Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sestavy, notebooky a PDA: sestava-bude zpomalovana pametmi?

Neregistrovaný (0)|23.1.2008 13:06
Jméno tazatele: Xaint

Znění dotazu:
Zdravim,
chtel jsem se zeptat.
Mam sestavu, HW specifikuji nize. Zajimalo by me:
1) budou mi tuto sestavu nejak vyrazneji zpomalovat mnou vybrane pameti?
2)Myslite, ze ta sestava je vyvazena? Co na ni rikate?
3)Myslite, ze zdroj Seasonic ci enermax 450 to utahne?

Jsem obcasny hrac, nejsem overclocker, takze chlazeni necham boxovane + 3 vetraky do case - vpredu, vzadu a zboku.

V soucasne dobe mam Athlon 2000XP, 512 Ram a GeForce 3 Ti 200, to jen pro zasmani. Proste si koupim pocitac a mam ho pak celkem dlouho, proto bych rad, aby mi tenhle pocitac chvilku zase vydrzel.

Dekuji za odpovedi. Jsem zaregistrovany i prihlaseny, ale pri pokusu pridat dotaz na forum mi to stale tvrdi, ze prihlasen nejsem :-(


Xaint

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Procesor: core2duo 8400 (ten novy 45nm...), boxovany
Deska: GIGABYTE P35-DS3R
Grafika: Gigabyte 8800GT 512, s jejich vetrackem
Pameti:KINGSTON SODIMM 2GB 667MHz DDR2 Non-ECC CL5, budou tam celkem 2x, takze 4GB celkem.

Disk - 320GB hitachi, bude prevzat ze soucasne sestavy.
Intri (3490)|23.1.2008 13:25
1] Ty paměti jsou celkem zbytečně pouze 667MHz, kup si raději 800MHz A-Data Vitesta EE. Poslouží stejně a jsou levnější než ekvivalentní Kingstony.

2) Vyvážená je, grafika nějakou dobu určitě bude stačit.

3) Zdroje těchto značek s takovým výkonem utáhnou v pohodě i mnohem náročnější sestavy, než je ta tvoje.

Takže asi tak.:-)
mech13 (5526)|23.1.2008 13:27
s prehledem to utahne kvalitni 400W zdroj. seasonic a enermax jsou symboly kvality, takze to rozhodne zvladnou (jeste se da uvazovat o corsairu - vnitrnosti seasonic)
sestava to je rozhodne dobra, jen ty pameti jsou dost nestastny. podivej se na A-data 800MHz - nejsou nijak drahe a jsou proverene

a jeste neco ke grafice: docela zalezi za jakou cenu ji sezenes - podivej se i na 8800GTS s 512MB jestli nebude nahodou jen o neco malo drazsi nez GT kterou muzes sehnat, nebo zauvazuj i nad HD3870 ktera muze byt docela vyrazne levnejsi a vykon ji oproti 8800 moc chybet nebude.
nejlepsi by bylo kdybys napsal kde kupujes a za kolik to muzes mit
matyyy (2527)|23.1.2008 14:05
jeste technicka poznamka
sodimm pameti jsou pro ntb a maji jinou delku nez dimm ktere se pouzivaj pro desktop
husky14 (4214)|23.1.2008 14:41
A jeste jedna technicka:
kdyz uz 4GB ram, tak misto dvou 2x1GB kitu se podivej na 2x2GB kity. Daji se sehnat cca. od 2,2k, coz je stejna cena a vyhoda jsou pouze dva moduly na desce.... ;)

Btw. bacha na ty SODIMM, jak pise matyyy, ty to urcite nebudou.
Xaint (1)|23.1.2008 15:57
Dekuji za tak rychlou odpoved!

Ja mam rad kingstony - mam je proverene, ale na ty a-data jsem koukal a jestli je ma proverene vic lidi, nebranim se zmene. Diky za tip!

Cena - mam je od znamho ktery vlastni vetsi obchudek, takze mam ceny mensi nez pro velkoodberatele, takze cena v tomto ohledu nehraje takovou roli.

ATI radeji ne, kvuli linuxu, budu ho na tom taky provozovat a kvuli 3Dcku - mam 3D bryle, nVidia ma slusne ovladace pro anaglyph i pro jine veci, ATI vubec nic.

sorry za drobeni odpovedi, ale celej jeden prispevek mi to nechelo vzit, padalo to na timeout.

GTS ne - teplota a cena. Mam sice levnejsi komponenty, ale rozpocet neprijemne nizky, jinak bych treba zvolil Gigabyte GA-P35-DS4. Holt znate to, jestlize opravujete barak, penez moc nazbyt neni :-P A GTS je sice znatelne vykonnejsi, ale ja si tu GT uz nejak vysnil, takze asi GT :-)

hele, proti Geforce 3 to stejne bude uplne neuveritelnej posun, takze jestli by ta karta mohla zvladat lepsi antialiasing nebo o 10% rychleji hry v 1600x1200, kdyz hraju 1024x768, to uz me fakt nemrzi :-) ja uz jsme skromnejsi, v mych letech, a uz se nezenu za padesati bodama navic v 3dmarku :-)

Diky za tip na zdroj. Nedoufal jsem, ze to utahne 400. Enermax to jisti :-)

RAMka - ajo, to je sodimm, ajajaj :-) dikec moc za upozorneni, to bych se divil i usima!

Jeste jeden dotaz - BUDE V TOM NECO PISKAT? mam domaci zviratka, ktera slysi velmi dobre, a kdyby jim tam cele dny neco piskalo, asi by to nesly velmi tezce a celkem by se trapily.


Znova dik. Moc.
mech13 (5526)|23.1.2008 16:26
zdroj: podivej se tady na SHW na recenze grafik, P@pi tam vzdycky hodi spotrebu cele sestavy takze se muzes podivat co si C2D 3GHz a 8800GT vezme - pres 300W nesla tusim zatim zadna sestava. seasonic 400W utahne C2Q 3GHz a 2x X1950 v CF - najdi si temata zalozena withmanem, hazel sem test 1950 CF

a-data ted jsou tezce v kurzu