Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s 30" LCD na EN8800GT

A7V4511 (4)|4.3.2008 22:30
Dobrý den,
mám problém s připojením 30" LCD Hewlett-Packard LP3065 (viz [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]) ke grafické kartě Asus EN8800GT/HTDP/256M, PCI-E ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste]), a sice ten, že při připojení dual-link DVI kabelem ke kartě LCD nijak nereaguje a vůbec nic nezobrazuje (ani při bootování ani později ve Windows).
Podle všeho se ovšem zdá, že chyba není v monitoru (v manuálu k němu je jasně napsáno, že nepodporuje jiné rozlišení než 2560 x 1600 (a to nejde ve win změnit ani tehdy, když je ke kartě připojen druhý klonující monitor), v případě jiného rozlišení se má chovat nějak takto). Na oficiální stránkách ASUSu je sice uvedeno, že dvi výstupy jsou na této kartě dual dvi výstupy (viz http://ca.asus.com/products.aspx?l1=2&l2=6&l3=442&l4=0&model=2008&modelmenu=1), jinde se ovšem takto jednoznačně o této kartě nepíše (o dual-link dvi se zde hovoří v souvislosti s 512MB varinatou této karty ?!) a na stránkách nVidie se uvádí, že funkce dual-link je k dispozici u vybraných karet řady 8800 (dovozuji tedy, že nikoliv nutně u všech).
Měl bych několik otázek:
1) Máte někdo připojený 30" monitor ke kartě Asus EN8800GT?
2) Lze nějak zjistit (nejlépe softwarovou utilitou) zdali jsou na dané kartě dvi výstupy typu single-link nebo dual-link?
3) Jste někdo vlastníkem LP3065? Jakou grafickou kartu používáte?
Předem děkuji za odpovědi a zdravím
macher (3)|5.3.2008 07:54
2, ne
3, pouzivam ted 8600gts, nemel jsem problemy ani s 7600gt, 8600gt

pozor dual dvi != dual-link
A7V4511 (4)|5.3.2008 09:05
Děkuji za odpověď,
1) zkoušel jste prosím provozovat LP3065 v nižších rozlišeních, než je jeho nativní? Jak se chová při bootování?
2) EN 8800GT je právě označena jako dual dvi (viz příslušný piktogram), což může ale znamenat dvojí:
1) že karta má dva (nespecifikované) dvi výstupy (a to en8800gt od asusu má) - jeden třeba dual-link DVI-I a druhý klidně jiný.
2) že DVI výstupy na kartě jsou dual-dvi (na stránkách nvidie jsem našel pro dva dvi dual-link výstupy na jedné kartě termín "dual dual-link dvi").
Jste si jistý prosím tím, že dual dvi (asi jen u asusu) = dual-link dvi? Já jsem si tím až do včerejška jistý byl, ale teď už úplně ne; nepodařilo se mi to zatím nikde nalézt.
Srdečně Vás zdravím
macher (3)|6.3.2008 18:54
[QUOTE=A7V4511;97059]Děkuji za odpověď,
1) zkoušel jste prosím provozovat LP3065 v nižších rozlišeních, než je jeho nativní? Jak se chová při bootování?
2) EN 8800GT je právě označena jako dual dvi (viz příslušný piktogram), což může ale znamenat dvojí:
1) že karta má dva (nespecifikované) dvi výstupy (a to en8800gt od asusu má) - jeden třeba dual-link DVI-I a druhý klidně jiný.
2) že DVI výstupy na kartě jsou dual-dvi (na stránkách nvidie jsem našel pro dva dvi dual-link výstupy na jedné kartě termín "dual dual-link dvi").
Jste si jistý prosím tím, že dual dvi (asi jen u asusu) = dual-link dvi? Já jsem si tím až do včerejška jistý byl, ale teď už úplně ne; nepodařilo se mi to zatím nikde nalézt.
Srdečně Vás zdravím[/QUOTE]

1, ano, normalne to funguje (boot, bios, etc, vse)
2, dual dua-link dvi = 2x dvi vystup s dual-linkem

dual dvi = 2x vystup dvi
dual/single-link = 24 vs 16 pinu kontaktu (v nosne casti digital signalu)

single-link = max 1920 x 1200, 1x TMDS 165Mhz transmitter
dual-link = 2560 x 1600, 2x TMDS 165Mhz transmitter

dual dvi != dual-link ("!=" matematicky znamena nerovna se...)
trodas (1753)|6.3.2008 19:39
Já bych řekl, že ten monitor je prostě vadný.
BIOS a DOS jsou občas také pořeba :D
A7V4511 (4)|6.3.2008 21:59
Děkuji za obě odpovědi,
pokud jde o chování tohoto LCD při bootování, potom soudě dle zákaznických reakcí (viz např. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]) občas BIOS nezobrazí korektně a občas vůbec (záleží na typu karty a možná též i na konkrétním firmware daného výrobce), najede ovšem pak ve Windows, a to i v nižších rozlišeních.
Daná karta ho ovšem vůbec zdá se nedetekuje; vyzkoušeli jsme i další karty (8600, 7600 a jiné) a nakonec jsem došel ke stejnému závěru, jako Vy, že LCD může být vadné.

Docela na mě v této souvislosti udělalo dojem jednání HP, které nám na náš telefonický dotaz obratem nabídlo výměnu za nový kus: zítra ho kurýr přinese a uvidíme.

Zdravím
macher (3)|7.3.2008 16:28
[QUOTE=A7V4511;97572]
Docela na mě v této souvislosti udělalo dojem jednání HP, které nám na náš telefonický dotaz obratem nabídlo výměnu za nový kus: zítra ho kurýr přinese a uvidíme.
[/QUOTE]

u HP naprosto standardny pristup... monitor je totiz v onsite zaruce, maji povinnost vyresit do 24 hod, takze proto obvykle vymena za novy kus.
A7V4511 (4)|7.3.2008 22:05
Dnes ho také opravdu přinesl (jenom panel, nohu s další příslušenstvím nám nechali původní), po prvním připojení se bez dlouhého nastavování ihned ukázalo, že opravdu byla chyba v LCD. Uzavírám tedy toto vlákno s tímto konstatováním:
1) Asus EN 8800 GT je vybavena dvěma dual dual-link dvd konektory a jdou na ní připojit současně dva opravdu velké LCD; ať už manuály a piktogramy v nich říkají cokoliv.
2) LP3065 má docela hezký obraz a funguje jak v biosu, ve svém nativním WQXGA, tak i v dalších rozlišeních (1920x1200; 1680x1050).
3) Přístup HP se mi líbí.
Oběma Vám děkuji za příspěvky a zdravím