Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vista 64 zamrzají při startu

HonzaSi (142)|19.3.2008 14:13
Dneska jsem trochu organizoval kabely ve skříni a po té se funkční systém po.... Windows zamrzají v různých fázích spouštění. Přes zadání hesla se dostanu vždy, i když občas v této obrazovce nefunguje myš. A dál už to je nepravidelné, někdy se po logu objeví barevná obrazovka (barva je vybrána náhodně:-)), někdy se dostanu i dál do Windows a zamrznou až tam když se načte plocha s ikonami a spustí uvítací centrum. Už jsem vyzkoušel, jestli jsem něco ve skříni neuvolnil a zkontroloval kabely a grafiku, pomocí instalačního DVD opravit instalaci. Po tomto se win rozběhly až k prvnímu načtení programů spouštěných při startu, abych zjistil, ktarý si žádá potvrzení a pak to opět zamrzlo. V nouzovém režimu jsem to odinstaloval (utilita Dynamic energy saver a Easytune - obě z DVD ovladačů motheroardu) Pak počítač normálně naběhl. Vzhledem k tomu, že předtím i s těmito utilitami fungoval, tak jsem je instaloval znova. Obě si vyžádaly restart, Dynamic se nainstaloval, při restartu Easytune opět došlo k zatuhnutí. A teď už nepomohla ani odinstalace v nouzovém režimu a počítač na mě jen svítí barevnou obrazovkou (teď to je hnusná růžová). A já už nevím co s tím, poradil by mi někdo prosím.
konfigurace:
Gigabyte GA-EP35-DS4
C2D E8400
A-Data 2x+GB 800MHz
Gigabyte 8800GT
Seagate Barracuda 7200.11
Intri (3490)|19.3.2008 15:47
Zkoušel jsi kompletní format? Je možné, že se ti v systému něco poškodilo.
husky14 (4214)|19.3.2008 15:55
A co treba zkusit Bod obnoveni? Jestli nepomuze, tak asi reinstal....
HonzaSi (142)|19.3.2008 19:03
Bod obnovení jsem samozřejmě taky zkoušel, ale v nadšení, že se mi podařilo počítač zprovoznit (sestavil sem si ho v pondělí sám), jsem zapomněl nějaký bod vytvořit. Takže jsem musel naformátovat a znovu instalovat. Teď to vypadá, že je vše v pořádku. Děkuji za rady.