Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Grafické karty: problem ATI radeon X1900xt 256MB

Neregistrovaný (0)|31.3.2008 15:45
Jméno tazatele: Tomáš Kutenič

Znění dotazu:
dobrý den, mám problem s grafickou kartou ATI radeon X1900xt 256MB, měl jsem rok a pul pevně nastaveno Anizotropní filtrování na 8X a Anti-aliasing na 4X ... z důvodů náročnosti jedné hry jsem snížil anizotropní filtování na 4X .. - špatný nápad ... všechny rovné hrany pri vodorovném pohledu jsou zubaté a grafika se zvláště vlnila... problém je ale v tom, že to už nejde vrátit... nastavim-li teď i na 16X pořád to zůstavá a kvalitou tak hnusný jako na 4X a i performance pří hraní je zustává zlepšený jako na 4X... jakoby se to zaseklo a nejde nastavit více... antialiasing to samé... dřívě nemyslitelné nastavení pro velmi náročnou hru AA-6X AF-16X funguje jako AA-4X a AF-4X .. žádna změna... nevíte kde může být chyba??? děkuji

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
AMD Athlon 64 2,4 GHz , 2x512 MB ram, MB ASUS A8N32-SLI deluxe
Janyk1 (997)|31.3.2008 15:51
zkus přeinstalovat driver a nastavit znova. Osobně si ale myslím, že je to na tu kartu dost náročný nastavení, jaký je rozlišení?
tgfh (2985)|31.3.2008 16:18
Zkus pohledat v nastavení "set default settings" něco na ten smysl. Pokud to nenajdeš nebo to nepomůže tak přeinstaluj drivery na nejnovější ze stránek AMD a nainstaluj nejnovější DirectX.
Neregistrovaný (0)|31.3.2008 19:06
nové drivery jsem už samozřejmě zkoušel... ted s těmi novými se mi vlevo nahoře na ploše zobrazuje takový malý šedivý čtvereček - to jen tak mimo... netušim co to je... když zavřu CCC vedle hodin tak to zmizí :)
hraju Flight Simulátor a tam si člověk na grafiku celkem potrpí:) mám ji vytaktovanou přes ten Catalyst... nevím jeslti to může být HW chyba nebo někde v registrech či něco takového... jako poslední vidim formát HDD čehoš se velmi vyhýbám