Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kooperace CPU s grafikou nvidia 8400

freezer15 (5)|18.2.2008 20:11
Prosím má někdo zkušenosti s tím že dvoujádrový procesor který např. při hrách není 100% využíván (popř.AMD Turion64 X2 TL-58) by mohl kooperovat s grafickou kartou (nVidia GeForce 8400M G) a urychlit tak chod této grafické karty.Jde mi zejména o to aby CPU byl využit na 100% ne jen na nějakých cca 55% a ja si nemohl hru užít kvůli grafické kartě která už jede naplno.Pokud někdo má na toto nějaký program,návod,odkaz,zkušenosti,atd....budu rád za odpověď...
Klingacikx (1545)|18.2.2008 20:20
V súčastnosti to nepôjde:( jedine čo by ti pomohlo je vymeniť grafiku čo je u noteboku nepravdepodobné
johny__g (6387)|18.2.2008 20:23
Dost dobře nechápu jak to myslíš ... Jestli tak, že rychlý procesor pomůže grafice ve hrách, tak to bohužel ne. Slabé grafice nepomůže ani 4 jádrový procesor na 3 GHz. Zas na druhou stranu Athlon 64 3000+ v kombinaci s 8800 GTS 512 taky není to pravé ořechové. Ale obecně platí, že výkon ve hrách je dnes spíše závislý na grafice, dvoujádrový procesor na cca 2,8 GHz už dnes stačí i pro nejvýkonnější karty.
tgfh (2985)|18.2.2008 20:24
A není to tím, že je daná hra jednovláknová? Co hraješ?
freezer15 (5)|18.2.2008 20:48
Ja hraju hry ktery mi jedou NFS Carbon,NFS Most Wanted,Battlefield 2,Call of Duty 4 a podobne a nikdy sem u hry nevyhnal zatizeni cpu na vic jak cca 50-60%
P@pi (1519)|18.2.2008 20:54
To je proto, že běží jen jedno jádro. Nic s tím neuděláš. COD4 už by sice asi měla mít podporu dual CPU/Core, ale kdo ví...
johny__g (6387)|18.2.2008 20:58
[QUOTE=freezer15;92016]Ja hraju hry ktery mi jedou NFS Carbon,NFS Most Wanted,Battlefield 2,Call of Duty 4 a podobne a nikdy sem u hry nevyhnal zatizeni cpu na vic jak cca 50-60%[/QUOTE]

Tak buď hra nevyužije víc jader, nebo spíš už nestíhá grafika. Zkus si zahrát v co nejnižším rozlišení a detailech, mělo by se to vytížení zvýšit, protože odpadne vliv grafiky.

Edit: Možná je to blbost, to by se asi musela vypnout HW akcelerace grafiky a donutit hru aby 3D vykresloval procesor, grafika by jen zobrazovala výsledek, jako v dřevních dobách 3D akcelerátorů. V podstatě tak funguje CPU test v 3dmarku, ne?
tgfh (2985)|18.2.2008 21:01
Nikdy jsem se do notebooků moc nevžil, ale nebrzdí tě náhodou pomalá FSB? :)
Na kolik vůbec běží? Mají Turiony v sobě paměťový řadič nebo je v chipsetu?
Stejně s tím nic neuděláš, já tady aspoň získám nějaké ty další znalosti, pokud mi teda někdo odpoví :)
[quote=johny__g;92028]Zkus si zahrát v co nejnižším rozlišení a detailech, mělo by se to vytížení zvýšit, protože odpadne vliv grafiky.[/quote]
Ale vůbec
cool.user (2822)|18.2.2008 22:27
[QUOTE=tgfh;92034]Nikdy jsem se do notebooků moc nevžil, ale nebrzdí tě náhodou pomalá FSB? :)
Na kolik vůbec běží? Mají Turiony v sobě paměťový řadič nebo je v chipsetu?
Stejně s tím nic neuděláš, já tady aspoň získám nějaké ty další znalosti, pokud mi teda někdo odpoví :)

Ale vůbec[/QUOTE]

Smankote, na vsechno cos napsal by se dalo odpovedet ne/spatne/pletes se :D

Turiony maj zakladni sbernici stejnou jako jakykoliv jiny k8 cpu (200mhz), o HT nema smysl moc mluvit pac to je ta posledni vec ktera by tuhle konfiguraci brzdila.

Jiste ze maji v sobe pametovy radic, jakej by to melo vubec smysl ji presouvat mimo cpu?

Turiony jsou naprosto standartni cpu rodiny k8 a maji vsechny jejich standartni vlastnosti...
tgfh (2985)|18.2.2008 23:25
J máš pravdu, je řadič v CPU, mi se právě zdálo, že jsem to chéma viděl kdysi jinak.
[quote=cool.user;92085]Smankote, na vsechno cos napsal by se dalo odpovedet ne/spatne/pletes se :D[/quote]
Ty jsis nevšiml těch otazníků?

Jako když se tě nekdo zeptá: "je to tak nebo tak?"
Ty mu na to odpovíš "ne" "špatně" "pleteš se"
To je trošku divné ne?

Jedinou blbost co jsem napsal byla ta první otázka (protože jsem si (opět mylně) myslel že turiony mají 166MHz FSB), jen ta ne všechno, kámo, krom toho tam byl taky otazník ;)
cool.user (2822)|19.2.2008 00:48
[QUOTE=tgfh;92106]..[/QUOTE]

A ty sis vsiml toho smajla na konci te vety? :p

Navic sem ti ty odpovedi podrobne rozepsal a vysvetlil, tak nevim o co go...
Pabler (425)|19.2.2008 04:29
Vypnut HW akceleraciu a nehat to cele na CPU by bola ta najvacsia paseka aku by mohol spravit, aj to dnesne najpomalajlsie GPU zvlada vykreslovanie grafiky sikovnejsie ako CPU
a netusim ci sa to vobec da, tuto moznost som uz davno nikde nevidel ...
---
na to aby cpu vypomomahalo grafike by muselo mat graficke jadro, trebars chystany Fusion CPU od AMD, a pak k tomu Hybrid-Cross ci jak tomu nadavaju (Integrac + Extern GPU)
-----------
Co sa tyka brzdnia NTB, dost casto to byva pomaly disk, preco to asi nieje na hry, a ked ho vyrobca deklaruje ako herny ntb, tak vyuzivaju raid 0 polia ...
taktiez graficke cipy su o nieco ochudobnene = mensia spotreba