Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

8800 GTS 512-náhrada GT?

Deee-aN (3834)|21.4.2008 17:12
Chystám se sestavit nový počítač - během 2-3 měsíců. Mám vybranou Gigabyte 8800GT([odkaz, pro zobrazení se přihlaste]), jako alternativu Gainward 8800GT([odkaz, pro zobrazení se přihlaste]). Při brousení krámem jsem ale narazil na tohle:[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. Je pravda, že je to v akci, ale další GTS-ka jsou jen o pár set dražší a zhruba za stejnou cenu jako výše uvedený GB před dvěma měsíci. Kolik budou stát za dva měsíce? Nenahradí v poměru cena/výkon 8800 GT?
Tak a teď to, na co bych chtěl znát váš názor. Všeobecně se tady doporučuje, že když 8800 GT, tak obyčejnou a rovnou osadit Accelerem. Myslíte, že mám počítat se stejnou investicí i u GTS? Tu jsem zatím s jiným než referenčním chlazením neviděl. Líbí se mi na něm, že se teplý vzduch fouká ven ze skříně a tím pádem se nerecykluje a nezvyšuje teplotu ve skříni.
Klingacikx (1545)|21.4.2008 17:19
Za dva mesiace tu môže byť hocičo a tým je hlavne RV770, a nové G92 vyrábané 55nm postupom takže situácia bude úplne iná ako teraz.
Deee-aN (3834)|21.4.2008 17:35
[quote=Klingacikx;115150]Za dva mesiace tu môže byť hocičo a tým je hlavne RV770, a nové G92 vyrábané 55nm postupom takže situácia bude úplne iná ako teraz.[/quote]

A kolik to tak bude stát, co myslíš? Vejdu se do těch cca 5k, co na to mám? Asi těžko, vzhledem k tomu, že to bude patrně výkonná novinka.
Přiznám se, že nevím, co je to RV770. Vzhledem ke svým finančním možnostem se o nejnovější vývoj zajímám jen velice okrajově. Spíš vychytávám to, co mi spadne do rozpočtu.
OdMajkla (369)|21.4.2008 17:42
Ta GTS za 5.000.- je pěkná cena. Já ji před měsícem koupil za 8.000.- :( S tim že vyfoukává teplej vzduch ven ze skříně máš pravdu, a je to hodně užitečný. To samé mam na chladiči CPU a tak mi jde veškerý teplý vzduch ze skříně ven, a dovnitř je nasáván studenej vzduch z venku. Funguje to velice dobře. Chladič na GTS funguje dobře a myslím že není třeba ji osazovat Accelerem. Samozřejmě můžeš, ale nutnost v tom nevidím. Pokud na ni dáš Accelero, přinese ti to snížení hluku. Ale jinak v tom nic "lepšího" nevidim.
Deee-aN (3834)|21.4.2008 17:50
[quote=OdMajkla;115161]Ta GTS za 5.000.- je pěkná cena. Já ji před měsícem koupil za 8.000.- :( S tim že vyfoukává teplej vzduch ven ze skříně máš pravdu, a je to hodně užitečný. To samé mam na chladiči CPU a tak mi jde veškerý teplý vzduch ze skříně ven, a dovnitř je nasáván studenej vzduch z venku. Funguje to velice dobře. Chladič na GTS funguje dobře a myslím že není třeba ji osazovat Accelerem. Samozřejmě můžeš, ale nutnost v tom nevidím. Pokud na ni dáš Accelero, přinese ti to snížení hluku. Ale jinak v tom nic "lepšího" nevidim.[/quote]

Jak já tomu rozumím, tak když sundám kryt, abych nasadil Accelero, příjdu právě o výhodu toho foukání ven. Je to tak?
A snese ten ref. chladič nějaký taktování?
OdMajkla (369)|21.4.2008 17:58
Ano rozumíš tomu dobře.

S Accelerem určitě je možné kartu taktovat. Nevím, co je schopen Accelero uchladit pasivně, ale je možné na něj samozřejmě připevnit větrák. Ovšem to si tam kde si byl. V tom případě bych nechal originál chladič, neboť s Accelerem a přidaným větrákem se Ti bude vzduch točit ve skříni jak tornádo, kdežto originál chladič vyžene teplej vzduch ven.
Klingacikx (1545)|21.4.2008 18:02
Taktovanie ref. chladič určite zvládne. O RV770(HD4870/HD4850) je teraz na nete kopec informácií a cena by mala byť okolo tých 5000,-
Deee-aN (3834)|21.4.2008 18:29
[quote=Klingacikx;115172]Taktovanie ref. chladič určite zvládne. O RV770(HD4870/HD4850) je teraz na nete kopec informácií a cena by mala byť okolo tých 5000,-[/quote]

Jo tydle vidle!
Abych se přiznal, jsem z nějakýho záhadnýho důvodu spíš nakloněnej nvidii:runaway, ale uvidíme.
pegy (757)|21.4.2008 18:34
Chystat sa na nakup HW 2 mesiace do predu nema vyznam, pretoze sa ceny menia, prichadzaju nove kusky HW atd. Ta 8800 GTS je celkom dobra volba, pohladaj si na nete testy, lebo som si nie celkom isty o kolo je od 8800 Gt lepsia, ci sa to vobec vyplati, pretoze 8800Gt je chladnejsia, ma mensiu spotrebu a hlavne lacnejsia...
Deee-aN (3834)|21.4.2008 18:51
[quote=pegy;115187]Chystat sa na nakup HW 2 mesiace do predu nema vyznam, pretoze sa ceny menia, prichadzaju nove kusky HW atd.[/quote]

Myslím, že je lepší být trošku připraven, než se jednoho dne ráno probudit a říct si :"Dneska dám dohromady nový počítač!", aniž bych o tom cokoli věděl. Samozřejmě vím, že situace se u PC komponentů mění rychle, ale není od věci mít alespoň nějaký směr. Proto se ptám tady vás, odborníků.
Navíc, co kdyby se nečekaně vyskytly nějaký prachy...:notsure
pegy (757)|21.4.2008 18:56
[QUOTE=deeean;115198]Myslím, že je lepší být trošku připraven, než se jednoho dne ráno probudit a říct si :"Dneska dám dohromady nový počítač!", aniž bych o tom cokoli věděl. Samozřejmě vím, že situace se u PC komponentů mění rychle, ale není od věci mít alespoň nějaký směr. Proto se ptám tady vás, odborníků.
Navíc, co kdyby se nečekaně vyskytly nějaký prachy...:notsure[/QUOTE]
Tak s tym sa da len suhlasit, ale nemozes to brat tak, ze: "Dneska dám dohromady nový počítač!" Je jasne, ze ak stavias novy PC, je dobre si o tom zistit maximum dopredu, ale ak chces kupit jeden HW kus, tak je dobre zistit si co je "dnes v kurze", ale pytat sa na konkretny HW 2 mesiace skor, to nema vyznam, staci tak tyzden do predu pred planovanym nakupom... Ano peniaze mozu spadnut napr. aj z neba :D a tak su potom rychlejsie k dispozicii to je pravda ;)