Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

VGA MSI NX7600GS, AGP8x a slabé PC

Rynn (3)|26.9.2006 17:05
Má někdo zkušenosti jak funguje tahle karta na slabších PC - 1,7GHz celeron, deska AGP4x? Má smysl ji kupovat? Bude stačit zdroj 300W?
Díky moc...
Frog (510)|26.9.2006 19:21
A ako si na tom zo zvyškom, čo pamäte ? O aku dosku sa jedná ? To že máš AGP 4x to by nevadilo, skor ten Celeron 1,7 GHz nedá karte taký rozlet, ale určite sa oplatí kúpiť 7600 GS. Možno v tvojom pripade by som si našiel lacnejšieho vý Teda pokial nemaš toho v PC naorobcu, nie MSI, ale to je len vecou peňazí. A či to utiahne 300W zdroj, to je vecou toho čo všetko máš v kompe. Ale vo všeobecnosti to stačiť bude.
boboco (1987)|26.9.2006 21:13
[quote=Rynn]Má někdo zkušenosti jak funguje tahle karta na slabších PC - 1,7GHz celeron, deska AGP4x? Má smysl ji kupovat? Bude stačit zdroj 300W?
Díky moc...[/quote]

smysl to má, otázkou je jestli máš 512MB RAM (případně víc), s 256MB RAM je nesmysl s touhle grafikou a 300W zdroj, to je strašně širokej pojem... Co je to za značku? Pokud je to nějakej starej EC, popřípadě LC, v nejhorším případě JNC nebo MOREX rozhodně to není dobrej nápad. Pokud máš Fortron nebo alespoň novější EC (s 12cm fan - nejjednodušší rozpoznávací znak), tak by to zvládat mohl. samozřejmě, pokud máš v kompu 4xHDD v RAIDU tak těžko:D . Napiš podrobnější konfuguraci PC
wizaard (913)|26.9.2006 21:51
Tenhle procesor je pro tuhle grafiku celkem slabej, tady by klidně stačila GeForce 6600 (event. GT), ale pokud vážně chceš 7600GS, určitě ji využiješ. Souhlasím se vším, co tu zaznělo - minimálně 512MB RAM, MSI je zbytečně drahá, za ušetřené peníze (s nějakým tím příplatkem) bych doporučil přikoupit paměť (pokud máš 256MB, tak rozhodně, pokud máš 512MB, tak by to nebylo špatné a pokud máš 1024MB, je to ideál a nic nedokupuj). Toď můj názor.

A zdroj? Pokud máš klasický PC (tzn. 1x HDD, 1x CD atp.), tak by snad 300W stačit měl, ovšem bacha na výrobce. Pokud máš dost paměti a nemáš dostatečný zdroj, klidně za ušetřené peníze na grafice (MSI nekupuj, pokud nebude levnější než zbylí výrobci, což bych se divil) kup 350W zdroj od EC s 120mm fanem.

Dále - AGP 4x vadit nebude, mezi 4x a 8x není zas takový rozdíl (v praxi minimální, téměř nulový).
pegy (757)|3.10.2006 17:50
[QUOTE=wizaard]Tenhle procesor je pro tuhle grafiku celkem slabej, tady by klidně stačila GeForce 6600 (event. GT), ale pokud vážně chceš 7600GS, určitě ji využiješ. Souhlasím se vším, co tu zaznělo - minimálně 512MB RAM, MSI je zbytečně drahá, za ušetřené peníze (s nějakým tím příplatkem) bych doporučil přikoupit paměť (pokud máš 256MB, tak rozhodně, pokud máš 512MB, tak by to nebylo špatné a pokud máš 1024MB, je to ideál a nic nedokupuj). Toď můj názor.

A zdroj? Pokud máš klasický PC (tzn. 1x HDD, 1x CD atp.), tak by snad 300W stačit měl, ovšem bacha na výrobce. Pokud máš dost paměti a nemáš dostatečný zdroj, klidně za ušetřené peníze na grafice (MSI nekupuj, pokud nebude levnější než zbylí výrobci, což bych se divil) kup 350W zdroj od EC s 120mm fanem.

