Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PReinstalace WIN-XP bez CD-ROM

tralalacek (26)|27.2.2008 17:39
AHOj,
mam problemek s notebookem, zaslouzil by preinstalaci s formatem disku, disk je 40gb 24gb je volnejch...data mam zalohovana vsechny na externim usb disku 250gb(WD - my book)...problem je v nefunkcnosti cdromu...proto muj dotaz, jak efektivne preinstalovat a zformatovat system?? pozn.:co jsem se docetl tak se hodi partition magic 8 ktery mam original...potreboval bych strucny postup jak to udelat, napada me jen rozdelit disk na dva, zkopirovat windows na druhy disk a znej preisntalovat system...ale neumim jak v tom magicu tudiz rozdelit disk neumim plus si nejsem jist zdali funguje system kdyz zkopiruju cd na flashku na jinem compu a pak na onen disk.. jestli to vubec lze...nebo nato jdu uplne spatne!! predem diky moc za rady jsem v koncich!!
tgfh (2985)|27.2.2008 18:24
Zkusil bych to reinstalnou přes flashku, podívej se do BIOSu jestli BIOS nabízí v first boot [usb]
tralalacek (26)|27.2.2008 18:32
jen co dodefragmentuju tak se podivam...rikas teda jit na jinej comp...prehrat celej obsah instal ceda na flashku a zkusit boot from usb? toby bylo perfekt nemusel bych delit v tom magicu ten disk...hned dam vedet jak to vypada...
kane.shw (1231)|27.2.2008 18:56
Určitě už vás to napadlo, ale proč nepoužít externí mechaniku? Teda pokud zvládá bios nb bootovat z usb...
tralalacek (26)|27.2.2008 20:01
tak v biosu lze nastavit primo boot z toho WD my book...tudiz posledni dotaz, mam prehrat cele instalacni cd proste do nejakeho adresare a budeto fachat? dik
tgfh (2985)|27.2.2008 20:37
[quote=tralalacek;94982]posledni dotaz, mam prehrat cele instalacni cd proste do nejakeho adresare a budeto fachat?[/quote]
Mělo by
tralalacek (26)|29.2.2008 09:01
Takze bohuzel...kdyz jsem na ten my book cele cd prekopiroval do adresare windows nasledne jsem v biosu nastavil boot z WD-my book(usb) tak to napsala hlasku operating system not found...takze to tak zrejme nejde...:((
tralalacek (26)|29.2.2008 09:10
jeste bych se chtel zeptat pokud tady nikdo nevi navod co stim tak prosim aspon o radu kam se obratit...neznam zadne poradny a nikde sem tenhle problem co tady resim nenasel, vsude po internetu i v navodech mikrosoftu je jen vlozte instalacni cd bla bla bla...nasel jsem jen par slov ze to jde stim partition magic8 ktery mam ale stim programem neumim...
johny__g (6387)|29.2.2008 10:32
Není problém v tom, že jsi to dal do toho adresáře Windows? Zkus do dát do rootu.
Styryx (351)|29.2.2008 11:05
Podle mě to nenabootuje když se to překopíruje z CD na disk - boot z disku a boot z CD je asi něco trochu odlišnýho.

Je možnost vzít ten disk z booku a dát ho do jinýho počítače se systémem? Pokud jo, tak to tak udělat a při spouštění setup z CD mu dát parametr [code]/syspart:D[/code] (pokud bude připojenej jako disk D: - vytvoří bootovací prostředí na disku D: místo na C: ).
Styryx (351)|29.2.2008 11:16
Jinak co se týče Partition Magic, rozdělení provedeš tak, že ho spustíš, jednotku C: zmenšíš (normálně rozklikneš tu oblast, bude asi fialová jestli je to NTFS, a pak jí vpravo myší potáhneš a zmenšíš třeba o 5 GB) - ale je to poměrně nebezpečná operace, takže nezmenšovat úplně na těsno. Pak za ní můžeš vytvořit novou partition (je myslim jedno jestli to bude primární nebo logická, systém by měl nastartovat z obou), na ní z aktuálního systému nainstalovat novej systém a z něj pak znova přeinstalovat původní včetně formátu.

No a pak v PQ8 zase odstraníš tu druhou partition, a tu původní s novým systémem zase roztáhneš na celej disk.

(a nakonec budeš ještě asi muset proeditovat boot.ini a odstranit přebytečný položky :))
johny__g (6387)|29.2.2008 12:23
[QUOTE=kane.shw;94971]Určitě už vás to napadlo, ale proč nepoužít externí mechaniku? Teda pokud zvládá bios nb bootovat z usb...[/QUOTE]

Jestli by tohle nebylo nejjednodušší, protože z USB to zjevně bootuje. Jen jestli máš možnost si ji někde půjčit..
tralalacek (26)|29.2.2008 15:14
zkousel jsem prehrat do rootu a nejde...
tralalacek (26)|29.2.2008 15:17
zkusim to stim magicem...jen nechapu co zmensovat...mam disk 40 gb tak ho rozdelim na dve casti proste a ze soucasneho teda na druhej nainstaluju system atd jak si psal...jdu dotoho dam pak vedet jak sem dopadl...
trodas (1753)|1.3.2008 00:01
Aby cokoliv bootovalo z USB klicenky/ale treba i CF/SD pametove karty, tak ta karta musi byt specialne zformatovana. Pouzivam na to prilozenou utilitku a JEN POTE se z toho da bootovat... Do DOSu. Instalacni CD Win je slozitejsi zalezitost...
tralalacek (26)|4.3.2008 18:03
Takze pisu jak jsem dopadl...pri rozdelovani disku na dva dily,jelikoz comp byl v bidnem stavu, seto seklo a po tvrdem restartu samozrejme uz nenabootoval... takze jsem vyrazil do B2compu unas na skole do druhyho dne mne vymenili mechaniku cdrw za kvalitni dvdrw, ted sem vse doinstaloval preinstaloval, zmena o 200 %...stejne byto bez funkcni mechaniky byl comp k hounu a nova stala 1500...takze spokojenost a ten magic semi jevi jako docela nebezpecny programek tak pro ostatni varuju...jinak semi osvedcil dobrej programek driversbackup po preinstalaci sem behem par minut mel vsechny nejnovejsi ovladace zpet...pohoda...kazdopadne diky vsem za rady, mejte seeee!!!
PS: s tou flashkou jeto doopravdy nakonec jak pise trodas!