Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

BroadCom BCM5787A half duplex problem

Fangcz (24)|7.5.2008 22:13
Mam notebook acer 5920G se sitovou kartou BroadCom NetLink (TM) Gigabit ethernet (BCM5787A) a problem je ten ze v pripade pripojeni do libovolneho switche se karta hlasi jako 100 Mbps connected ale na siti se chova jako half-duplexni. V pripade ze pak zacnu kopirovat data po siti tak jeden smer jede cca 10 MB/sec a druhy skomira na nekolika stovkach KB/sec tak ze v pripade kopceni se prakticky se siti neda uz nic delat . Projevuje se to i na odezve do LANu, ktera po plnem zatizeni obou smeru vzroste z <1 ms na 6 - 10 ms.
Ovladace sitovky jsou verze: 10.62.1.5 a data: 24.1.2008
System Vista HP SP1
Zkousel jsem natvrdo nastavit rychlost ve vlastnostech sitovky, na 100 Mbps FD a nepomohlo, tam me i zarazilo to ze nebyla k dispozici rychlost 1 Gbps. Kabel jsem taky menil 3x a tez se nic nezmenilo (delka kablu 1 M primo do portu switche)
duplex.png
Intri (3490)|7.5.2008 22:52
Nemožnost využít 1 Gb bych svedl na neschopnost switche pracovat s touto rychlostí. Nemáš prostě pouze 10/100 switch?

A pokud jde o duplexy, někde jsem zaslechl, že Acer = half duplex only. Může to být žvást, může to být pravda, ale notebooky od Aceru se prý nedají donutit pracovat na plný duplex, ať obsahují jakékoliv ovladače a jakoukoliv síťovou kartu. S mými notebooky se mi to taky nepodařilo, nastavení na full duplex se nikdy neudrželo, vždycky se to přeplo na half.

Pokud jde ale o rychlosti, myslím, že ty máš velmi dobré. Při 100 Mbps je maximální teoretická rychlost 12,5 MBps sdílených pro oba přenosy. Pokud tedy přes síť stahuješ 10 MBps, nemůžeš se divit, že upload jede ve stovkách kB - do 12,5 MBps není od 10 MBps vůbec daleko, navíc 12,5 MBps je teoretické, ne praktické maximum.
Fangcz (24)|7.5.2008 23:36
Jo switch mam 100 Mbps, ale u vsech ostatnich GbE sitovek ktery mi prosly rukama byla moznost natvrdo nastavi gigabit i pres to ze jsem byl pichlej na 100 mega (akorat to pak nejelo) . Jinak jsem zkusil pichnout nota primo do RB333 a winbox mi pak u toho interface hlasil 100 Mbps a full dupex byl zaskrtnutej tak z podle me sitovka normalne linkuje na 100 Mbps FD Videl bych tam nejakou HW ci SW disproporci/chybu/bug ktery tu "pseudo half duplexnost" zpusobuje.
Update: Je tu jeste jedna vec, a to ta ze pokud nastavim v sitovce 100Mbps FD tak pak sit jede jako snek cca 300 KB/sec obousmerne.
eraser (0)|13.5.2008 13:20
K tejto téme dodám, že pokiaľ je na jednom konci aktivované tzv. autonegotation a na druhom prinútený full-duplex, tak koniec s autonegotiation bude detekovať linku ako half-duplex spôsobujúc veľký počet chýb kvôli duplex nezhode.

http://en.wikipedia.org/wiki/Autonegotiation#Duplex_mismatch
Fangcz (24)|13.5.2008 13:51
Ok diky, zkusim si s tim duplexem pohrat na switchi kterej ma managment a uvidim jak se to bude chovat na nem.
BTW: Nezna nekdo nejakou utilitu ktera by ve windows (i vista) zobrazovala na sitovce stav duplexu ?