Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kterou grafiku vybrat.....poraďte pls

Vafle89 (15)|8.2.2008 09:27
Tak jsem koupil celkem levně - za 2800 zhruba, v aukci počítač protože ten co jsem měl dostal přepeťovou ránu jedné noci takže už je k ničemu. V dnešní době - C2D atd. to možná není nic moc, ale mně se zdá jako ještě ucházející. Je starý kolem 2 let a je to P4 1,4 GHz, socket 478, RAM 512 MB (nevím jestli je to DDR nebo ne, sandra vypisuje tyhle údaje nějak divně - je tam SDRAM a o pár řádků níž DDR, hrozně mě to mate, základní deska přece nemůže mít oboje...a jak to jinak zjistit nevím), grafika S3 Savage4, HD 120 GB (v plánu přidat do sestavy starý 80 GB disk z odešlého počítače - doufám, že tento HDD přežil přepětí v pořádku), úplně nová DVD vypalovačka LG, Windows XP Pro SP2. Vím, že si asi říkáte, co to je za nesmysl S3 a ucházející karta, to ani náhodou, pc má AGP a já jsem myslel dopředu a v jiné aukci jsem koupil do AGP grafickou kartu - MSI FX5500 256MB (paměť má 128b sběrnici, vybral jsem tuhle protože pc, co odešel měl FX5600 256MB a šla dobře), samozřejmě jsem ihned po doručení domů vyndal tu šunku S3 a dal tam tuhle MSI, funguje mi tam v pohodě, to co předtím, jenže já bych chtěl o něco lepší grafiku, FX5500 prostě také začíná pokulhávat. Ovšem problém je v tom, že nevím, jaký je tam zdroj, ptal jsem se prodejce z té aukce, co mi pc prodal a odpovědi jsem se dosud nedočkal, akorát předtím říkal, že to je pc stavěný jako kancelářský takže počítám, že 400W Fortron tam asi nebude... Samozřejmě jsem se dovnitř počítače díval, ale zdroj to ani z jedné strany nemá napsané a úplně celé to rozebírat tak to vůbec nechci, zřejmě to bude klasický 300W, ale jak říkám, vůbec to nevím. Do budoucna také plánuji přikoupit ramku minimálně abych měl 1 GB, to ale nejdřív musím zjistit přesný typ co tam jde. Jo teď jsem si vzpomněl, že jsem na té desce viděl napsáno Fujitsu-Siemens, ale nic víc, paměťový modul ram tam byl jeden ale tak neskutečné hafo kabelů, že jsem nemohl vidět na ten štítek co na té ramce byl... A také nevím, jestli má smysl kupovat lepší P4 do tohoto socketu. Takže bych potřeboval poradit, jakou tak lepší grafárnu než FX5500 vybrat, aby to nebylo jen o málo lepší, ale zároveň aby to zdroj v pohodě utáhl tzn, aby celý systém i se dvěma disky a např. také v zátěži ve hrách běžel stabilně a nepadal. Podotýkám, že s touhle MSI běží i po dlouhém hraní v pohodě a ještě nikdy nespadl... O počítačích celkem přehled mám, teď jsem se zrovna díval na ATI HD3870 X2 1GB - za 10 hadříků moc pěkná kartička no, já bych chtěl PCI-E ale to by znamenalo koupit v podstatě nový počítač, takže zatím ne; ale že bych měl až tak podrobný přehled v grafických kartách, to zase ne, tak proto hledám rady takto. Chtěl bych tam tu lepší kartu mít tak s cenou do 5 tisíc. Předem moc děkuju všem za každou radu!!! 8-)
matyyy (2527)|8.2.2008 09:40
v tom pc je sileny procesor (uz pri vydani byl horsi jak pentium 3)
jako graficky maximum bych pro to videl x1650pro agp za prijemnych 13 stovek
tequilla (1015)|8.2.2008 10:10
[quote=matyyy;88456]jako graficky maximum bych pro to videl x1650pro agp za prijemnych 13 stovek[/quote]

To ano, ale stejne myslim bude procesor za grafikou znacne pokulhavat...Vic jak tech 1300 do toho nema smysl davat, zbytek do tech uvazaovanych 5000,- radsi setri na pozdejsi kompletni upgrade. Ovsem mozna by se za tech 5000,- dalo uskutecnit jiz ted. Napr.:

MB Gigabyte P31-DS3L 1488,-
RAM A-Data Vitesta 800Mhz 1GB 474,-
CPU Pentium E2160 1.8 Ghz 1476,-
Grafika Powercolor 1650Pro 512MB 995,-
------------------------------------------
Celkem tedy 4433,- s dani a zbytek muzes investovat do zdroje (treba Fortron FSP350-60GLN za 750,- vc. DPH) nebo lepsi grafiky (treba Saphire HD 3650,256MB DDR3 za 1900,-). To bych ale bez toho lepsiho zdroje neriskoval.
Vykonem budes uplne nekde jinde nez ted a nebudes utracet za zbytecny opgrady stareho zakladu.

