Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problem s pretaktovanim Radeona HD 3870

Vladimir (67)|25.5.2008 03:11
Zdravim. Mam nasledovny problem: mam graficku kartu sapphire Radeon HD3870 512MB a pri akomkolvek pokuse o pretaktovanie system spadne na BSOD. Skusal som to s ovladacmi Catalyst 8.4 a aj 8.5 pod win xp aj win vista. Pretaktovanie som skusal cez ATI CCC overdrive, ATI tool 0.27b3, ATI tray tools 1.4.7.1185, Riva tuner 2.09. Pri pokuse o pretaktovanie cez ATI CCC a ATI tool sa zmena frekvencii neprejavi, pri zvysnych softoch system okamzite zmrzne, po par sekundach nahodi BSOD a system sa restartuje. Inak mi system ide uplne stabilne, vratanie hier (skusal som aj Crysis). Na vela forach som nasiel uzivatelov co maju rovnaky problem ale nikde som nenasiel riesenie problemu. PLEASE HELP!

popis zostavy:
OS: win xp sp3, win vista x64 SP1 (robi to pod obidvomi OS), predtym som to skusal aj na win xp sp2
CPU: C2D E6300@3GHz
MB: Abit IP35 Pro (najnovsi bios)
RAM: 2x2GB A-Data 800+ vitesta @ 2.1V, 1032 MHz
PSU: Enermax 485W aktivne PFC
HDD: Samsung HD401LJ (SATA II, 400 GB)
Vladimir (67)|25.5.2008 03:24
Sakra, to sposobuje PowerStrip. Akonahle som ho vypol a pomenil rozlisenie plochy, co viedlo k nastaveniu defaultnej obnovovacej frekvencie monitora (mam CRT) pretaktovanie zacalo fungovat normalne. Poznate daky iny software, pomocou ktoreho mozem nastavit obnovovaciu frekvenciu monitora na Hz presne pre kazde rozlisenie zvlast?
hl.hl (1387)|25.5.2008 08:07
[QUOTE=Vladimir;125753]Sakra, to sposobuje PowerStrip. Akonahle som ho vypol a pomenil rozlisenie plochy, co viedlo k nastaveniu defaultnej obnovovacej frekvencie monitora (mam CRT) pretaktovanie zacalo fungovat normalne. Poznate daky iny software, pomocou ktoreho mozem nastavit obnovovaciu frekvenciu monitora na Hz presne pre kazde rozlisenie zvlast?[/QUOTE]

Co takhle vyzkouset ruzne verze PowerStripu? A priste pouzij EDIT na puvodni prispevek.
Smeli (2302)|25.5.2008 11:25
[QUOTE=Vladimir;125753]Sakra, to sposobuje PowerStrip. Akonahle som ho vypol a pomenil rozlisenie plochy, co viedlo k nastaveniu defaultnej obnovovacej frekvencie monitora (mam CRT) pretaktovanie zacalo fungovat normalne. Poznate daky iny software, pomocou ktoreho mozem nastavit obnovovaciu frekvenciu monitora na Hz presne pre kazde rozlisenie zvlast?[/QUOTE]

ATi Tray Tools - pravým - uzamknutí obnovovací frekvence (Refresh Rate Lock), pod upřesnit si to můžeš nastavit tak, jak se ti to líbí;)
Vladimir (67)|25.5.2008 14:51
Skusal som PowerStrip 3.75 a 3.78, obidva to sposobuju. ATI Tray tools som tiez skusal a zmena obnovovacej frekvencie sa neprejavi :confused: (samozrejme ze som nastavil rozlisenia, k nim obnovovacie frekvencie a refresh lock som zapol)

EDIT: zmena obnovovacej frekvencie v ATT sa prejavi iba vtedy ked nastavim daku standardnu obnovovaciu frekvenciu (napriklad 100Hz), akonahle nastavim 105Hz tak monitor stale bezi na 100Hz, pritom cez powerstrip mi monitor bezal na 115Hz. Navyse ak nastavim pre rozlisenie 1152x864 100Hz tak ani toto nezoberie a zobrazuje dalej na 85Hz.
r34ktor (7477)|25.5.2008 15:36
Tak nevím, ale mě uzamknutí obnovovací frekvence v ATT (1.4.7.1172; WXP) funguje naprosto korektně. Ovšem zkoušel jsem to na kartě ATI X850XT.