Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

wifi siet - (**vyriešené**)

pepa2 (2)|13.2.2008 19:06
zdravim vesmir
mam taky problem:

- mam wifi pripojenie a chcem pripojit 1x notebook a 1xPC bezdrotovo.
- na streche mam antenu , koaxial. kablom je to pritiahnute dnu a dalej....?
- nevidel som AP s routrom do ktoreho by som z WAN strany pripojil koax z anteny a na výstupe by bola tiez antena , na vsetkych su len rj45 konektory

Napadlo ma ze by som to pripojil : antena s koax.-----AP---router---do PC a NT ale to by som potreboval 2 zariadenia je to nutne? jednoduchsie to nejde?

dik za pomoc
eraser (0)|13.2.2008 19:27
Hmm, čiže pomocou smerovej antény a AP si pripojený na providera a ten ti pridelil jednu IP adresu. Teraz chceš bezdrátovo zdieľať internet vo svojom dome, pričom cez wifi pripojíš notebook a PC.

Potrebuješ wifi router, takže dve zariadenia sú v tomto prípade skutočne nutné.
trodas (1753)|14.2.2008 13:07
Hmmm, hmmmm.
Uz jsem videl ADSL routery - eg. rouer kombinovany s ADSL modemem, jako treba DGB111G:
http://netgear.com/Products/RoutersandGateways/GWirelessRouters/DGB111G.aspx

Tak snad existuji i WiFi routery s vstupem z anteny, ne? Osobne WiFi router doma mam (NetGear WGR614), i kdyz jeho WiFi cast nepouzivam, ale vstup ma klasickou sitovou RJ45... Neslo by dat dekoder primo na antenu a od ni to vest RJ45, treba?
Petr S. (1220)|14.2.2008 14:03
Pamatuji si, že jsem tuhle tématiku již kdysi řešil a jeden můj známý z Telecomu říkal, že takováto zařízení existují ale buď nejsou tolik dostupné a nebo jsou příliš drahé. Proto se spíš vyplatí opravdu koupit ty dvě krabičky.

trodas: Jako dekodér bys mohl použít nějaké AP v režimu client, ale to jsme pořád u stejného problému - dvě krabičky... Ještě existují antény, které mají takovéto AP zabudováno přímo v sobě (resp AP s integrovanou anténou ;) ) - např. StraightCore GWP-207VE. Takové hračky jsou ale cenově výcházejí přibližně stejně jako koupě dvou zařízení...
pepa2 (2)|14.2.2008 14:53
No asi to napojim na tie 2 krabicky snad to pojde
Dik za rady
eraser (0)|14.2.2008 16:43
[quote=trodas;90345]Hmmm, hmmmm.
Uz jsem videl ADSL routery - eg. rouer kombinovany s ADSL modemem, jako treba DGB111G:
http://netgear.com/Products/RoutersandGateways/GWirelessRouters/DGB111G.aspx[/quote]Ja som nedávno vyradil tri krabičky - DSL modem, router, AP a nahradil ich pomocou 3COM OfficeConnect ADSL Wireless 54 Mbps 11g Firewall Router. :thumb

[quote=trodas;90345] Tak snad existuji i WiFi routery s vstupem z anteny, ne?[/quote]Existujú AP, ktoré podporujú WISP, pre bližšie info treba pozrieť túto [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], pretože to má svoje obmedzenia. :o