Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zapnuti S-video na ATI 3870?

Maddrake (6)|12.6.2008 13:51
Prosim dokaze mi nekdo poradit ? proste nevim jak to rozjet aby jsem seriali co mam v PC mohl sledovat na TV, pomoci cinch prez zluty kopozitní výstup.
Dekuji
johny__g (6387)|12.6.2008 15:55
Přečti si tohle:

http://news.softpedia.com/news/Proper-TV-OUT-settings-for-ATI-Videocards-43623.shtml

nebo něco česky:

http://www.centauris.org/clanky/182-tv-out-propojeni-pocitace-a-televize

Nepíšeš co máš za systém, jaké ovladače .... kabeláž předpokládám máš?
Maddrake (6)|13.6.2008 08:31
Ahoj
Tak mám MSI K9A2 Platinum, AMD Phenom X4 9600 Black Edition (socket AM2+) BOX, 2x1G A-data, PowerColor HD 3870 PCS 512MB GDDR4, driver v8.5 (ten zatím nejnovější) a Windows vista (ultimate). Zkoušel sem ten odkaz co jste mi zde napsali je na XP asi by to chtělo nějakej prográmek pro ovládaní jednotlivých výstupů z grafiky, jestli něco takového existuje?? A potřebuji popis přesně na ATI 3870...když to půjde a kabelaž mam cinch 15m:-) .

Díky
johny__g (6387)|13.6.2008 08:45
Prográmek na ovládání výstupů grafiky jsou - zcela překvapivě - ovladače, resp. ATi CCC. Bohužel nemám Visty, tak nevím jestli je to nějak odlišné ale IMHO moc ne. Co se týče karet, je úplně jedno pro jakou kartu to je, jestli HD3650 nebo 3870, všude je to stejné. Základem je nastavit správnou TV normu (u nás PAL) a pak zapnout ten výstup.

Něco máš ještě [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].

A než začneš rozdávat reputační body, přečti si pravidla. Takhle lidem spíš škodíš :rolleyes:
pas!k (3765)|13.6.2008 09:32
U ccc je jedna zaludnost musis tam zapnout polozku ktera se jmenuje vynutit zjisteni TV .. nebo tak nejak:) Jinak propojeni je jednoduche .. ke graficke karte jsi dostal kabel kde je na jedne strane svideo na durhe 3 cinche .. kablik strcis do karty a cince do tv .2 na zvuk 1 na obraz .. pak se podivas do nastaveni ccc kde bys jiz mel videt tvou tv kliknes na ni a das rozsirit .. jeste s etam nekde nastavuje aby kdyz pustis jakekoliv video a hodis ho do listy tak ti na tom druhem monitoru nebo v tvem pripade tv bude hrat pres celou plochu .. to je tusim v theatre modu.. ale ve vistach to melo par zadrhelu myslim ze tohle moc dobre nefungovalo .. na xp to jede bez problemu.
johny__g (6387)|13.6.2008 09:44
Já myslím že on chce připojit TV co má jen kompozitní vstup, takže spíš použije tu redukci z s-video na cinch (žlutá) a zvuk půjde z PC. Tady je příslušenství co se dává k HD3870, ta redukce je ten malý žlutý váleček. Do ní se zapojí kabel cinch-cinch, pouze jeden drát.

pas!k (3765)|13.6.2008 09:56
Aha v tom pripade jak pises :) Ostatni ale sedi ..
Maddrake (6)|13.6.2008 10:22
Popíši to jinak : ccc nedetekuje připojení na S-video (vidím tam jen ovládání pro monitor) monitor, instalace driveru se za být v pořádku, zapojení do GK DVI-1 a S-video- pomocí jednodrátového propojení přes žlutý kompozitní výstup (15m) do scartu a přes něj do televize, a vše by mělo fungovat je to nový bez nějakého vnějšího poškození nic sem nenašel…..

PS:A podle ttech obrazku co mi poslal johny_g me to taky nešlo nevim totiž jak vynutit to připojení klikem na šedý monitor se nic nezobrazuje.

dik
pas!k (3765)|13.6.2008 10:40
Mnt jdu nainstalovat ccc :) Toto mas zaskrtnute ?
tv1.jpg
Maddrake (6)|13.6.2008 11:22
jj přesne tak jak to tam maš jen to mam celi anglicky
pas!k (3765)|13.6.2008 13:26
V tom pripade bys tam tu tv mel takhle videt .. a po kliku pravym mysitkem bys mel mit moznost dat volbu rozsirit.

