Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sit:Desktop+Notebook+Tiskarna?

Manda_cZ (1)|24.1.2008 09:30
Dobrý den, už jsem tu přečetl několik topiců a mám jistou představu, ale radši bych se ještě poradil s někým kdo tomu opravdu rozumí. Můj problém je takový, doma mám 2PC(desktop/notebook) a chtěl bych oba připojit k internetu. Internet přijímám přes WiFi, konkrétně k tomu používám OvisLink WL-5460AP. Od poskytovatele mám jednu neveřejnou IP adresu.

Síť by měla vypadat následujícím způsobem:

(WiFi)-Client-(Kabel)-Router-(Kabel)-PC1
---------------------------(WiFi)-PC2
---------------------------(USB)-Tiskarna

Bude to vůbec všechno fungovat? Optimální nastavení?Ted mi jde o to jaký vhodný router vybrat? Nejslépe, aby uměl i WiFi, cena byla max. kolem 1500Kč,a byl v nabidce CzC.cz. A dále jak nasdilet tiskárnu? Zda to jde jinak, než koupí printserveru.
eraser (0)|25.1.2008 20:47
No, vidím to na [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] zariadenie, ktoré disponuje USB portom a print server funkciou.
Encore1106 (424)|25.1.2008 21:32
Já jsem to doma vyřešil tak, že jsem tiskárnu (Canon MP500) normálně připojil přes USB a nainstaloval k PC. Potom jsem na NtB (Win Vista) dal Přidat tiskárnu, zvolil "Přidat síťovou tiskárnu", nainstalovaly se ovladače do NtB a bylo to.

Eraserovo řešení je ale určitě lepší, protože v mojim případě je nutný, aby při tisku z NtB běželo i PCčko, navíc má tiskárna celkem dlouhou odezvu (když měnim předvolby tisku, potvrzuju tisk atd.)