Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Thermaltake Swing VB6000BNS

Seidl (13)|17.1.2008 03:20
Máte prosím někdo zkušenosti s touto skříní. Zajímalo by mě hlavně chlazení (proudění vzduchu a teploty uvnitř za provozu), instalace a uchycení mechanik a HDD i celková funkčnost. Za názory děkuji.
tgfh (2985)|17.1.2008 10:17
Je to fajný case, jsem jeho vlastnitel :)
Všechno je řešeno bez-šroubovitě. Ve skříni je boxík na 3 HDD. Bohužel jeho chlazení není uplně vyřešeno - je potřeba přiložený ventilátor přesunout do přední pozice. Ventilátor má zajištěn vzduch zespodu, pokud bude case na zemi je potřeba zajistit vzduch jinudy, např. přes díru pro FDD. (u bratrance jsem to vyřešil vyvrtáním děr do FDD kritky :)

Jinak no problem
Seidl (13)|23.1.2008 22:31
Díky za za tipy... Chlazení je důležité.
yake (3)|7.4.2008 20:51
Mel jsem take tuhle skrin a bohuzel musim rict ze chlazeni HDD je v tomhle pripade dost mizerne. Kdyz se osadi jeden disk tak neni co resit, mel sem vsak obsazene vsechny 3 pozice a ventilator vpredu nestihal, musel jsem nakonec poridit iCage a pomohlo to. Teplota disku klesla v prumeru o 10 stupnu. Takze jen pozor na to a chlazeni u disku resit.

Druhy problem teto skrine je v umisteni USB a Audio konektoru v horni pozici pro FDD. Kabelaz je krute kratka a kdyz mate headery od integrovane zvukove karty vyvedene v levem dolnim rohu, tak je to dost k vzteku, tahal sem kabely za deskou, ale vyla to docela piplacka a vychazelo to na milimetry ...
Martin_kukis (53)|8.4.2008 10:29
Já mám Thermaltake Armor a jsem nad míru spokojen chlazení disků jsem provedl boxíkem který byl přiloženej akorát jsem přišrouboval větráček a disky zacvaknul do 3x5.25 pozice kdykoliv je můžu vyndat stačí odpojit napajení a data teplota je cca kolem 30stupňů E8400 mi momentálně běhá na 35stupních MB 45°c a GPU 55°c to vše v Klidu load jsem ještě pořádně nevyzkoušel. Prostě jsem zaujatej a tahle bedna se mi líbí a jinou nechci a rozhodně je to pokrok narozdíl od jiných levných co jsem měl doposavaď myslím že za to pohodlí to stojí vrazit trošku víc do bydlení pro komponenty ;o)
Red Devil (15)|22.6.2008 09:37
Taky sem tuhle case mel a problem u ni byl,ze se tam treba 8800 Gtx nevesla disky se museli soupnout uplne k vetraku a tri disky sem mel taky,do kose dal dva,jeden nahoru druhej dolu a treti misto fdd a vsechny sem mel krasne studeny,jelikoz mam dve 8800Gt ktery nefoukaj ven,ale dovnitr case,tak jsem do plexi v bocnici dal 12cm vetra,co foukal dovnitr a ikdyz mam q6600,desku s chipsetem nf680i,ty dve gt,tak sem mel teploty supr
Alf (305)|22.6.2008 11:24
[QUOTE=tgfh;81831]Je to fajný case, jsem jeho vlastnitel :)
Všechno je řešeno bez-šroubovitě. Ve skříni je boxík na 3 HDD...[/QUOTE]
Souhlas. Jenom doplním.
Tu díru dole je dobré zvětšit (měkký plast, takže ostrým nožem bez problémů).
Plusem je prachový filtr (spíš sítko), který je pod předním, jednoduše sundatelným krytem. Je potřeba ten filtr ale občas vyčistit.
Alf (305)|22.6.2008 11:25
Pokud jde o HDD, mám instalované v boxu 3 a před nimi fan NF-S12 s otáčkami sníženými U.L.N.A. na 600 ot/min. Teploty jsou podle Everestu aktuálně 43°C (2x Seagate 400GB), resp. 39°C (WD Raptor 74GB).
Na připojení SATA disků je dobré sehnat kabely s lomenými konektory, protože rovné trčí do prostoru a při manipulaci s bočnicí se mohou uvolnit.
Kabely k čelnímu panelu jsou skutečně krátké. Pro USB a FW to problém není. Ty mívají konektory na MB blíže k čelnímu panelu, ale pro audio to problém je. Já jsem to řešil prodloužením vodičů...