Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Software: Vírus

Neregistrovaný (0)|23.3.2008 20:31
Jméno tazatele: Maki

Znění dotazu:
Dobrý ďeň, moj problém je nasledovný , v NB mam nainštalovaný Panda ,ale pri spustení sa mi objavili ikony akýchsi prgramov ktoré som neinštaloval, Error Cleaner, Privacy Protektor, Spyware Protection. Zrejme to nastalo po predchádzajúcej návšteve Internetu. Pokúšal som sa tieto programy odstániť no po reštartovaní NB sa objavia znova pritom Panda vypíše pokus o zmenu nastavenia Internet Explorera. Do správy úloh ma systém nepustí vypisuje sa hlásenie o probléme s aplikáciou tmp.2 exe, tmp.0 exe, tmp.1 exe, tmp.3 exe. Pri jednom reštarte mi na pracovnú plochu nabehol obraz akéhosi znaku a nabádal ma na stiahnutie nejakého antivirového programu z Internetu a pritom som nebol pripojený. Som laik a nestretol som sa ešte z niečim podobným.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
HP Pavilion dv9000 Intel Core2 CPU T5500 1,66GH ,Windows XP Profesional
Janyk1 (997)|23.3.2008 20:44
spyware???!!!

no: zde jsem našel ten spyware protection.
asi se snaží něco do PC stáhnout???
Sieben (513)|23.3.2008 22:19
stáhni si program jako je spyware terminator, nainstaluj, stáhni aktualizace a PC odpoj od sítě a pak tímto programem vyčisti PC, popřípadě udělej log z HijackThis - návod a postup najdeš na foru viry.cz :)
Sieben (513)|23.3.2008 22:50
tak udělej postup dle těch návodů a pak napiš jak jsi dopadnul
-snad se tě nebude týkat ten poslední příspěvek co tam je držím palce :thumb
PS: kdyžtak písni poradíme:)
Neregistrovaný (0)|25.3.2008 21:05
Moj problém narástol preto že vírus žačal aktivitu a neviem sa dostať do pošty ani na internet. Skusil som ho stiahnuť do kolegovho NB ktorý ma Nod 32 ale pri kopirovaní do mojho USB klučom to nešlo otvoriť malo to 0 Kb ,a neviem čím to bolo spôsobené .Ale skúsil som prejsť viac stránok a podarilo sa mi dosať k produktu Spyvare Doctor a po niekoľko násobnom čistení sa mi podarilo časť problému odstrániť stratili sa oznamy o kritickom stave aj ikony troch nežiaducich progamov ktoré naskočili po reštarte obnovil sa aj prístup k pošte a internetu . Momentálny stav je taký že Spyvare Doctor stale identifikuje dva vírusy ale nevien ich odstrániť. Pri otváraní správcu úloh mi ukaže Správca vypol správu úloh a neviem sa k tomu nijako dostať. maki
Sieben (513)|27.3.2008 17:46
Proto sem tě odkazoval na thread ve foru viry.cz, kde je postup jak tohole šmejda odstranit...tak postupuj dle jejich návodu a jejich doporučenýma programama...je to easy:)

Držím palce
Neregistrovaný (0)|27.3.2008 20:00
Ďakujem za rady až v tejto situácii som si uvedomil ako je ochrana proti vírusom dôležitá ,ale zdá sa mi že sa môj problém podarilo vyriešiť .Skúsil som aj doporučovaný Spyware Terminátor ale nebol účinný ,dokonca ani nenašiel dve potencionálne hrozby ktoré po prečistení Spyware Doctorom ostali . Prešiel som veľa stránok venovaných tejto problematike a našiel som Malwarebytes Anti-Malware a dočital som sa že v kombinácii s Spyware Doctorom vedia ošetriť šíroké spektrum vírusov . Aj mne sa to podarilo ,čo nedočistil jeden dočistil druhý . Takže k dúfam že mám po probléme ale aj tak ostávam verným čitatelom vaších stránok a prajem veľa dobrých rád a odstránených problémov. maki