Dále - AGP 4x vadit nebude, mezi 4x a 8x není zas takový rozdíl (v praxi minimální, téměř nulový).[/QUOTE]
Moj nazor je, skoda penazi za taku vykonu VGA pre AGP 4x a Celeron 1.7, buducnost tato karta nema (pretoze je AGP, teda do buducej MB ho nedas), Celeron 1.7 jej nedoda dostatok stavy a tak nevyuzijes jej potencial.... Myslim, ze lepsou volbou a lacnejsou je 6600GT, ktora podava obdobne vysledky.... Radcsej by som porozmyslal nad komplexnejsim riesenim a to pockat a posetrit a potom ist do niecoho noveho (775/AM2 uz kazdemu podla chuti a financii), ale 7600 GS k 1.7 Celeronu urcite nie, su to vyhodene peniaze, iba ak by si planoval prechod na nieco lepsie a s AGP a to je uz tiez kravina, ked lepsie tak nova MB s PCIe x16... Takze skus pozriet po com ficia 6600 GT a ako to bude rozdiel len par korun, tak je to na tebe....
wizaard (913)|3.10.2006 22:45
[QUOTE=pegy]Moj nazor je, skoda penazi za taku vykonu VGA pre AGP 4x a Celeron 1.7, buducnost tato karta nema (pretoze je AGP, teda do buducej MB ho nedas), Celeron 1.7 jej nedoda dostatok stavy a tak nevyuzijes jej potencial.... Myslim, ze lepsou volbou a lacnejsou je 6600GT, ktora podava obdobne vysledky.... Radcsej by som porozmyslal nad komplexnejsim riesenim a to pockat a posetrit a potom ist do niecoho noveho (775/AM2 uz kazdemu podla chuti a financii), ale 7600 GS k 1.7 Celeronu urcite nie, su to vyhodene peniaze, iba ak by si planoval prechod na nieco lepsie a s AGP a to je uz tiez kravina, ked lepsie tak nova MB s PCIe x16... Takze skus pozriet po com ficia 6600 GT a ako to bude rozdiel len par korun, tak je to na tebe....[/QUOTE]
No, prakticky máš pravdu, píšeš podobné info jako já.

Jinak ale kupovat dnes 6600(GT) je dost nevhodné, podle mě, protože jejich ceny jsou teď dost nahoře. Obvykle jsou velmi blízko nebo nad cenami 7600GS, takže bral bych 7600GS, i když její potenciál nevyužiješ.
pegy (757)|9.10.2006 23:01
[QUOTE=wizaard]No, prakticky máš pravdu, píšeš podobné info jako já.

