Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

8800gt - zadny program neprecte takty

Rejj (47)|7.2.2008 07:35
Zdravim,

Druhy den po koupi 8800gt sem se rozhodl ji trochu taktnout, trochu jsem to ale prehnal a restartnul se me komp. Od ty doby me rivatuner ani powerstrip neprecte frekvence na gk, proste jako by bylo vsechno na nule a posouvatko na frekvenci pameti se ani neobjevi. Vcera me to navic hodilo blue screen a neco o VGA memory fatal error, coz me trochu desi. Co mam udelat, abych mohl o5 taktovat?
P@pi (1519)|7.2.2008 07:55
" Co mam udelat, abych mohl o5 taktovat?"

Velmi vtipná věta. Já bych spíš měl strach, abych vzkřísil grafiku a ty máš stach, že nemůžeš taktovat :D.

Zkoušel jsi klasicky odinstalovat ovladače a nainstalovat nové? Odinstaluj je DriverCleanerem.

Jinak se mi to moc nelíbí. Bylo v tom BSODu určitě napsáno VGA?
Zoidik (1405)|7.2.2008 08:30
MNo tak tomu se říká fakt skutečný strach. Jestli jsi to hned zvedl o 500MHZ ( čož by byl zázrak kdyby se ti to povedlo ) tak se nediv. Nejlépe než začneš taktovat je dobré si o tom něco přečíst.


Zkus přehrát BIOS na GK nebo ho vyresetovat. Přehrávání je celkem o držku.
husky14 (4214)|7.2.2008 08:37
No karta po tvych taktovacich pokusech evidentne jeste funguje, takze si vypni automatickej restart systemu a kdyz ti znovu naskoci BSOD, tak to vyfot (fotakem, zadnej printscreen) a hod to sem.

Zkusil bych reset BIOSu desky a reinstal ovladacu VGA.

@zoidik: na flashovani BIOSu VGA Rejje fakt netipuju (bez urazky).... ;)
Zoidik (1405)|7.2.2008 10:22
husky14 : vpohodě, jen tipuju, ono to kolikrát ani o ničem jiném než tipování není
husky14 (4214)|7.2.2008 11:30
@Zoidik: ale jo, s tim BIOSem na karte muzes mit pravdu.... spis si myslim, ze Rejj by se do toho asi nechtel/nemel poustet ;)
Zoidik (1405)|7.2.2008 12:49
Jo jasně, tak to jsem tě blbě pochopil, pardon. Ale je to asi fakt ta nejkrajněší možnost. Flashnout bios na desce neni zase až tak moc o hudu jak na grafice, sice když se to nepovede tak je taky pruser, ale dá se to.
Rejj (47)|7.2.2008 12:58
popravde ja to o moc nezvedl, asi o 170 mhz
husky14 (4214)|7.2.2008 13:06
[QUOTE=Rejj;88216]popravde ja to o moc nezvedl, asi o 170 mhz[/QUOTE]No tak to je uz opravdu dost, na pametech to dela (DDR)340MHz a to uz neda zadna 88GT....
Zoidik (1405)|7.2.2008 13:13
[QUOTE=husky14;88219]No tak to je uz opravdu dost, na pametech to dela (DDR)340MHz a to uz neda zadna 88GT....[/QUOTE]

hihi pán bud neví, jak se počítaj u pamětí frekvence, nebo měl snahu udělat z komára velblouda. Hele než se do něčeho takového pustíš, tak si o tom fakt něco přečti. ja se chystam přetaktovat procesor už pul roku a pořád hledám info kolik toho asi tak max zvládne nechchi ho odvařit. jak se říká dvakrát měř jednou řež.
speedsnail (4876)|7.2.2008 13:24
Postupně bych zkusil reinstall ovladačů, reinstall systému (případně vyzkoušet kartu v jiném PC) a pak bych kartu poslal na reklamaci. Flash biosu bych neriskoval. Taktování se samozřejmě nepozná, navíc jak píšu níže, bez Vmodu nebo nedostatečného chlazení je divný že se karta poškodila.

2Husky a hlavně Zoidik :) přijde mi že to trošku moc dramatizujete. Co se stane s procákem když mu nastřelíte v biosu takt 8Ghz? Samozřejmě nic. Prostě nenabootuje. Když dáte pamětěm 2Ghz, taky to nenaběhne, ale nevidim důvod proč by se měly poškodit. Zhoubné následky má napětí a teplota, ne frekvence.
husky14 (4214)|7.2.2008 13:41
[QUOTE=speedsnail;88223]2Husky a hlavně Zoidik :) přijde mi že to trošku moc dramatizujete. Co se stane s procákem když mu nastřelíte v biosu takt 8Ghz? Samozřejmě nic. Prostě nenabootuje. Když dáte pamětěm 2Ghz, taky to nenaběhne, ale nevidim důvod proč by se měly poškodit. Zhoubné následky má napětí a teplota, ne frekvence.[/QUOTE]Nechci to dramatizovat.... jen rikam, ze 2150MHz na pametech uz 88GT nejspis neda.

Ze se diky tomu karta poskodila, netvrdim ja, ale Rejj.... taky myslim, ze ji to nemuze poskodit, maximalne nenabehne.

Takze imho SW chyba -> reinstal driveru, kdyz nepomuze, reinstal winu.
Zoidik (1405)|7.2.2008 14:16
Ja taky nedramatizuju i kdož to tak vypadá.... Otázkou je jestli pomuže v tomto případě reinstal driveru. Ty změněné takty se zapíší do BIOSu karty pokud se nepletu. Takže v něm se to opět musí změnit. Stálo by za zkoušku nahodit novou verzi EVERESTu a tam jsou takty uvedné na GK, tak to zkusit přes něj a jeli pořád možnost, tak nástrojem od nVidie ( Riva tuner nepletuli se, jestli ano tak mě opravte ) je sundat pokud to bude možné
speedsnail (4876)|7.2.2008 14:36
[QUOTE=Zoidik;88232]Ja taky nedramatizuju i kdož to tak vypadá.... Otázkou je jestli pomuže v tomto případě reinstal driveru. Ty změněné takty se zapíší do BIOSu karty pokud se nepletu. Takže v něm se to opět musí změnit. Stálo by za zkoušku nahodit novou verzi EVERESTu a tam jsou takty uvedné na GK, tak to zkusit přes něj a jeli pořád možnost, tak nástrojem od nVidie ( Riva tuner nepletuli se, jestli ano tak mě opravte ) je sundat pokud to bude možné[/QUOTE]

To se právě pleteš, takty se do biosu nezapíšou. Nastavuje je buď ovladač při zavádění (pokud se taktuje přes něj) a nebo externí program (RT,ATT) ve chvíli kdy se spustí. Takže by přeinstalování ovladačů mělo stačit.
Rasty_CZE (49)|10.2.2008 13:34
Zkus program nTune tam by to melo jit v pohode.[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]