Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ATI Radeon - Saphire X1950 Pro - vypínání obrazovky

robky (3195)|7.5.2008 08:33
Ano je to prevodník Rialto z PciE na AGP. Z čias keď som mal X700Pro (osadený tiež Rialto-m) viem, že tento kúril jak besný, ale vplyv na správnu činnosť to nemalo. Nikto ti však nebráni pricapiť tam nejaký pasív, otázka je len ako ho pripevniť.
majki77 (32)|13.5.2008 12:42
Tak mi to zlobí pořád, navíc se mi k tomu všemu přidal problém s diskem, občas (třeba jednou za dva dny) v něm "cvaká" jakoby se snažil najet a nechce se mu. SMART mi ale ukazuje vše OK, sektory jsou taky všechny ok, takže že by přecejen nakonec ten zdroj?

rozhoduji se mezi tímto [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a tímto [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] zdrojem. Na fortron jsem v poslední době nečetl moc dobré reference (píská a dle některých bere vnitřek od LC)
r34ktor (7477)|13.5.2008 13:03
Na Seasonicy také nejsou v poslední době reakce už tak příznivé (prý je trápí zejména pískání).

Šel bych do toho Enermaxu. Než se taky zkazí. ;)
Desertstorm (3)|13.5.2008 13:08
[QUOTE=majki77;121589]Tak mi to zlobí pořád, navíc se mi k tomu všemu přidal problém s diskem, občas (třeba jednou za dva dny) v něm "cvaká" jakoby se snažil najet a nechce se mu. SMART mi ale ukazuje vše OK, sektory jsou taky všechny ok, takže že by přecejen nakonec ten zdroj?

Ne,ten disk je proste v haji.
A co se tyka 1950pro,mam take a vyresil jsem to nakonec elegantne.A to tak,ze jsem v biosu konecne spravne nastavil napeti RAM podle doporuceni jejich vyrobce a je po problemu.Predtim mi padal ati*.sys do bluescreen, blikal monitor,proste vse vypadalo na grafarnu.Take od saphire.
majki77 (32)|13.5.2008 13:45
r34ktor: aha...takže raději ten enermax :-) snad se nepokazí moc brzo :-)
majki77 (32)|13.5.2008 13:48
[QUOTE=Desertstorm;121592]
Ne,ten disk je proste v haji.
A co se tyka 1950pro,mam take a vyresil jsem to nakonec elegantne.A to tak,ze jsem v biosu konecne spravne nastavil napeti RAM podle doporuceni jejich vyrobce a je po problemu.Predtim mi padal ati*.sys do bluescreen, blikal monitor,proste vse vypadalo na grafarnu.Take od saphire.[/QUOTE]

tak, pravda, že už nějaký ten rok má (cca 7let) :-)
můžeš nějak přiblížit to nastavení napětí RAM? myslíš RAM na grafárně? jinak jám ji mám od PowerColor
majki77 (32)|16.5.2008 11:41
Tak pro informaci, včera jsem nahodil ten enermax PRO82+ a všechno jede jak má a to i ten HDD. Jen jednou mi smartgard restartoval kartu z důvodu nedostupnosti nějaké komponenty v ovladčích....
Mablung (28)|17.5.2008 00:09
[QUOTE=Athalien;106646]Měl jsem taky X1950Pro, od Asusu, fungovala mi rok uplne bez problemu (od ledna 2007) a pak zacala delat artefakty pri zatezi, vypinat obraz, zasekavat se (crashnout celej komp), tak sem milou grafiku dosel reklamovat a vymenili mi ji za 3870ku, taky od Asusu (kupovana na CzC).
Ale pokud vim, tak Sapphire porad X1950 ma k dostani, takze s vymenou za kus ve stejny hodnote nejspis nepocitej :([/QUOTE]
Já mám také 1950pro od Asusu, problém je v tom že mi to padá jen při určitých hrách a s určitým počtem RAM :-). To nevyreklamuji ani náhodou
WoW či warlords IV mi běželi v pohodě na 4 GB RAM. Ale Hellgate (to jsem nezkoušel při dvou) a AoC beta mi padaly když jsem tam měl 4 a 3 GB RAM. AoC beta běžel pouze pokud jsem tam měl 2 GB RAM. Nejdříve jsem přemýšlel že to je RAMkou, ale teď nevím. Zda to je nějakou komponentou či zda si ty komponenty jednoduše při těchto hrách nerozumí ...
Pedro226 (14)|21.8.2008 12:48
Ahoj, tak se hlásím po čtyřech měsících a opět mi grafika blbne...:( Tentorkát už je to ale vážně teplota :( V klidu mi hřeje na nějakých 72 stupňů a při zátěži je schopna se vyšplhat až kolem 88 stupňů. Nedávno mi dokonce při hraní jedné hry vyskočila hláška, že grafika kvůli vysoké teplotě musela snížit výkon a ať si zkontroluju proud vzduchu v case. Grafika je nezaprášená, větráček sedí, je ale původní, který byl dodán s grafikou. Nyní mám otevřený case a hřeje mi na 71 stupňů. Je mi záhadou, proč za 4 měsíce stoupla teplota o nějakých 15 stupňů nahoru... bavil jsem se se známým, který počítáčům rozumí, ale ten mi říkal, že i kdyby bych koupil nový větráček, že by se teplota snížila max. 7 stupňů, že to nemá moc cenu kupovat... Zatím ať to tak radeji nachám být, že to možná přejde samo... I když tomu moc nevěřím... Neví někdo, čím to a co s tím udělat? Děkuji za odpovědi.
pas!k (3765)|21.8.2008 16:04
Kup Arctic-Cooling Accelero S1 (Rev. 2). Na to pridratuj Nexus D12SL-12 BW Real Silent case fan a teploty v klidu budes mit kolem 45 stupnu a v zatezi do 60.

BTW teplota mohla stoupnout treba prachem nebo tim ze odesel vetrak na grafice .. vymenou vetraku bych to ale taky neresil.