při tom zamrznutí hrabe jak šaleny.
Neregistrovaný (0)|11.1.2008 21:48
Notebook pocas toho zamrznutia je ticho nepocut ze by nieco disk robil.
Intri (3490)|11.1.2008 21:52
Když disk hrabe, je to většinou především vidět.:-) Kontrolka disku. Neznám notebook, který by ji neměl.
Pabler (425)|12.1.2008 00:41
nj, ale ono by to mohol byt aj hocjaky inaksí proces ktory zrazu vyletí na "100%" CPU Load
ja som napr. postrehol ze pri pouzivaní DC++ mi prisekava video, pritom procak poskakuje len v rozmezí 1-3% load :)
ten narazovy nabeh proste na nejaky cas odstaví procak a sekne videom, je to tazko spozorovat, no vsimol som si to az pri quake a neskor odsledoval aj na videu, znizenie priority pre dc++ pomohlo okamzite samozrejme
Intri (3490)|12.1.2008 00:47
Jo, DC mi tohle dělalo taky, ale 15 sekund mi přijde jako hodně dlouhá doba. Na takhle dlouho by si žádný proces vybrat procesor ( a vlastně ani ten disk ) neměl.