Btw. jinak serie FX od nVidie byla asi nejenepovedenejsi vubec.
Smeli (2302)|8.2.2008 10:17
Já bych se zamyslelnad tím, jestli na tom vůbec půjde něco hrát...
Sieben (513)|8.2.2008 11:11
tak sem se dneska usmál,...nad výsledkem ankety:)

ale absolutně nechápu tvou logiku...proč kupuješ šrot za 2800+ pár set za GK..a teď do toho chceš vrazit cca 5000kč?! proč si radši nepořídil za 8 000 celej novej PC?! nebo odsud z bazaru? byla by to 1000x lepší investice než to,co jsi provedl.

Já osobně bych ti poradil abys pořídil celej novej(třeba z bazaru) PC..protože to co máš...nemá smysl do toho vrážet ani korunu,leda že bys to chtěl dát do kanceláře na psaní ve wordu...ale na hry? :) pěknej vtip :)
Zoidik (1405)|8.2.2008 12:06
jak píšou zahod ho. paměti bych tipoval už na DDR. Jinak deska může bát kombinovaná ( DDR/SDRAM nebo DDR2/DDR3 ) první variantu má otec ve svém PC s Duronem 700MHz které používá na Office. Našetři tak 10tisíc a kup nějakou novější mašinku
johny__g (6387)|8.2.2008 12:20
Tomu počítači nepomůže ani svěcená voda, ať tam narveš sebelepší grafiku tak ten procesor je prostě slabý, vždyť výkonem je na tom hůř než PIII Tualatin. Ohledně pamětí - neplést si pojmy SDRAM a SDR/DDR, všechny dnešní paměti jsou SDRAM - synchronous dynamic random access memory - tedy i paměti DDR, DDR2, DDR3 .... to že ti Sandra píše DDR SDRAM je v pořádku, akorát ty a Zoidik máte guláš v pojmech.
Co se týče grafiky - celá řada FX 5xxx se nVidii moc nepovedla, takže jestli jsi to PC zamýšlel mít jako herní je to opět krok vedle. Do PC už nemá cenu investovat ani korunu, celá jeho koupě byla chyba. Sice píšeš že o počítačích máš přehled, ale o tom bych dost pochyboval. Tak než budeš zase něco kupovat, raději se poraď zde.
wolf007 (653)|8.2.2008 13:08
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
zakladni deska

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
procesor

pameti a vga souhlasim s tequilou,jinak vga je na desce na nejakou chvilku by ti stacila

dneska nevim nakolik ma cenu neco lepit na agp platforme,je tam rozdil cen v pametech a ostatnich vecech,treba bazarove agp vga je problemem sehnat za solidni cenu...jinak mel jsem celerona willi na 1.7ghz+msi i845C a vykonove to bylo nic moc ....
speedsnail (4876)|8.2.2008 13:16
1. FX5500 je pomalejší než FX5600 , je sice novější ale je to jen přetaktovaná FX5200. No nic to nemění na tom že všechny ty karty jsou k ničmu.
2. Procesor je naprosto impotentní, ale to už rozvedli kolegové nade mnou.
3. Má to sice licenci na WinXP, jenže určitě OEM, takže když budeš chtit udělat Upgrade nebo ti odejde deska, přijdeš i o licenci.

suma sumárum nedá se svítit ale tohle je totální šlápnutí vedle a vyhozené peníze. Za těch 8k se dal koupit bud bazarovej PC na úrovní minimálně A64 a X800 ,nebo rovnou novej stroj.

Rada?
Pokud si ten PC chceš nechat, sežeň si bazarovou 6600(GT) nebo 9800pro (cena do 1000,-). Nic silnějšího nemá smysl kupovat. Bylo by to jen další vyhazování peněz.
Druhá varianta je nasnadě. Ten šrot prodat nebo vyhodit a koupit něco normálního. Viz sestava od tequilly nebo bazar.

speed :slug

Edit: Ta sestava je prodávaná jako kancelářska (stejně jako tisíce podobnejch refurbished produktů), a pro tu práci je vhodná, má licenci a pod. Ale udělat z ní PC na hry je nemožné. Nemyslim to tak že ta sestava nemůže dobře sloužit.
Sieben (513)|9.2.2008 18:16
[QUOTE=speedsnail;88500]
3. Má to sice licenci na WinXP, jenže určitě OEM, takže když budeš chtit udělat Upgrade nebo ti odejde deska, přijdeš i o licenci.[/QUOTE]
to mě štve na oem licencích...ale asi v brzké době zkusím nahřát druhou stranu bočnice a takto "odlepit" tu samolepku:)

A nebo jak jsem uvažoval..nalepit samolepku na jednu samolepku,kterou pak sundávat a takto ji předělávat na další a další PC:) -na tu jejich lic.politiku :thumbdown

no ale dost off topic.

