Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ufon

georginho (110)|13.1.2008 00:11
Nazdar všeci!
Mám takovej problém...na intru má kámoš internet od ufon tzn. instalační cd a pak jeste wifi modem pripojenej pres usb do laptopu.
Chteli by jsme, ab sel nejak nasdilet internet na druhej notas a mohli byt online oba dva...muzu klidne zprovoznit na viste i na xp...ale bohuzel nejak nám to nejde...co je potreba udelat? propojujeme notasy pres lan!!! podle mne kdyby byl usb rozbocovac tak by asi nebyl problem ale chcem to prees lan...Ufon pripojeni se nezovbrazi ve správci sítí!
Díky všem za případné rady a nápady...všechno hnedka v pondeli vyzkouším až zas budem na intru!:)
Pabler (425)|13.1.2008 11:06
ak to ma byt tak ze jeden pc ma byt branou do internetu tomu druhemu, tak bud z jedneho PC spravite server s NATkom
alebo na nom rozbehnete Proxyserver, a na clientskom pc potom nastavit vsade ze sa pripajas cez proxy, no zial napr. hry toto vsetky rozhodne nepodporuju, ICQ, web slape OK...
eraser (0)|13.1.2008 13:21
To pripojenie by si mal najsť zrejme v modemoch a potom mu nastaviť zdielanie, ak použiješ wizard, tak by ste si mali oba počítače pohodlne nakonfigurovať, takže jeden bude fungovať ako server (ten s USB modemom) a druhý ako klient.
georginho (110)|13.1.2008 14:39
A jak mám ten jeden nastavit ako server?
eraser (0)|13.1.2008 15:09
Pozri sa do Control panel - Fax and Modem options, či tam máš USB modem. V každom prípade by si mal mať v sieťových pripojeniach odkaz na dané pripojenie. Píšeš, že tam nič nevidíš, je to vytvorené? Funguje na tom počítači internet?

Ak by si ho videl, potom dáš vlastnosti a poslednej záložke nájdeš položku ohľadne zdieľania - Advanced - Internet Connection Sharing. Následne by si mal wizard nakonfigurovať TCP/IP pre sieťovú kartu a zapnúť DHCP. Prepojením cez UTP kábel oboch PC a aktivovaním DHCP zisku adries na druhom PC, by mala byť celá operácia hotová.

Jednoducho platí, že jedno PC tvorí server, čím zabezpečuje pripojenie na internet, ostatné, ktoré sú v sieti tvoria klientov a využívajú pomocou pripojenia k serveru jeho zdieľané prostriedky na prístup na internet. Čiže server plní úlohu routera a zabezpečuje NAT.

Čo sa týka wizarda, tak samozrejme netreba sa na neho viazať, no pokiaľ nie je človek v sieťových nastavení zbehlý, tak sa stačí riadiť jeho pokynmi.
mech13 (5526)|13.1.2008 15:11
najdi si vlastnosti sitovyho pripojeni, je tam tlacitko sdilet pripojeni k internetu...
a na druhem PC musis nastavit IP adresu tak, aby jako vychozi brana byla IP adresa toho PC s modemem
georginho (110)|13.1.2008 16:22
Bohuzel v síťových připojeních vubec ufona nevidím...vždycky jenom zapnu program z plochy...je to prográmek od společnosti a tam dám připojit a internet jede! ale vyzkouším zítra vaše rady a povím více...
eraser (0)|13.1.2008 16:31
Pokiaľ je tam nejaký šmejdový programík pre pripojenie, tak to moc šancí na úspech nebude mať, to by som videl skorej v nejakom proxy, či winroute riešení.
georginho (110)|14.1.2008 18:57
Bohuzel je to pres smejdový prográmek...ale napadlo mě ještě jedno řešení...co takhle USB rozbočovač? šly by přes něj připojit 2 notebooky naráz?
mech13 (5526)|14.1.2008 19:21
[QUOTE=georginho;81092]Bohuzel je to pres smejdový prográmek...ale napadlo mě ještě jedno řešení...co takhle USB rozbočovač? šly by přes něj připojit 2 notebooky naráz?[/QUOTE]

ee, nesmysl. usb hub slouzi k pripojeni vic USB zarizeni k jendomu PC, nikoli naopak

kdyby nahodou to zarizeni umelo komunikovat zaroven s dvema PC (o takovym jsem jeste neslysel), melo by dva draty