Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): velikost DVD média

Neregistrovaný (0)|3.3.2008 15:22
Jméno tazatele: leny

Znění dotazu:
Dobrý den,

chci se zeptat jak velké DVD médium si musím koupit, když na něj chci vypálit film,který trvá 83 minut ale má velikost 5,2GB?Bere se u filmů v potaz velikost nebo jak dlouho trvají?Dívala jsem se na info u DVD média s velikostí 4,7GB a 120minutama a psali tam, že je to pro 4,7GB dat nebo 120 minut videa, takže nevím na co se mám při koupi dívat.
Předem děkuji za radu. Lenka

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
tgfh (2985)|3.3.2008 21:06
Vždy se dívej na velikost filmu (kolik zabírá). Minuty jsou podřadná věc. Pokud chceš ten film vypálit, budeš si muset koupit 8GB DVD, popř. v nějakém programu ořezat kvalitu filmu, aby se na jedno klasické DVD vlezl. Dej si taky pozor na to, že klasické DVD nemá 4,7GB, ale jen 4,37GB. Je to jako u pevných disků: 40GB pevný disk má ve skutečnosti jen 37,2GB.
Zoidik (1405)|4.3.2008 06:11
V podstatě jsi si odpověděl sám. Film má 5,2GB a ty píšeš že media mají 4,7 respektive jak píše TGFH 4,37... Bud ho trochu zkomprimuješ, nebo budeš muset investovat cca 80Kč a koupit dvouvrstvé
johny__g (6387)|4.3.2008 08:33
Předpokládám že to budeš pálit na nějaké novější mechanice, ale pro jistotu si zkontroluj, zda dokáže zapisovat na DL (Dual Layer - dvouvrstvá) média.

Zoidik: když už tak odpověděla :idea
pas!k (3765)|4.3.2008 08:37
[QUOTE=Neregistrovaný;96516] Jméno tazatele: leny

Znění dotazu:
Dobrý den,

chci se zeptat jak velké DVD médium si musím koupit, když na něj chci vypálit film,který trvá 83 minut ale má velikost 5,2GB?Bere se u filmů v potaz velikost nebo jak dlouho trvají?Dívala jsem se na info u DVD média s velikostí 4,7GB a 120minutama a psali tam, že je to pro 4,7GB dat nebo 120 minut videa, takže nevím na co se mám při koupi dívat.
Předem děkuji za radu. Lenka

HW a SW počítače jehož se dotaz týká: [/QUOTE]


Je vice moznosti ..
film se da napriklad upravit .. pokud ma puvodni medium 5,2 gb je mozne z ebude stacit pouze pomoci nejakeho programu vyhazet bonusy .. nebo treba zvukovou stopu kterou u filmu nechcete .. tim se zmensi velikost filmu tak aby se vlezl na klasicke DVD 4,37 ..
Dalsi moznost je koupit DL medium tam je nutnost aby s takovymmediem umela spolupracovat vypalovacka ..
Zoidik (1405)|4.3.2008 09:03
[QUOTE=pas!k;96772]Je vice moznosti ..
film se da napriklad upravit .. pokud ma puvodni medium 5,2 gb je mozne z ebude stacit pouze pomoci nejakeho programu vyhazet bonusy .. nebo treba zvukovou stopu kterou u filmu nechcete .. tim se zmensi velikost filmu tak aby se vlezl na klasicke DVD 4,37 ..
Dalsi moznost je koupit DL medium tam je nutnost aby s takovymmediem umela spolupracovat vypalovacka ..[/QUOTE]

Pokud se ale jedná o domácí video z dovolené, tak se velice těžko budou ořezát zvukové stopy které tak člověk nechce. Pokud již má spracované video do DVD formátu, sestřihané upravené,přidané efekty atd, tak leda použít větší kompresi na video a zmenšit to na velikost DVDčka.
pas!k (3765)|4.3.2008 09:10
Nikde v jejim prispevku nic o nejakem filmu z dovolene nevidim .. ty ano?
cool.user (2822)|4.3.2008 09:36
[QUOTE=Zoidik;96759]V podstatě jsi si odpověděl sám. Film má 5,2GB a ty píšeš že media mají 4,7 respektive jak píše TGFH 4,37... Bud ho trochu zkomprimuješ, nebo budeš muset investovat cca 80Kč a koupit dvouvrstvé[/QUOTE]

OT: DL media uz davno mestoji 80kc. Aktualne se daj sehnat od 35-70kc, takze by se dalo rict ze ta investice uz neni tak tragicka, pac ted jestli vyhodit 25kc za dve dvd neb 35kc za jedno DL dvd uz neni takova palka jako driv.
Zoidik (1405)|4.3.2008 10:14
pas!k : ne to tam neni, ale taky, ale zase nidke taky neni napsany, ale napsal jsem POKUD SE JEDNÁ O to neznamená že to je zaručeně video z dovolené a nic jineho.