Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

WinXP naběhne, ale 2minuty čekám na sítě

Luxik_oldd (30)|27.1.2008 17:24
Zdravím,
Mám takový problém. Systém win XP sp2 na mém ntb krásně startoval do nedávna během pár vteřin. Dnes startuje, tak že najede plocha, ikony. Sekne se uvodní obrázek NOD32, ale jde relativně pracovat .. otvírat pdf, video, hudba.. ale nejde nic co se týka sítě (internet, bezdrátová síť) to se rozjede až po dlouhých 2 minutách.. to teprve najede nod32, kerio, a pak ikonky se sítí. A vše je v normálu.

Co sem zkoušel: odinstaloval sem spoustu programů jako kerio,nod32... V msconfig sem porušil všechny zbytečnosti (prakticky vše až na win) taky služby sem porušil zbytečné.. Projel sem pc NOD32 taky Ad-warem vše bez úspěchu. Potom sem zkusil bootvis .. ten se choval tak že vše najelo, nastartovalo a po těch dvou minutách nezaznamenal že startují další potřebné věci. Také sem zkoušel Nouzový režim.. stejný problém 2 minuty.. jen nouzový bez síti naběhl docela rychle.
V síťových připojení mám tyto sítě: Bezdrátové připojení(nepřipojeno), připojení k mistní síti 3 "Cisco VPN"(neaktivní), 1394 (připojeno), Připojení k místní síti "LAN a internet"(připojeno)

Tak jestli jste se s tím už někdo setkal prosím poraďte :(
Předem moc děkuji
Intri (3490)|27.1.2008 17:28
Co máš připojené k firewire portu?
Luxik_oldd (30)|27.1.2008 17:48
Tak zakopaný pes je v bezdrátové síti. Když sem ji zakázal, tak vše naběhlo tak jak má. Ale nechápu proč si to najednou rozmyslela.. vždy sem ji ve škole zapl tlačítkem na ntb a pak vypl a o nic dalšího sem se nestaral .. třeba zakazování povolování.. nu ale protože reinstal systému si dovolit nemůžu budu si muset zvyknout na povolování a zakazování :D
Petr S. (1220)|27.1.2008 18:55
Buď, nebo taky můžeš zkusit inovaci systému (to ti zachová na disku všechna data a všechny konfigurace programů). Uděláš ji přímo z instalátoru, až program najde nainstalovaný systém, tak stiskneš R pro opravu. Můj komp se nedávno choval taky dost nestabilně a každou chvíli házel modrý obrazovky smrti, krom toho se i hodně dlouho spouštěl. Na kompletní reinstal jsem bohužel neměl a dosud nemám čas a tak jsem to prozatím vyřešil takto a PC je teď v cajku. Dokonce startuje i o dost rychleji, než předtím...
Intri (3490)|27.1.2008 20:54
Nebo byl mohla pomoct prostá reinstalace síťovky.
Zoidik (1405)|28.1.2008 13:43
Proč si nemužeš dovolit reinstal systemu?to mi trochu uniká důvod. Uděláš zálohu na DVD a pak tomu věnuješ tak 2-3 hodinky a je to....
Encore1106 (424)|28.1.2008 16:02
Možná služební notebook?
Styryx (351)|28.1.2008 16:28
Hehe 2-3 hodinky to bych chtěl vidět :D :D ... nevim teda jestli jsem opravdu takový dřevo, ale reinstall Windows mně osobně trvá minimálně tak 14 dní (když počítám 2 víkendy tj. 4 dny v kuse a ostatní dny cca 2h denně po práci). Základní systém a ovladače sice za ty 3 hodinky možná jo, ale všechny nastavení, tweaky, instalace programů, nastavení FW a internetu, zabezpečení atd. atd. mi většinou trvá fakt dlouho. Když jsem naposled po upgradu v srpnu reinstaloval počítač, trvalo tak měsíc, než jsem moh pc plně používat a měl tam všechny programy, který potřebuju :) ... takže hláška o kompletní přeinstalaci systému za pár hodin mě vždycky pošle pod stůl :D

[size=-2](jenom když jsem naposled vylepšoval počítač tetě, jel jsem to do Prahy dělat na 11 ráno a myslel že budu nezpozdějc v 18h doma, a přijel jsem ve 23.30 jako na koni - a to jsem už měl všechno připravený na disku, instalaci komplet Windows hotovou, včetně většiny programů, což jsem připravoval téměř celej tejden před cestou, tam už jsem jenom sestavoval počítač a dělal "dodělávky" nastavení a přetahování dat ze starýho na novej)[/size]
Zoidik (1405)|29.1.2008 06:13
Hh njn když nemáš čas, tak co s tebou. Pokud to dělam jak ty, což dělam jen při změ HW, tak mi to trvá cca 6 hodin komplentě. A pak nastane boot do dosu a záloha GHOSTem, takže pak je to zpět cca za 20 minut. Existuje i ghost se sítovým rozhraním, takže pokud máš možnost sítonové připojení, tak vřele doporučuju
Petr S. (1220)|31.1.2008 10:42
Tj, ale jak už jsem někde psal, Ghost nevyužívám, protože pokaždé když dělám novou reinstalaci, tak si tam dávám jiné programy. Některé již nevyužívám, některé v novější verzi, jiné nové. Časově nejhorší při tom samozřejmě je zazálohovat všechna data, která potřebuji vypálit na CD (hudbu) nebo na DVD (filmy). Průběžně zálohovat nemám čas, vím že je to chyba, ale bohužel je to tak :(
pas!k (3765)|31.1.2008 11:09
Ghost je dobra vec ja to delam tak ze ghostuju ciste nainstalovane widle bez driveru ale s aktualizacema a nainstalovanym frameworkem .. kazdy rika ze to nema smysl ale ma :) Je to vic jak hodina casu uspora a to se rozhodne vyplati! :)
Zoidik (1405)|31.1.2008 11:22
pas!k : Ja Ghostem si udělam vždy plně funkční system, drivery, kodeky, office, přehraveče a programy které nejvíce využívám. Čistě okna se záplatama z mého pohledu má význam pokud měniš hodně HW v bedně.
Petr S. : Tak si udělej skrz ghosta jenom zalohu čistě systemu, driveru, office a kodeků, ty určitě často neměníš. Pak jen doinstaluješ co potřebuješ.
pas!k (3765)|31.1.2008 11:26
U zalohovani s driverama a programam je potiz ze pri dalsim reinstalu jsou novejsi drivery .. novejsi programy atd :)
Zoidik (1405)|31.1.2008 11:29
jj to mas pravdu, ale zase na druhou stranu, kdo poctivě měni drivery vždy když jsou nové? Já jen když si vzpomenu. Ale chvála lidem co to dělají
pas!k (3765)|31.1.2008 11:34
Ja vzdy kdyz preinstalovavam ;) ale to uz jsme OT zpet k tematu
Petr S. (1220)|31.1.2008 11:55
Já zas když mám se zařízení potíže a nebo nemám co dělat ;)

Jinak dělat obraz čistého systému jen s drivery a pár aplikacemi je zajímavý nápad. Nevyřeší to sice problém se zálohováním, ale instalace pak bude rychlejší, to je fakt. Díky za tip...