Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ATI X1300 Pro - problém s klonováním

kerimo (3)|16.3.2008 22:01
Ahoj lidi,
mám problém z touhle kartou (ATI X1300 Pro) a to, když chci klonovat obraz na TV tak to jde sice dobře, ale klonovaná TV se mě vždycky přihlásí jako výchozí plocha a jede v malém rozlišení (to by nebyl problém), ale do malého rozlišení se mi přepne i monitor(!!!), přitom mě normálně jde na 1280x1024 a nejde mě zaboha zvolit jako výchozí plochu monitor. Viz obrázek

Mám telku připojenou do grafiky a chci se dívat na filmy co mám v PC. Sice to de ale kdo má furt nastavovat rozlišení monitoru :(

OS mám Visty a ovladač na kartu mám poslední verzi 8.
Když sem měl XP tak to šlo v pohodě tak jak to má byt.

Jde o chybu v ovladači? má na to někdo nějaký trik?
Schránka01.gif
kane.shw (1231)|17.3.2008 14:37
Kdysi jsem řešil něco podobného, ale u nVidie. Pořád to nechtělo chodit, mohl jsem s z toho už zbláznit :angry, pak vydali nové ovladače a vše najednou jelo v pohodě. Třeba to bude taky jen o ovladačích ;) Vyčkej času...
kerimo (3)|18.3.2008 22:16
[QUOTE=kane.shw;101558]Kdysi jsem řešil něco podobného, ale u nVidie. Pořád to nechtělo chodit, mohl jsem s z toho už zbláznit :angry, pak vydali nové ovladače a vše najednou jelo v pohodě. Třeba to bude taky jen o ovladačích ;) Vyčkej času...[/QUOTE]

Dík za radu. Doufám, že to opraví brzo ...
pegy (757)|22.3.2008 14:31
Skusal si to nastavit aj priamo vo Vistach? Teda nie len v Catalystoch? A skus este jednu fintu a to namiesto klonovania obrazovky, ju daj rozsirit....Ja to ak robim z Notebooku aj s PC ;)
kerimo (3)|26.3.2008 21:43
Ve vistách mám nabídku jen na rozšíření. A když tu plochu rozšířím, jak tam dostanu to video do druhé plochy nějak rozumě? nemám s tím žádné zkušenosti
pegy (757)|27.3.2008 02:06
[QUOTE=kerimo;105017]Ve vistách mám nabídku jen na rozšíření. A když tu plochu rozšířím, jak tam dostanu to video do druhé plochy nějak rozumě? nemám s tím žádné zkušenosti[/QUOTE]
No pokial sa to nespravi automaticky (teda program cez ktory to pustas), tak je to uplne jednoduche, Film sa ti rozbehne na monitore a ty ho len jednoducho pretiahnes mysou na TV, tam das F alebo nieco ine (2x kliknes na filom), hodi ta do full screen a pozeras ;)