Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vyrobce grafiky

hazzy (5)|7.10.2006 17:32
zdravim, jaky vyrobce podle vas dela nejlepsi karty s cipem 7600GT....diky hazzy

Edit: odstraněno formátování textu
tgfh (2985)|7.10.2006 18:42
Já věřím Leadtek
wizaard (913)|8.10.2006 00:26
No, "nejlepší karty"... pokud se tohle dá objektivně posoudit, tak vedle kvality zpracování bych zkoumal taky takty (jádro a paměti), typy a vlstnosti pamětí, kvalita chlazení a tak dále.

Leadtek je OK, ASUS taky nedělá špatné, ale mými oblíbenci jsou pasivně chlazené karty Gigabyte. Takže bych bral Gigabyte GeForce 7600GT 256MB DDRIII Silent-Pipe II :).
tequilla (1015)|8.10.2006 12:35
Leadtek, XFX, eVGA, Gainward...ale jak psal wizaard, neni 7600GT jako 7600GT :D a je potreba mrknout a srovnat vsechny parametry.
Jackal1 (218)|13.1.2007 23:29
Já jsem už v druhém počítači po sobě vernej a spokojenej uživatel firmy Asus !! :-)
first.indian (683)|13.1.2007 23:50
Ja bych sel do Inno3D :) Jejich serie osazena chladicem Zalman VF-700 vypada dobre a cena je taky prijatelna ;)
http://www.inno3d.com/products/graphic_card/zalman/7600gt_vf700.htm
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Posledni kartu co jsem mel v PC s chipsetem NVIDIA byla od Inno3D a kamosovi funguje dodnes :rolleyes:
BlackFrog (563)|13.1.2007 23:53
takze kdyz to shrneme, kazdy ma sveho oblibeneho a nikdo neni vylozene spatny...
wizaard (913)|14.1.2007 01:13
[QUOTE=BlackFrog]takze kdyz to shrneme, kazdy ma sveho oblibeneho a nikdo neni vylozene spatny...[/QUOTE]
Vybírat dle výrobce je dnes (podle mě) už zcela pasé. Dívejte se, jak jsem již psal, na parametry - takty (přirozeně čím vyšší, tím lepší), vlastnosti pamětí (krom taktu taky rychlost, což jde ruku v ruce - DDR, DDRII, DDRIII, ...), výbavu (DVI, TV-out, HDMI, ...) a v neposlední řadě taky velmi důležité (a často opomíjené) chlazení - navážu na first.indiana - dobrá varianta je jednak IceQ chlazení (Sapphire, ale velmi drahé), nebo dnes je taky populární montovat na karty chladiče renomovaných firem (především Zalman), s čímž rozhodně není možné prohloupit.
fanik (81)|14.1.2007 02:25
Pokud jde opravdu o ty nejlepší tak BFG, XFX a EVGA, pak už je to celkem šumák
first.indian (683)|14.1.2007 02:35
Mi to tady pripada jako by nekteri odpovidali na uplne jiny dotaz nez byl v prvnim prispevku. Coz byl dotaz: "jaky vyrobce podle vas dela nejlepsi karty s cipem 7600GT"
Pricemz:
XFX 7600GT ma spatne chlazeni
eVGA 7600GT to same jako XFX
Leadtek 7600GT to same akorat v zelenem
Gainward 7600GT ma alespon vyresene chlazeni pameti ale jinak je to to same jako 3 pred nim. (bral jsem vzdy prvni odkaz v googlu po vyhledani XFX 7600GT,eVGA 7600GT,atd.. - takze mozna dany vyrobce nejakou dobrou 7600GT dela ale na prvni pohled ji nikde nevidim)
Takze kdyz to shrnu tak tady nekolik prispevku bylo jen placnuti do tmy... Kdyz uz odpovidate tak si prectete celou otazku a mejte odpoved s konkretni kartou od daneho vyrobce... :sleep
ICEBOSS (3435)|14.1.2007 12:17
7600 cipy zase tak extremne teda netopi, takze kvalita chlazeni neni nijak zasadni - zalman je na innu zjevne jen z duvodu, aby nabidli jakoze neco navic. radsi nez inno3d, kde nejspis tradicne ozebracili soucastky a pouzili nejaky superkvalitni kondiky bych koupil neco takoveho

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
a nejspis tohle:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

maly pruvan ve skrini nebo aspon normalni tah od bocnice to uchladi...
wizaard (913)|14.1.2007 13:43
[QUOTE=ICEBOSS]7600 cipy zase tak extremne teda netopi, takze kvalita chlazeni neni nijak zasadni - zalman je na innu zjevne jen z duvodu, aby nabidli jakoze neco navic. radsi nez inno3d, kde nejspis tradicne ozebracili soucastky a pouzili nejaky superkvalitni kondiky bych koupil neco takoveho

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
a nejspis tohle:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

maly pruvan ve skrini nebo aspon normalni tah od bocnice to uchladi...[/QUOTE]
Musím uznat, že ten Leadtek vypadá vážně slušně. Jinak souhlasím - čipy 7600 rozhodně moc netopí, ale vždy je lepší mít malinko lepší chlazení. Ale jak jsem napsal - ten Leadtek vypadá moc dobře (ale ani ta MSI nepůsobí zle).
fanik (81)|15.1.2007 00:12
[QUOTE=first.indian]
Pricemz:
XFX 7600GT ma spatne chlazeni
eVGA 7600GT to same jako XFX
[/QUOTE]
které konkrétně prosím... evga jsem zkoušel osobně a nějak nevím co je tím myšleno, tak mě to docela zajímá...

Jinak evga xfx a bfg jsou lepší hlavně v tom, jaké polovodičové součástky používají - kapacita a značení je samozřejmě stejná, ale kvalita životnost velmi rozdilná.
first.indian (683)|15.1.2007 01:20
[QUOTE=fanik]které konkrétně prosím... evga jsem zkoušel osobně a nějak nevím co je tím myšleno, tak mě to docela zajímá...

Jinak evga xfx a bfg jsou lepší hlavně v tom, jaké polovodičové součástky používají - kapacita a značení je samozřejmě stejná, ale kvalita životnost velmi rozdilná.[/QUOTE]
Jak vidim takovyto chladic tak je mi zle :( http://www.legitreviews.com/images/reviews/312/xfx_7600gt.jpg a tady to same http://images10.newegg.com/NeweggImage/productimage/14-130-017-03.JPG
A to same treba verze od Asusu http://www.scan.co.uk/images/products/370152-A.jpg Tohle jsou nejhorsi chladice co snad jde udelat. Funkci splni ale ten mini vetracek co tam vzdy daji se toci jak nejaka turbina a vetsinou jak ma treba ve zvyku u levnejsich karet delat Asus se ani nedaji otacky regulovat. :thumbdown
fanik (81)|16.1.2007 01:19
ten co je na evga není referenční ikdyž tak vypadá - je tichý, výkonný, regulovatelný
okounek (106)|30.3.2007 22:42
Já bych to také viděl na výrobce Leadtek tyto grafické karty vypadají slušně,docela dobře chladí,ale když jde o chlazení tak Gainward bliss 7600GS má totiž ještě pasivní chlazení současně s aktivním ale zase je hodně hlučná nebo se mýlím?