Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Ovládače k desce proVistu.

Neregistrovaný (0)|13.1.2008 22:03
Jméno tazatele: Marián Janík

Znění dotazu:
Uvažuji o koupi operačního systému Vista Home Premium, mám základní desku Asus A8N-E, pr.AMD Athlon 64 3200+, gk. MSI RX 1600PRO 256M a 1024MB paměti. Začal jsem si stahovat jednotlivé ovládače k Vistě ze stránek výrobce hardware , ale narazil jsem na to, že na moji desku k nVidia Chipsetu (CK8-04) ještě nikdo u Asusu ovládač nenaprogramoval přitom k integrované zvukovce Realtek AC 97 a k ACPI ovládač již existuje je ve Vistě nějaký univerzální ovládač k chipsetu k ostatním komponentám ovládače již existují, na stránkách-www.iexbeta.com ...
má deska jako kompatibilní uvedena není, zkoušel jsem i aplikaci Windows Vista Upgrade Advisor, ale jeto v Ang. jazyce a...................prosím o radu. Bude mi počítač z Vistou fungovat?

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Intri (3490)|13.1.2008 22:10
1) Napiš nám, co ti Upgrade Advisor píše

2) Fungovat ti to určitě bude, ale 1 GB paměti je pro Vistu málo, pocítíš oproti XP znatelné zpomalení.
Neregistrovaný (0)|13.1.2008 23:42
napis sem co mas za typ desky.
Ja mel visty a mam celkem starou desku od MSI a zadne jejich ovladace jsem nepotreboval.
nforce sitovku i realtec zvukovku to nainstalovalo samo = bez problemu.

Jinak ale s tvoji konfiguraci Vistu nedoporucuji.
mam a64 3200+ 2gb ram a x1950pro a ve hrach sem citil znatelny pokles vykonu. Navic preci jen nektere veci proste nesli nebo sl blbe :( tak jsem se po pulroce vratil na XP SP2 + Vista skin z Windows Blinds
v XP SP2 verzich Windows z dec 2007 uz je IE7 WMP11 az MS webu sem stah Windows Live Mail (neco jako outlook express ale skvelej spam filter a skvelej vista design).
mech13 (5526)|14.1.2008 02:42
doporucuju nehledat ovladace na strankach vyrobce desky ale primo u vyrobce chipsetu/zvukoveho chipu/sitoveho chipu...
casto toho takto najdes mnohem vic

jinak ale s jednim GB RAM bych si ten prechod vazne jeste rozmyslel