Jinak ale kupovat dnes 6600(GT) je dost nevhodné, podle mě, protože jejich ceny jsou teď dost nahoře. Obvykle jsou velmi blízko nebo nad cenami 7600GS, takže bral bych 7600GS, i když její potenciál nevyužiješ.[/QUOTE]
Suhlasim ak cena nezodpoveda, tak niet co riesit.... Ak je 6600 GT tak isto draha ako 7600 GS, tak sa viac oplati ta GS... :)
Rynn (3)|23.10.2006 17:22
Moc díky za vaše rady a názory.
wizaard (913)|23.10.2006 17:43
[QUOTE=Rynn]Moc díky za vaše rady a názory.[/QUOTE]
Od toho tu jsme... ;)
Pitrum (8)|1.11.2006 09:00
Měl bych ještě jednu poznámku : zhruba před rokem jsem do Pentium4, 1,6 GHz, s 1 GB paměti, deska HP s AGP 4x, tedy podobné PC, koupil grafiku GF 6600. Bohužel se jednalo o OEM desku od HP, na kterou jsem nikde nenašel nový ovladač chipsetu, takže kartu jsem tam nerozchodil, nerozchodil jsem jí ani na 4 počítačích podobné konfigurace, co mám v práci. Vyzkoušel jsem i jiné karty, ale vesměs použitelné grafiky končily u FX5200, lepší karty bohužel měly smůlu. Nakonec jsem celou situaci vyřešil koupí nové základovky od Gigabyte, na kterou jsem stáhl nové ovladače chipsetu (bez nich to nešlo ani zde). Proto bych byl u těchto starších PC opatrný na koupi novějších grafik, nemusela by se tato investice vyplatit.
wizaard (913)|1.11.2006 14:47
[QUOTE=Pitrum]Měl bych ještě jednu poznámku : zhruba před rokem jsem do Pentium4, 1,6 GHz, s 1 GB paměti, deska HP s AGP 4x, tedy podobné PC, koupil grafiku GF 6600. Bohužel se jednalo o OEM desku od HP, na kterou jsem nikde nenašel nový ovladač chipsetu, takže kartu jsem tam nerozchodil, nerozchodil jsem jí ani na 4 počítačích podobné konfigurace, co mám v práci. Vyzkoušel jsem i jiné karty, ale vesměs použitelné grafiky končily u FX5200, lepší karty bohužel měly smůlu. Nakonec jsem celou situaci vyřešil koupí nové základovky od Gigabyte, na kterou jsem stáhl nové ovladače chipsetu (bez nich to nešlo ani zde). Proto bych byl u těchto starších PC opatrný na koupi novějších grafik, nemusela by se tato investice vyplatit.[/QUOTE]
To je pravda, ale nové BIOSy (event. změna nastavení v BIOSu) tyhle problémy obvykle řeší. Každopádně bych nikoho osobně neodrazoval, obchody jsou dnes již velmi slušné, takže pokud upozorníte na nekompatibilitu, vrátí peníze. Kromě toho tu máme dvoutýdenní "zkušební" dobu, že... :)
sokorotor (110)|23.11.2006 19:37
Pozor na sílu zdroje ! ! !
Z vlastní zkušenosti... jsem si málem koupil slabý zdroj pro mojí novou kartu.
Není právě silnou stránkou českých e-shopů psát podrobné technické popiskyke svým výrobkům.
Kupoval jsem AGP: inno3D GF 7300GT 256mb/128bit a teprvrve čirou náhodou jsem se dočetl (úplně někdejinde v zahraničí) že minimální požadavky pro provoz této karty jsou :::: Wokna XP/2000, 256mb RAM, 350W zdroj(!!!!). + karta potřebuje sát štávu ještě pomocí stejně vypadajícího kabelu jako napájí Hard disc.

Můj slabí počitač : 1,3ghz,512MBram,GF 7300gt...

Pročti si web světa hardware a tam nalezneš srovnávací testy karet...
Moje zkušenosti s touto kartou najdešeš pod kolonkou "základní desky + Socket 370+ dotaz na kompatibilitu"
Ostatně koupí silnějšího zdroje nikdo neprohloupí...
A zásadně bych doporučoval generaci karet Ge Force 7.
Mají všechny důležité poslední technologie.
Technologicky je 7300 GT upravený čip 7600, dokonce na 7300gt pasují chladiče pro 7600.
Podle mého minění do tvého "pomalého PC" by pasovala 7300GT za 2170kč(obchod.cz) jak ulitá nebo ATI X1300 PRO (2400 kč).
Ale pokud máš dost peněz tak koupí 7600GT (cca 5000kč)rozhodně neprohloupíš.

7600 GS je marketingoví blafák a špatná koupě !

+ KDYBYS vypsala kompletní popis tvého PC tak bych ti dokázal poradit líp,
tím mám namysli : CPU,RAM,ZáKLADNí DESKU (v manuálu se dozvíš kolik MB na graf. kartě tvá základní deska podporuje)

Howg... a malá fotečka mého miláška na závěr.

PS:a úplně na závěr bych se přiklonil k ATI x1300pro protože bys nemusela měnit chladič za lepší ten na mém miláškovy stoji za prt a byl ihned vyměněn za ZALMAN VF700-CU, což být bezkonkurenční kvalita.
73gt iNNo.jpg
wizaard (913)|23.11.2006 21:32
[QUOTE=sokorotor](...)
7600 GS je marketingoví blafák a špatná koupě !
(...)[/QUOTE]
Nesouhlasím, ve své cenové kategorii je to výborná karta, sice je pro AGP slabší než pro PCI-E, ovšem přesto je to karta s výborným poměrem cena/výkon v takové nižší střední třídě. 7300GT už patří spíš do vyššího low-endu.

Co se týče zdroje - nedělal bych si s tím takovou hlavu, 300W kvalitnější zdroj bude stačit, leč (psali jsme to tu) je nutné na to eventuálně pamatovat.