Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Základní desky: HW, nejde spustit PC

Neregistrovaný (0)|2.2.2008 19:26
Jméno tazatele: Honza

Znění dotazu:
Ahoj, hledám pomoc člověka znalého HW. Brácha má počítač s deskou ASUS Commando, zdroj Fortron. Když odchází na delší dobu, vypíná zdroj, když chtěl naposledy nastartovat počítač, zapnul zdroj, ale PC je mrtvé. Nereaguje na vypínač, ani na tlačítka přímo na desce. Zadní informační LCD i LEDky na desce pravidelně blikají, LED panel nevypisuje žádnou chybu, jen občas náhodné znaky. Nikde jsem nenašel, co by tohle chování mohlo znamenat. Uvítám jakoukoliv pomoc.

H.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
MB ASUS Commando, zdroj Fortron 700
Janyk1 (997)|2.2.2008 19:35
nevim přesně, zkus toto: do***********, se mě to strašně seká, prostě se podívej na stránky asusu na návod ke commandu.sem: http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=cs-cz , tam si vpravo vyber commando vyhledat a pak kliknout na návod a vybrat si jej.Tam jsou hlášky displeje, i nesmyslny znaky.
Maximus12 (763)|2.2.2008 20:42
to je tezke takhle radit na dalku kdyz to clovek nevidi, vypada to z toho co pises ze deska nejak reaguje a zdroj taky aspon tak to chapu...

hold ja bych otestil postupne vsecky komponenty
zkusil bych jinej zdroj
mrknu se na desku na kondiky,ale tam asi problem nebude
pak se podival na grafiku

v nejhorsim bych to vyndal z casu a postavil si to znovu na stole "na pavouka" a trochu si s tim pohral a prozkousel co sem psal nahore, takhle sem resil neco podobneho a pomohlo to
Neregistrovaný (0)|2.2.2008 21:36
Já vím, na dálku diagnostika udělat nejde. Manuály nepomohly, ale rozebírat to budu nerad.

Děkuji za pomoc.
H.