Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Gigabyte Radeon X1600PRO - restartuje se stale PC

rik_upce (13)|27.9.2006 07:14
Zdravim. Vim ze se to tu uz nekolikrat resilo podobne tema ale nenasel jsem na muj problem zadne reseni tak snad mi nekdo pomuze. Jak rika popisek mam Gigabyte Radeon X1600PRO Silentpipe II a pri 3D aplikacich odzkouseno na Xpand rally a Hitman se po cca 5-10min hrani se mi restartuje komp.. po nabehnuti to hodi hlasku cinnost systemu byla obnovena po zavazne chybe a bla bla bla. Zkousel jsem ruzne ovladace na grafiku ted jedu na Catalystech 6.6. Drive jsem tam mel GB Radeon X1300 a ta behala v pohode. Pak jsem tam hodil tuhle. Teploty grafiky nezmerim protoze ma deaktivavany teplotni cidlo a kdyz sahnu na chladic pri zatezi tak na tom prst udrzim v pohode. Jinak ostatni teploty CPU atd jsou taky ok. CPU 45 pri zatezi.

Moje cela sestava je:
CPU: AMD Athlon 64 3500+ Venice 939 @ 2,2MHz MB: K8-Triton GIGABYTE GA-K8NMF-9 RAM: 512MB MB Kingston DDR400 CL2,5 VGA: Gigabyte Radeon X1600Pro Silentpipe II 256MB HDD: WD 80GB, Seagate 80GB Mechaniky:LG SuperMulti GSA-H10N Zdroj: KME PZ-500, 500W ATX-P4

Budu rad za kazdou pomoc. Diky

Jo a karta neni taktovana nijak
blueangel (17)|27.9.2006 12:10
Zdravim, no prave to blablabla - myslim to: cinnost systemu byla obnovena po zavazne chybe je docela dulezite. Vetsinou byla problem pri vymene graficke karty. Doporucuju uplne odinstalovat Catalisty, ovladace, vsechno, co ma nejakou souvislost s grafikou a znovu nainstalovat. Preinstalovat DirectX, ovladace desky. Potom treba otestovat v 3DMarku, jestli to taky pada.
Nebo komplet reinstal Windows. A to ze clovek udrzi ruku na pasivu jeste neznamena, ze se karta neprehriva. Pasivnimu chlazeni ZDAR
rik_upce (13)|2.10.2006 14:22
Jo diky za rady.Nakonec jsem zkousel flash biosu i reinstal woken a nic nepomohlo nakonec jsem uplne nahodou zjistil, a nevim jestli to je mozny,ale asi je, ze mi to delaly ovladace ke zvuku. Nevim proc, jednou jsem si vypnul zvukovku a vsechno bezelo v pohode..zapnul jsem ji a po chvili mi resetlo kompa zase.No tak jsem hodil jiny ovladace a facha to naprosto v pohode uz..dobras zkusenost..fakt jo
TENK (3)|2.2.2007 12:45
Zdarec, chtěl bych se k té X1600pro máš v case ještě nějaký přídavný chladič, nebo to máš čistě jen tak? .... skládám totiž jedno PC a chci tam nahodit X1300pro,256 silent-pipe2 ovšem mám strach, ať se to nepřehřívá, pač v case nebude jediný fan. Tzn. jediné co tam bude zajišťovat cirkulaci bude fan se zdroje a chladiče CPU. Moc díky za odpovědi
wizaard (913)|2.2.2007 14:30
[QUOTE=TENK]Zdarec, chtěl bych se k té X1600pro máš v case ještě nějaký přídavný chladič, nebo to máš čistě jen tak? .... skládám totiž jedno PC a chci tam nahodit X1300pro,256 silent-pipe2 ovšem mám strach, ať se to nepřehřívá, pač v case nebude jediný fan. Tzn. jediné co tam bude zajišťovat cirkulaci bude fan se zdroje a chladiče CPU. Moc díky za odpovědi[/QUOTE]
1) Jsi v malinko jiné diskusi! :shut
2) X1300 by tolik topit neměla, Silent-Pipe II je výborné chlazení a osobně si myslím, že pokud ve zdroji bude 120mm fan, mělo by to stačit. Samozřejmě ideální by byl 120mm vstupní ventilátor do přední strany skříně, tím by to bylo 100% jištěné, ale jak jsem řekl - věřím, že v případě X1300 v kombinaci s Silent-Pipe II, bude stačit i pouze zdroj (ne ideálně, ale bude a osobně bych se toho nebál).

Jen dej pozor, abys vážně koupil SILENT-PIPE II a ne pouze s verzí I, ta není tak účinná a tam by to malinko problém být mohl.
boboco (1987)|2.2.2007 19:48
Jsme opravdu v jiné diskuzi, ale já se ji přesto přidám. S x1300Pro praktickou zkušenost nemám, ale vím, že 7600GS (s pasivem od GALAXY) dokáže naprosto bez problémů pracovat i v naprosto pasivním PC bez toho aby se nějak přehřívala, mohu jen doporučit. I 7600GS s pasivem od Gaiwardu je ok, ale chladič na GALAXY mně přijde lepší:)
pas!k (3765)|3.2.2007 12:02
[QUOTE=TENK]Zdarec, chtěl bych se k té X1600pro máš v case ještě nějaký přídavný chladič, nebo to máš čistě jen tak? .... skládám totiž jedno PC a chci tam nahodit X1300pro,256 silent-pipe2 ovšem mám strach, ať se to nepřehřívá, pač v case nebude jediný fan. Tzn. jediné co tam bude zajišťovat cirkulaci bude fan se zdroje a chladiče CPU. Moc díky za odpovědi[/QUOTE] Nemusis mit z te 1300 obavy uz mi jich par proslo rukama a to chlazeni je plne dostacujici.