Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nemuzu nastavit svoji IP adresu co jsem dostal

volvo (30)|1.5.2008 10:18
koupil jsem si internet dostal k tomu router a nemuzu si nastavit svoji IP adresu musim mit automaticky prirazenou.Diky za pomoc
hl.hl (1387)|1.5.2008 10:29
Nejak presne nechapu kde presne je problem. Rozepis se.
Nestacilo by vypnout ziskani IP z DHCP a nastavit ji natvrdo?
volvo (30)|1.5.2008 10:31
prave to jsem zkousel a to nejde nechce mi ji vzit napise ze uz ji nekdo ma
OdMajkla (369)|1.5.2008 10:42
pokud by mi to psalo že už tuto IP Adresu někdo má, obratil bych se na poskytovale internetu :thumb Jinou IP Ti zde na foru asi nikdo nepřiřadí :)
hl.hl (1387)|1.5.2008 11:28
[QUOTE=volvo;118244]prave to jsem zkousel a to nejde nechce mi ji vzit napise ze uz ji nekdo ma[/QUOTE]

A nema nahodou tu IP adresu tvur router pripojeny na net?
Dej zpet to nacteni z DHCP, dej obnovit IP a pak v CMD okne vyzkousej TRACERT xxx.xxx.xxx.xxx kde misto tech xxx dopln tu IP adresu. A zde uvidis jaka cesta k tomu IP a kde vlastne je. Kdyztak to pak vloz zde jako screen.

Nebo pak jeste muzes zkusit treba stranku http://www.mojeip.cz/ a zde ti to ukaze jakou IP ma vlastne tvoje PC na strane internetu.
volvo (30)|1.5.2008 11:56
[QUOTE=hl.hl;118266]A nema nahodou tu IP adresu tvur router pripojeny na net?
Dej zpet to nacteni z DHCP, dej obnovit IP a pak v CMD okne vyzkousej TRACERT xxx.xxx.xxx.xxx kde misto tech xxx dopln tu IP adresu. A zde uvidis jaka cesta k tomu IP a kde vlastne je. Kdyztak to pak vloz zde jako screen.

Nebo pak jeste muzes zkusit treba stranku http://www.mojeip.cz/ a zde ti to ukaze jakou IP ma vlastne tvoje PC na strane internetu.[/QUOTE]

ano tu IP adresu ma router.A kde najdu to obnoveni nemuzu to najit a IP mam uplne jine naz mam mit
hl.hl (1387)|1.5.2008 12:10
[QUOTE=volvo;118273]ano tu IP adresu ma router.A kde najdu to obnoveni nemuzu to najit a IP mam uplne jine naz mam mit[/QUOTE]

Je to tlacitko v okne Pripojeni k siti - stav na zalozce podpora a tlacitko ma text Opravit. Ale pokud zmenis zpusob prirazeni IP adresy na DHCP tak by si to melo novou adresu nacist samo.

No a nechces sem napsat primo ty IP adresy a treba i poskytovatele at se bavime konkretne. Ta pridelena IP je verejna? Pokud ano, tak to nema nic spolecneho s IP adresama tve domaci site.
volvo (30)|1.5.2008 12:24
[QUOTE=hl.hl;118279]Je to tlacitko v okne Pripojeni k siti - stav na zalozce podpora a tlacitko ma text Opravit. Ale pokud zmenis zpusob prirazeni IP adresy na DHCP tak by si to melo novou adresu nacist samo.

No a nechces sem napsat primo ty IP adresy a treba i poskytovatele at se bavime konkretne. Ta pridelena IP je verejna? Pokud ano, tak to nema nic spolecneho s IP adresama tve domaci site.[/QUOTE]

IP neni verejna a dal jsem to opravit a porad nic napsalo mi to ze windows dokoncil opravu pripojeni a jestlize problem porad pretrvava tak ze se mam obratit na poskytovatele a na ne jsem se obratil a nic mi nenapsali na mail
hl.hl (1387)|1.5.2008 12:46
[QUOTE=volvo;118286]IP neni verejna a dal jsem to opravit a porad nic napsalo mi to ze windows dokoncil opravu pripojeni a jestlize problem porad pretrvava tak ze se mam obratit na poskytovatele a na ne jsem se obratil a nic mi nenapsali na mail[/QUOTE]

Jak vidim tak se v tom celkem placas! Napis prosim uplne presne ceho chces dosahnout. A to i s popisem presnych IP adresa a seznamem zarizeni co pouzivas. Takto bychom se niceho nedopatrali. Nebo myslis, ze Windows poznaji co mas na srdci?
pas!k (3765)|2.5.2008 08:56
Bylo by dobre vedet co je to za "internet" kabelovka? Wifina ? Kdyz to tak ctu muzu ti doporucit jedinou vec .. vem kabl z modemu a pichni ho do routeru do zdirky WAN nahod router a vlez do konfigurace .. tam nekde najdi polozku clone mac adres a naklonuj ji .. zapni dhcp .. vem druhej kabl pichni do libovolne dalsi zdirky routeru (do zdirek pro dany konektor abych byl presnejsi ;)) a druhy konec pichni do sitovky nastartuj okna a u sitoveho zarizeni zadej ziskavat automaticky z dhcp ..
volvo (30)|2.5.2008 10:41
uz je vse v poradku uz jsem to vyresil ale diky za pomoc ;-)
pas!k (3765)|2.5.2008 10:46
Kdyz uz se tu x lidi zaobira tim jak ti pomoct je minimalne slusnost napsat jak si to vyresil .. aby az nekdo bude resit podobny problem sem vlezl a nasel reseni ;)
kikloop (140)|2.5.2008 11:11
[QUOTE=pas!k;118640]Kdyz uz se tu x lidi zaobira tim jak ti pomoct je minimalne slusnost napsat jak si to vyresil .. aby az nekdo bude resit podobny problem sem vlezl a nasel reseni ;)[/QUOTE]

suhlas.. a rad by som teda vedel aj o aky problem sa jednalo, pretoze toto je uplne zbytocna tema.. problem typu nejde mi net a potom uz to ide, ok dik.. :D neprinesie nikomu ziadne potrebne informacie
eraser (0)|2.5.2008 22:23
Preto mám dilemu :notsure, či nemá takéto obdobné príspevky mazať, pretože pokiaľ niekto nevie sformulovať a detailne opísať svoj problém, tak sa zbytočne rozprúdia otázky, na ktoré dotyčný zvyčajne neodpovedá a nakoniec sucho napíše, že je všetko napravené a viac sa tu neukáže!!!
Pablo.M (12)|8.5.2008 19:08
Tohle téma jsem tedy opravdu nepobral.
IP adresa je prostě přidělena ze sítě routeru a v tom je třeba povolit DHCP.
Konec a ...
Modem-router síťové kartě přidělí adresu taky sám...opravdu bych doporučil nejdříve hodně číst a pak se ptát na smysluplné věci.
Já v práci na telefonu denně odpovídal na desítky takhle ... otázek a už jsem s tím raději seknul.
V hospodě u piva,kdy mám vždy u sebe notebook je to větší sranda - ti co potřebují,platí :-)