Dotyčný holt šlápnul vedle, taky se nám to určitě všem stalo(mě jo) a rozhodně nám nejde o to, sepsout a pohanit ten PC..ale pravda je,že je to šrot a nevyplatí se do něj investovat
Pavel Boček (4169)|16.2.2008 23:53
[QUOTE=speedsnail;88500]3. Má to sice licenci na WinXP, jenže určitě OEM, takže když budeš chtit udělat Upgrade nebo ti odejde deska, přijdeš i o licenci.[/QUOTE]

Podle stáří to ještě bude ta starší, kde se to dalo vázat na cokoliv

[QUOTE=Sieben;88872]to mě štve na oem licencích...ale asi v brzké době zkusím nahřát druhou stranu bočnice a takto "odlepit" tu samolepku:)

A nebo jak jsem uvažoval..nalepit samolepku na jednu samolepku,kterou pak sundávat a takto ji předělávat na další a další PC:) -na tu jejich lic.politiku :thumbdown[/QUOTE]

To samé, pokud je to novější a tedy vázané na desku...

Vyvstává mi tu ale otázka. Ta licene je samozřejmě na desku, pokud kupuji celou sestavu. Ovšem pokud koupím jen tak OEM licenci - správně by mi to neměli jen tak prodat, případně to koupím např. s myší - můžu chybu svést na prodejce, ne ? Nebo to mám případně fixované na to, s čím jsem licenci koupil...nějak se v tom nevyznám...

ADD// samozřejmě sestavy se zbavit, zkus ji udat a pak se ozvi s přesnou částkou k upgradu :)
pibi.fm (3)|21.2.2008 11:34
[QUOTE=Pavel Boček;91245]Podle stáří to ještě bude ta starší, kde se to dalo vázat na cokoliv

To samé, pokud je to novější a tedy vázané na desku...

Vyvstává mi tu ale otázka. Ta licene je samozřejmě na desku, pokud kupuji celou sestavu. Ovšem pokud koupím jen tak OEM licenci - správně by mi to neměli jen tak prodat, případně to koupím např. s myší - můžu chybu svést na prodejce, ne ? Nebo to mám případně fixované na to, s čím jsem licenci koupil...nějak se v tom nevyznám...

ADD// samozřejmě sestavy se zbavit, zkus ji udat a pak se ozvi s přesnou částkou k upgradu :)[/QUOTE]

Na moravě to nechcou prodavat, ale Praha je jiná liga, tam koupiš OEM licenci, jenže když to instneš na nějaký pc tak už pak nikde jinde = finito. Vyhořel mi pc, volal jsem do těch mikrosoftu a pry se už nedá nic dělat. Jeden známý měl podobnou situaci, ale nějak se mu to podařilo přeinst.. na jiný komp bez problemu...takže toť otázka. Jinak OEM verze je vázána na 4 nebo 5 zakl. komponent: MB,CPU,HDD, GF a možna RAM i když jsem nedavno rozšiřoval o další 2 Giga a v poho
Vafle89 (15)|5.12.2008 18:41
No jo tak uznávám, že jsem šlápnul vedle ale bylo to proto, že odešel starý komp, co byl a mě už fakt štvalo, že doma není žádný komp no tak jsem udělal takovouhle chybz...chtěl jsem slušnější samozřejmě.... (teda on doma pak byl komp od známý máminý, ale ten byl neuvěřitelnej, taky jsem to asi udělal dost možná kvůli němu....byl to Celeron 400 MHz, 48 MB RAM, grafárna S3 Trio 2D/X 4MB, nedělám si srandu!!!...pak jsme teda s bráchou vyčórovali dalších 80 MB RAMek z ještě staršího komplu doma a tenhle už měl 128 MB ale furt to byl běs s Windows 98 :stupid ) Ale pánové, anketa mě teda taky pobavila, ale od tý doby, co jsem sem naposled psal mi ten P4 1,4 GHz krásně stačí na hry i s tím MSI FX5500 256MB do AGP......hry typu GTA SA atd....teďka jsem objevil nejlepší zábavu..Toca Race Driver 3 online....RD3 JDE!!! a krásně a to už není úplně nenáročná hra!! btw TRD 1 + 2 a teď už i skoro 3 mám dohraný a jdou na tom nádherně všechny.... A že ho mám dát do šrotu?? No chlapci, asi néé. Nechá se doma. PROTOŽE -> jsem se včera dozvěděl, že jsme po tetce zdědili 560 tis. Kč beze srandy..takže se koupí nový auto a počítač úúúúúplně novej, nějaký dělo minimálně za 30 tis...počítám 4jádro a min. 4 GB RAM..a zbytek prachů se uloží...... TAKŽE JE TO NA POHODUUUUUUUUUU :):):) Pak napíšu, co mám za kompa to budete čumět :D
johny__g (6387)|5.12.2008 20:49
No tak hlavně že jsi byl spokojený. Na tu starý hry ta sestava stačí, když netoužíš hrát nové tak proč ne.

[QUOTE=Vafle89;191443]...Pak napíšu, co mám za kompa to budete čumět :D[/QUOTE]

Z toho mám trochu strach, aspoň pročti diskuse tady, nebo si rovnou nech tu sestavu schválit než to objednáš, ať se teta neobrací v hrobě (urně?), cos to koupil za její peníze.
speedsnail (4876)|22.12.2008 14:45
Výběr nového PC přesunut do nového threadu v odpovídající sekci. LOCK