Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pevné disky, optické mechaniky: Problem s DVD napalovackou

Neregistrovaný (0)|12.6.2008 07:55
Jméno tazatele: Pavol Bendik

Znění dotazu:
Moj problem spociva v tom ze mam novu zostavu a aj ked sa vsetko tvari ako dobre nechce mi fungovat napalovacka. Ked dam nieco napalit nero napise ze sa vyskito restart a zrusi napalovanie. Mechniku som zamenil s druhov a potom to fungovalo. No aj ta moja mechnika funguje na inom kompe. Co s tym moze byt. Windovs som preinstaloval no je to o tom istom. Vymenil som aj kable a skusal som aj vymenit prioritu Master, slave, CS. No nic.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
P4 quad 6600, Asus P5K Pro, 2GB RAM, VGA ATI RX3870, SATA HDD 200GB, DVD LG 4167, OS Win XP Pro.
johny__g (6387)|12.6.2008 08:08
Verze Nera je jaká? Zkoušel jsi i jiný vypalovací program?
Dojigiri (1629)|12.6.2008 10:16
Ten Nero už byl nainstalovanej před přidáním mechaniky anebo až potom? Pokud už byl nainstalovanej, zkus ho odinstalovat a znova nainstalovat. Mně to jednou pomohlo (verze Nero 6) - měl jsem podobný problémy (nechtěl začít vypalovat, občas nenašel mechaniku, občas přerušil vypalování, zničil jsem takhle asi 4 média) a po přeinstalování Nera to najednou šlo.
Zoidik (1405)|12.6.2008 11:10
Dojigiri : psal že reinstaloval wokna, tudíž musel nainstalovat i znova nero.

Zkoušel jsi prohodit řadiče, pokud máš vypalovačku SATA? Dva IDE asi na desce mít nebudeš co v dnešní době...
Dojigiri (1629)|12.6.2008 12:31
Aha, sorry, toho s tim přeinstalovaným Win jsem si nevšimnul. Tak nic :)

Jakej máš zdroj? neni možný, že by byl moc slabej? Sice jak píšeš jinou mechaniku utáhnul ale ta mohla mít třeba menší spotřebu ...

Zkoušel jsi kromě vyměňování datových datových kabelů zapojit taky napájení do jinýho konektoru na zdroji, např. do jiný větve?
(jinak pokud na IDE neni ještě další disk, mechaniku určitě nechat na konci kabelu a jako Master)
Pavol Bendik (0)|13.6.2008 07:43
Vsetko som vyskusal. Proste to nejde. Ak sa pokusim prepalit firmware tak dokonca odstrani mechaniku s win. Zdroj mam 525w a a skusal som aj ine kable no nic. Nero je 7 a nejde napalit ani cez win. Nomalne nechapem. Ale dik za rady.