Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dvě grafické karty v jednom PC

tv (16)|22.5.2008 18:05
Mám jen krátký dotaz - je možné v jednom PC provozovat Matrox Parhelii a ATi 3870 (rozhraní PCIe)?

Počítám že ano, ale mám někde v mozku vzpomínku, že dvě VGA PCI karty v jednom kompu nefungovaly (ano, je to cca. 10 let zpátky) a tak bych to rád měl ověřeno.

Představuju si, že každá pojede na svém monitoru, na ATi budu hrát hry a na Matroxu zpracovávat fotky. Nemáte to někdo, čistě náhodou, vyzkoušené?

Dík
Janyk1 (997)|22.5.2008 19:18
Proč takto? Na 3870 můžeš jak hrát, zak editovat foto a ta druhá je imho zbytečnost! I jestli to jde tak bych to takto neřešil.
johny__g (6387)|22.5.2008 20:12
Grafik můžeš použít i víc než dvě, v tom problém není. Zda to má smysl je jiná otázka.
kane.shw (1231)|24.5.2008 10:50
[QUOTE=tv;124797]Mám jen krátký dotaz - je možné v jednom PC provozovat Matrox Parhelii a ATi 3870 (rozhraní PCIe)?

Počítám že ano, ale mám někde v mozku vzpomínku, že dvě VGA PCI karty v jednom kompu nefungovaly (ano, je to cca. 10 let zpátky) a tak bych to rád měl ověřeno.

Představuju si, že každá pojede na svém monitoru, na ATi budu hrát hry a na Matroxu zpracovávat fotky. Nemáte to někdo, čistě náhodou, vyzkoušené?

Dík[/QUOTE]

Třeba by stálo za to to trošku objasnit, co s tím přesně zamýšlíš :notsure, třeba bychom tady i vymysleli něco efektivnějšího, třeba taky ne ;) Předpokládám, že ti primárně jde o počet grafických výstupů, či nějaké to profesionální použití.

Jo a taky by bodlo kdyby jsi napsal tvou konfiguraci počítače.
Pavel Boček (4169)|24.5.2008 22:15
Jestli pojedou bych si nebyl úplně jistý...a když, tak jestli nedojde ke konfliktu či každá pojede zvlášť, tj. jestli by Matrox nesloužila pouze jako výstup HD 3870 :) Zní to divně, ale např. dvě stejné karty v PCIe fungují tak, že na každé jde jen jeden výstup a je vůbec otázkou, jestli třeba ta druhá opravdu počítá sama nebo je jen výstupem té první :notsure

Budu si s tím muset sám pohrát, ale nejprve musím zjistit, kterou PCI grafickou kartu jsem si ještě neodpálil :mistake:cry
tv (16)|25.5.2008 10:26
[QUOTE=Pavel Boček;125698]Jestli pojedou bych si nebyl úplně jistý...a když, tak jestli nedojde ke konfliktu či každá pojede zvlášť, tj. jestli by Matrox nesloužila pouze jako výstup HD 3870 :)
...
[/QUOTE]

Heh, to je trochu neočekávané :-)
Nicméně se to dá poměrně snadno ověřit, má-li člověk více grafik s různýma vlastnostma - podle toho, co píšeš, by v případě "Matrox je výstup" fungovalo na Matroxu Aero.
tv (16)|25.5.2008 10:30
Jinak dík za příspěvky, otázku smyslu nechme stranou (ano, Photoshop pojede i na Radeonu), šlo mi o technickou proveditelnost (což je zatím 1:1 :-))