Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak najít velké množství ovladačů pro reinstal?

fanynek (2048)|2.3.2008 23:12
Zdravím!
Mám trošku problém s PC kamaráda. Má nejspíš nějak poškozená Windows XP Pro a chce po mně, abych mu udělal novou instalaci. To by nebyl zas až takovej problém, ale mám trošku strach o drivery. On má buďto ty orig. ke komponentům....hodně staré (víc než rok), nebo žádné.
Poradíte mi, jak na to? Tady je jeho (zatím neúplná) konfigurace:

CPU...................Intel Pentium 4 541, 3366 MHz (16 x 210)
Základní deska.....Asus P5VD2-MX
Čipová sada........VIA P4M890
Zdroj.................Eurocase 400W
Ram..................1x512MB Kingston DDR2-533 DDR2 CL4 + 1x1 GB Corsair DDR2-533 DDR2 CL4
VGA..................Asus EN7300GS/HTD (v PCI-E 16x)
TV tuner............WinFAST 2000XP (chipset:Conexant CX2388X series)
Zvuková karta....=model zatím nevím=
HDD.................Seagate Barracuda ST3160811AS (160 GB, 7200 RPM, SATA-II)
Multifunkce.......Canon Pixma MP180
Keyboard..........Chicony bezdrátová =model zatím nevím=


Díky za pomoc.
Lax (97)|2.3.2008 23:54
A to neumíš použít google nebo si jen chceš ušetřit práci, aby ti to tu někdo našel - tak proč to potom děláš?
mech13 (5526)|3.3.2008 00:02
https://www.asus.com a natehej ovladace pro desku, z https://www.nvidia.com na grafiku. canon z hlavy nevim ale urcite ho za par sekund vygooglis a zvukovka bude beztak integrovana takze jeji driver bude na strankach asus u desky
kane.shw (1231)|3.3.2008 10:00
Každá firma, co dělá do IT má webovky a na nich technickou podporu, pro své výrobky - základní desky, grafiky, tiskárny atd. Pokud bys tam něco nenašel, tak GOOGLE forever!

Základ úspěchu něco najít je přesně vědět, co hledám, tudíž nějakým diagnostickým prográmkem (např. Everest) přesně zjisti, co máš za komponenty!

Pokud jsi zvládnul registraci tady na shw, tak jistě zvládneš toto! Good luck :thumb
fanynek (2048)|3.3.2008 10:29
Pomalu, pomalu. :( Věděl jsem, že sem nestihnu zajít dřív, než někdo stačí zareagovat. Tahal jsem v noci drivery a chtěl jsem ten příspěvek upravit, ale musel jsem pryč a dostal jsem se k PC až teď.
Takže za prvé: nejsem tak blbej, abych nevěděl, že z Everestu toho o komponentech vyčtu asi nejvíc.
Za druhé: deska (s int. grafikou a zvukovkou), chipset, grafika a tiskárna není problém. Horší je to s tím TV tunerem. Tam mi nejde nic stáhnout. http://www.leadtek.com.tw/eng/support/download.asp?license=y&downlineid=63&downline=WinFast%20TV%202000%20XP%20(Deluxe%20/%20FM%20/%20RM)
Za třetí: Chtěl jsem doplnit model klávesnice, ale nemůžu za boha zjistit, co je to zač. Musí mi poslat fotku a já to podle ní zkusím najít. To samé se týká zvukovky, protože to je nějakej Sound Blaster v PCI slotu, či co, ale ten chlap není schopnej ani otavřít komp a podívat se na štítek na kartě, natož ji vyfotit, abych se měl čeho chytit.
Původně jsem chtěl pomoct právě s tím třetím bodem, ale jaksi to neklaplo. Takže tohle hoďte na smeťák a já ten zbytek nějak pohledám.
kane.shw (1231)|3.3.2008 10:46
1. Nemůžeš se divit našim reakcím, když tvůj dotaz byl položen kapku (jak to říct a neurazit) - trošku anlafabetně ;) Nečerti se, neznáme tě a nevíme jaký máš IT potenciál, každý se ti tu snažil a snaží poradit.
Každá rada dobrá, a zadarmo ještě lepší!

2. Z toho odkazu, co jsi poslal mi jde driver stáhnout jen s TW serveru, nemůžem za to, že v USA a EU na podporu kašlou!

3. Zkus klávesnici otočit, třeba je tam štítek s přesným typem (jestli tě toto uráží, tak se předem omlouvám), u zvukovky je možné, že ji ani instalovat nebudeš muset, třeba si ji najdou widle sami, jinak everest.

Takže ještě jednou - Good Luck :thumb
trodas (1753)|3.3.2008 11:51


Tedy ja vam nevim, panove, ale windowsy ukazuji presny typ zarizeni i zvukovky samy o sobe, Everestu netreba, no ne...? ;)

A na Creative je obras dobry zkusit modifikovany YouPax drivery:
YouP-PAX-AXv3.63.03.rar
[QUOTE]for Audigy/Audigy2/Audigy2 ZS/Audigy4/etc
-Audigy4 softmod
-audio "OC" mod

YouP-PAX-Fiv3.63.03.rar
for SB Live! series
-audio "OC" mod

YouP-PAX-Live3.63.03.rar
For X-Fi series including Dell OEM
-softmod Dell OEM--->Creative Official
-audio "OC" mod[/QUOTE]

http://www.youp-pax.org/index.php
fanynek (2048)|3.3.2008 13:15
Dík kluci za pomoc. Ale jak jsem psal.......dokud se k němu nezajdu podívat osobně, tak to nezjistím. Je mi jasný, že na tý klávesnici to někde bude a že tu zvukovku taky najdu. Tak trochu jsem podcenil kamarádovu snahu ulehčit mi práci alespoň tím, že mi identifikuje pár kousků železa, který chce zprovoznit. Mám sto chutí se mu na to vykašlat, když ...jak píšete.... neumí ani otočit klávesnici vzhůru nohama. Psal jsem mu o to předevčírem.:mad: Musím tam zajít, jinak se nepohnu a tady budu za troubu.:notsure Tak ještě jednou dík za snahu.:thumb
Kdybych fakt s něčím nemohl hnout, tak to sem hodím.