Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): problem s infiltraciou

Neregistrovaný (0)|13.2.2008 19:28
Jméno tazatele: lukas

Znění dotazu:
Zdravím všetkých odborníkov v oblasti informatiky.
Mám problém s mojím operačným systémom Windows XP Home Edition. Potreboval by som poradiť. NOD 32 mi tam našiel infiltráciu v adresári C:/ WINDOWS/SYSTEM32/rqrsstt.dll. Tento súbor je nakazený a neviem, ako ho mám vyliečiť, lebo NOD to nedokázal a zmazať mi nejde. Ospravedlňujem sa za písanie tej adresy, že som tam dal opačne lomítka.
Karanténa a ani premenovanie tiež nepomohli.
A Windows preinštalovať nechcem, lebo nemám originálny kľúč.
Ďakujem za radu.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Mám notebook značky ACER , procesor Intel(1.6GHz), 512 MB RAM, operačný systém Windows XP Home Edition- originálnu verziu, o ktorú nechcem prísť.
husky14 (4214)|13.2.2008 19:38
Zkus to smazat v nouzovym rezimu. Nebo pouzij nejakou live distribuci Linuxu a smaz to z ni....
tgfh (2985)|13.2.2008 20:32
Bude to nějaký novější vir, který NOD ještě nezná, počkal bych, za pár dní to budeš mít z krku ;) až budou zase nové aktualizace, zvláštní ale že to NOD nedal automaticky do karantény
trodas (1753)|13.2.2008 23:06
Takovy soubor v mych Win XP SP1.0a CZ (foldovaci pocal testing) nejit nemuzu, cize ho v klidu smaz.
Pokud smazat nejde, prejmenuj ho na treba rqrssttXXX.dll a smaz pri dalsim rebootu.

Podivej se take pomoci Startup Control Panelu ( http://www.mlin.net/StartupCPL.shtml ) co se ti po startu vlastne spousti a vypni nepotrebne, po odzkouseni smaz. Dalsi vec, projdi si s Autoruny kompletne zavadeni systemu ( http://www.slunecnice.cz/sw/autoruns/ ) a pokud tam rqrsstt.dll nekde najdes, tak ho killni :)
Wlcek (379)|13.2.2008 23:21
A nejde jen o spyware?? Co vyzkoušet nějaky z dostupnych antispyware programu.

Ale doporučit konkretni se bojim, protože vim ž eněkdy nadělaji vic škody jak užitku. Ja sem použival SpySweeper, ale v trial verzi problem pouze najde, neodstrani ho.
Pabler (425)|14.2.2008 00:07
Na spyware mozem doporucit
AdAware Personal
a
Spybot Search and destroy

---------
po xxxxx zbechoch na xx kompoch som nezaregistroval ziadny problem na stabilite systemu / straty dat
takze pokladam za bezpecne, easy niekolko klik programy pre kazdeho uzivatela ;)
trodas (1753)|14.2.2008 00:59
To je fakt, tyhle dva pouzivam take a dost dobry. Jeste pak CCleaner...

Dobrým doplňkem je také Ad-Aware.
Zoidik (1405)|14.2.2008 06:17
trodas : pokud to neni nějaká specialitka HOME verze. Ja ho v profikach nenašel. POkud se toho chceš zbavit tak počkej do nějaké aktualizace databaze.
Pabler (425)|14.2.2008 07:30
Trodas:
Jo CCleaner pouzivam tiez, no antispyware to prave nieje, je to cistic temp zloziek, logovych suborov, prehladava neplatne kluce v registroch ktore moze odstranit a tak dalej
so spyware si zrejme neporadí, ale jo, je vhodne sem tam precistit system od bordelu ktory pouzivanim vznika ;)
po tom taktiez defrag nastroj inej strany nech je disk "FIT"