Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): PC nejede

Neregistrovaný (0)|24.4.2008 20:32
Jméno tazatele: änonym

Znění dotazu:
Zdravim. Jednoho krasneho dne (dneska) jsem prisel k PC, chtel ho zapnout a nic...Bezi akorat vetraky a sviti opticka dioda v mysce. V posledni dobe jsem tam nepridavat ani nemenil zadny SW/HW. Nesviti ani dioda na front panelu, ze je HDD v nejake aktivite. LAN conector sviti oranzove (neaktivita). Vizualne jsem zkontroloval desku apod., nic nestandartniho jsem nenasel.

Zkousel jsem resetovat CMOS, vyndat vsechno nepotrebne (zbyle RAM, HDD, GK apod.), i vycistit to od prachu (krome chlazeni CPU). Zadna odezva.

Napada me akorat, ze odesla deska, mozna zdroj (EC) - nvm jestli to tim muze byt, mac vsechny vetraky jdou....
Mate nejake napady? (pujdu to reklamovat az zkusim co mi poradite :-)

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
CPU: AMD Athlon 64 3200+, 939, AC cooling
deska: 6100k8ma
GK: HD3850 256MD
RAM: 2*512 KIngmax cl 2.5 + 1* 1024 A-DATA cl 3
Zdroj: 500W EC - ja vim, parodie na zdroj, ale co mam delat....
HDD: 250GB, WD
Vsechny teploty byly v normalu, netaktoval jsem.
Klingacikx (1545)|24.4.2008 20:40
Predtým si nemal žiadne problémy? Speaker nevraví nič? Ono ja by som to aj zvalil na ten zdroj, 500W EC nič moc a ešte k tomu 3850:rolleyes:. Všetko z dosky vyber odpoj(okrem napájacích káblov;)) nechaj tam iba CPU a zapni počítač ak je doska dobrá tak by mal pípať speaker. Ak pípať bude tak by som najskôr vyskúšal iný (lepší) zdroj a ak ani to nepomôže tak postupne všetko vyskúšať v inom PC
Neregistrovaný (0)|24.4.2008 20:44
[QUOTE=Klingacikx;116384]Predtým si nemal žiadne problémy? Speaker nevraví nič? Ono ja by som to aj zvalil na ten zdroj, 500W EC nič moc a ešte k tomu 3850:rolleyes:. Všetko z dosky vyber odpoj(okrem napájacích káblov;)) nechaj tam iba CPU a zapni počítač ak je doska dobrá tak by mal pípať speaker. Ak pípať bude tak by som najskôr vyskúšal iný (lepší) zdroj a ak ani to nepomôže tak postupne všetko vyskúšať v inom PC[/QUOTE]

Predtim zadne problemy, speaker nic nerika, vsechno jsem odpotil, zkusil a nic. To vsechno jsem napsal v puvodnim postu...
kane.shw (1231)|24.4.2008 21:01
Pokud to ani nepípne, když tam máš jen cpu, tak bych také tipoval základovku nebo zdroj :notsure

Teď je otázka co a proč to způsobilo, případně, co všechno si to vzalo ještě s sebou... :(

Pokud nemáš možnost zkusit komponenty v jiné sestavě, případně namáš fůru nepotřebných komponent všude kolem, abys je mohl prohazovat, tak to opravdu raději šoupni na reklamaci :thumb
pas!k (3765)|24.4.2008 21:06
Vymen zdroj .. pokud to stale nepojde bylo by iidealni testnout vsechny komponenty v jinem pc ..
pegy (757)|25.4.2008 02:05
Tiez sa priklanam k nazoru na zdroj a s tych indikacii by to mohla byt aj maticna, ale nakoniec by to mohol byt aj CPU, skus jednoznacneten zdroj a ak sa to nechyti, tak to supni na reklamacku ;)
Zoidik (1405)|25.4.2008 06:44
Osobně bych řekl deska odešla do deskového ráje. Pokud ji mas ještě v záruce tak reklamuj.
Neregistrovaný (0)|28.4.2008 20:56
Jak jsem si myslel, deska odesla no HW nebe. Dekuji vsem, co se ucastnili dizkuze