Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zvukové karty a kodeky: Nahrávání hlasu

Neregistrovaný (0)|22.3.2008 22:36
Jméno tazatele: Timoty

Znění dotazu:
Chci si nahrát hlas (maturitní otázky) do formy mp3. Problém je ten, že mám levný mikrofon a levnou zvukovku. Všechno Noname, zvukovka stála pod 400 kč myslím a nevím jak to bude znít...

Už jsem dělal nějaký test, ale mikrofon který jsem doma našel je vyloženě fakt starý (snad někdy v přelomu 80./90. let) a když jsem si pomocí něho něco nahrál, byla tam spousta šumu, praskání atd.

Chci se zeptat, jestli je vůbec s takovým vybavením (zvukovka do 400kč a mikrofon si tedy koupím nový, ale taky jen tak do 150kč max) možné dosáhnou nějakého rozumného zvuku (nahraný hlas), aby to šlo dlouhodobě poslouchat...?

Popřípadě který free a na obsluhu jednoduchý program by jste mi doporučili pro odstranění tohoto šumu a praskání? (+jakési "vrnění", asi elektrická síť?)

Za všechny vaše rady díky!

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
P@pi (1519)|22.3.2008 22:43
Co se týče freeware na úpravu zvuku, tak jsem používal Audacity a celkem mi stačilo. Ale ani lepší software nedokáže vykoulit z špatné nahrávky dobrou. Informace je prostě ztracená a zpět jí softwarem nedostanete. Leč zkuste Audacity, třeba tam nějaký použitelný filtr najdete.
Pavel Boček (4169)|23.3.2008 01:47
Šum také poměrně dost omezí stažená hlasitost mikrofonu...
kane.shw (1231)|23.3.2008 11:57
Kup si sluchátka s mikrofonem za nějakých 150CZK a neměl by v tom být žádný problém... vždyť je na tom založena veškerá hlasová komunikace přes net (nejznámější je asi Skype). Zvukovky jsou dnes integrované na základovce a vše jede v pohodě.

Podobnou levnou zvukovku do PCI slotu jsem nedávno kupoval (snad 250CZK) a používal a nebyl problém (Skype byl v pohodě, tudíž nevidím problém v nahrávání hlasu ;)) - šum tam jistě byl, ale to už je hold taky kvůli stínění, na kterém se nejvíce u levných zvukovek šetří ;)
Jen tak pro zajímavost jsem nedávno rozchodil SoundBlaster (mám dojem, že to byl typ 16) ještě do ISA slotu - A TO BYL TEPRVE ŠUM! :D:D:D Nechápu, jak to mohli vůbec kdy vyrábět ;)