Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): K8V-XE + GF8600GT

Neregistrovaný (0)|5.5.2008 12:31
Jméno tazatele: slam

Znění dotazu:
Zdravím. Mám problém s rozchozením grafiky Asus GeForce 8600GT na desce Asus K8V-XE. Po instalaci ovladačů GK ve win XP mi vyskočí modrá obrazovka s informací, že se zacyklil ovladač, resp. knihovna nv4_disp.dll. Zkoušel jsem instalovat různé verze ovladačů jak grafiky, tak základní desky, flashnout BIOS na nejnovější verzi, instalovat nové Win XP (jednou s SP2, jednou bez). Zkoušel jsem v BIOSu vypnout vše co není nezbytně nutné pro běh systému (zvukovka, síťovka ... ), nový 500W zdroj. Všechno bez úspěchu. V linuxu (Ubuntu 7.10) všechno funguje i když povolím nesvobodné ovladače. Už jsem z toho zralej na provaz :-). Napadá někoho čím by to mohlo být?

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
AMD sempron 64, Asus K8V-XE čipset VIA K8T890, GeForce 8600GT, 1GB DDR RAM, WXPP.
pas!k (3765)|5.5.2008 12:42
Je moznost tu grafiku zkusit v jinem pc ? Jako prvni vec stahni goldmemory a otestuj pameti . Cim tu grafiku chladis?
slam - neregistrovaný (0)|5.5.2008 15:17
Grafika je chlazená pasivně + 120mm ventilátor na case (má zregulovaný otáčky), v jiném PC jsem ji zkoušel - OK. Na RAMky jsem použil memtest - nevyhodil žádnou chybu.
pas!k (3765)|5.5.2008 15:30
Pouzij goldmemory .. siri se dost pripadu ze gold dokazal najit chyby tam kde memtest hlasil vse ok .. Kazdopadne pokud jede grafika v jinem pc ok napada me deska .. bios si psal ze si flashnul .. co jina grafika na te same desce? Taky ok?
Neregistrovaný (0)|5.5.2008 16:31
Grafiku jsem zkoušel jen ten samej typ (shodou okolnosti mam stejnou), večer zkusim nejakou radeonku a to GoldMemory a dam vědět. Zatim dik.
Neregistrovaný (0)|7.5.2008 14:25
Tak jsem zkusil použít grafiku od ATI (nejaká ekvivalentní, typ si nepamatuju) a všechno chodí jak má. Majitel souhlasil s výměnou, takže mám tenhle problém z krku a důvod proč to s GeForce nefungovalo už asi nezjistím. Že by problém s kompatibilitou?? Jinak dík za pomoc.