BTW cesky ccc stahnes tady jen misto eng vyberes czech .. tohle je link pro 32bit visty
tv2.jpg
Deee-aN (3834)|13.6.2008 14:56
Zastřelte mě, jestli plácnu nesmysl, ale teď jsem něco podobnýho řešil. Propojil jsem komp s TV pomocí S-video a čekal, až ho komp objeví. A nic. NTune se tvářil jakoby nic... Až do restartu, pak už v poho. Vím, mám nVidii a S-VHS a asi si už restart zkoušel, ale nemůžu si pomoct...
Maddrake (6)|14.6.2008 22:48
Jasne restart sem skosel je to divny a nevim co s tim ale diky
Maddrake (6)|24.7.2008 09:38
ahoj tak sem si jen koupil novej digitalní LCD monitor a hle vse funguje tak jak ma a ani jsem nemusel nic preinstalovat starim CRT uz nejspis odzvonilo a kdyz ne vsem tak HP72 urcite :-)

všem dik
Deegr (5)|17.11.2008 13:22
Mam podobný problem,jen mam 3870 X2 a Catalysty 8.11.Jenze ja nemoho kliknout na zadnou ikonku,protoze se nic nestane a kdyz kliknu na obrazovku cislo 2. a dam enable,tak jen blikne a display je porad neaktivni.Mam TV zapojenou pres redukci S-video -> 3x cinch primo do TV bez Scartu a zvuk vyveden pomoci redukce Jack -> 2x cinch,tez primo do TV.Prosim o pomoc,za ty kabely jsem daval 1500 :(
xmarek (1676)|17.11.2008 14:39
Doporučuji si zkontrolovat zda jsou ty kabely opravdu určeny na připojení S-video -> 3x cinch jak uvádíte. Někdy se stane, že si uživatel omylem koupí kabely, které slouží pro nahrávání videa s televize (mají jinak zapojené piny).

Jinak televizi přepněte do režimu AV pro ten daný SCART nebo ve vašem případě CINCH a sledujte co to udělá. Taky doporučuji zkusit jiné ovladače.
Deegr (5)|17.11.2008 16:26
Jedna se o tyto kabely: http://www.hifimarket.cz/shop/detail.asp?product=35457
Ovladace jsem take zkousel jine a mepomohlo.PC samo poznat,ze je k nemu pripojena TV,nebo ne?
xmarek (1676)|17.11.2008 17:16
Rozpoznat TV by měla grafická karta automaticky. Osobně má zkušenost pouze z kabelem S-video -> SCART a ten mi fungoval bez problému jak pod NVidii tak i pod ATI.
Deegr (5)|17.11.2008 17:30
Tak jsem provedl test a TV detekuje samo.Naskoci druha obrazovka hned vedle te prvni,kdyz pripojim kabel,ale porad nemuzu na ni kliknout.Zkousel jsem uz i starsi ovladace.Jak jsou ty obrazovky s tema cislicema 1. a 2.,tak ta dvojka je mensi a zasedla,proti ty jednicce.Vazne nechapu,kde je problem,pri tom zvuk v TV jede bezproblemu.
Deegr (5)|17.11.2008 17:42
Nebo pokud jste nekdo ze zapadnich Cech a mate cas,chut a naladu se na tento orisek podivat primo u me doma,budu vam zavazan.Zajel bych pro vas a samozrejme i odvezl.Po uspesnem vyreseni problemu bych vas pozval na pivo,samozrejme.
)aguar (235)|19.11.2008 10:51
No ja nevim,ale taky jsem s tim mel kdysi vselijaky problemy na mem starsim PC. Bud nejel zvuk,obraz na TV nebo na PC. Porad sem si s tim hral a nekdy to jelo jak melo a nekdy vubec.
Taky se me podarilo ze na TV jel obraz se zvukem,ale na PC v ramecku videa bylo cerno. Nebo naopak na TV bylo cerno.
Taky by to mohlo byt treba kabelem (spatnej kousek) i kdyz to je asi mala pravdepodobnost. U me to byl jeden z tech mnoha problemu zrovna kabel.
Deegr (5)|21.11.2008 12:55
Povedlo se mi to zapnout,ale jen na pul.Obraz na TV jede,ale monitor se vypne.Pise,ze nema signal.Stacilo tu ikonku TV z toho spodniho radku pretahnout do toho okynka s monitorem hned nad ni,ale problem je v tom,ze se jen prepne obraz z PC na TV.Navic nemuzu poradne nastavit rozliseni.Muzu pouzit rozliseni 1200x700,ale obnovovaci frekvence je jen 50 hz,pro rozliseni 1360x766 je dokonce jen 30hz.Pri tom TV je 100Hz.Chtel bych rozchodit ale jak TV,tak zaroven i PC a to se mi nedari