Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Externí grafická karta k noteboku

komic (3)|15.3.2008 19:03
Ahoj přítelkyně koupila notebok AsusF5N AMD TURION(tm)64Mobile 1.96GHz,896MB RAM a chce koupit externí grafiku aby si na něm zahrála nějakou novější hru, chci se tedy zeptat jestli je v prodeji nějaká taková karta na tento notebok nebo je li jine řešení? budu rád když někdo poradí i negativně
P@pi (1519)|15.3.2008 19:21
Nejde to a i kdyby to šlo, tak je to hodně problematické to sehnat. Prostě nejde.

Respektive existuje alternativa, ale sehnat jí můžeš leda tak v muzeu, byla to tuším nějaká GeForce 7900 od ASUSu, ale do normálního prodeje se to dostalo minimálně.

Dále by to šlo přes MXM (také prakticky nesehnatelné) a stejně to tvůj notebook nepodporuje.

Takže ne ;-).
mech13 (5526)|15.3.2008 19:27
zadne jine reseni nez nakup notebooku primo s grafickou kartou pozadovaneho vykonu neni. neda se sehnat ani externi, ani vymenit stavajici, proste nic
komic (3)|15.3.2008 19:41
Tak dík já jsem to tušil ale musel jsem se zeptat. Ach ty ženy. Tak že by chtěla 2048Mb RAM když to pude? Zatím dík
mech13 (5526)|15.3.2008 19:50
RAMku rozsirit neni problem, stejne tak pevny disk. jeste je mozne vymenit procesor, ale je potreba si poradne zjistit co ten notebook zvladne a taky se to muze docela spatne shanet
Pavel Boček (4169)|15.3.2008 21:19
Procesor by se též mohlo zkusit přetaktovat, pokud by to šlo, je to lepší než utrácet majlant za novější.

Externí grafické řešení už skoro před rokem představili ASUS a MSI a skutek utek...
kane.shw (1231)|16.3.2008 11:14
[QUOTE=komic;100788]Ahoj přítelkyně koupila notebok AsusF5N AMD TURION(tm)64Mobile 1.96GHz,896MB RAM a chce koupit externí grafiku aby si na něm zahrála nějakou novější hru, chci se tedy zeptat jestli je v prodeji nějaká taková karta na tento notebok nebo je li jine řešení? budu rád když někdo poradí i negativně[/QUOTE]

...a proč si proboha kupovala notebook, když chce hrát novější hry?!?

Některé věci opravdu nejdou dohromady... v tomto případě starší notebook s novějšími hrami ;)

Vyřiď jí, že notebook na "novější hry" (novější hry = silně diskutabilní pojem) začíná někde u 20.000 CZK ;) a ještě pořád to nebude ono :(