Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): pristup odepren 2

Neregistrovaný (0)|15.6.2008 18:30
Jméno tazatele: remi

Znění dotazu:
Zdravím.Prosím o radu mám windows 2000 xp. Zaviroval se mi pocitač tak jsem si dal obnovu systému inovací windowsu jenže tato inovace mi způsobila, že sem se nemohl dostat zpátky do windowsu a to ani v nouzovém režimu. Tak jsem chtěl zachránit data zkusil nainstalovat windows na svůj druhý hardisk že si najedu do složky dokumenty a data přetáhnu, ale do té složky se nemužu dostat piše mi to hlašku pristup byl odepřen tak se chci zeptat zda-li se stím dá ještě něco dělat. Diky za každou radu. Psnano 15.06 2008

Bylo mi poradeno zkusit nahrat linux a nejak ty data dostat jenze nevim presne jakym zpusobem bych mel postupovat. Neporadi nekdo. diky

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Logout (4018)|15.6.2008 18:54
Pravděpodobně tam máš problém s právama. Zkus kliknout na tu složku pravym, zvolit zabezbečení, kliknout na advanced a na záložce owner změnit vlastníka na sebe. (teda takhle to funguje v XP, v 2000 to bude +- stejně, nejspíš úplně stejně).
Pokud to nepůjde ani tam nepůjdou nastavit jiným způsobem práva, tak si sežeň linuxovej bootdisk (libovolne: damn small linux, ubuntu,....) nabootuj do něj a přehraj si to kam chceš, v linuxu Tě windowsový práva trápit nebudou.
astec (1823)|15.6.2008 19:00
[QUOTE=Logout;132479]Pravděpodobně tam máš problém s právama. Zkus kliknout na tu složku pravym, zvolit zabezbečení, kliknout na advanced a na záložce owner změnit vlastníka na sebe. (teda takhle to funguje v XP, v 2000 to bude +- stejně, nejspíš úplně stejně).
Pokud to nepůjde ani tam nepůjdou nastavit jiným způsobem práva, tak si sežeň linuxovej bootdisk (libovolne: damn small linux, ubuntu,....) nabootuj do něj a přehraj si to kam chceš, v linuxu Tě windowsový práva trápit nebudou.[/QUOTE]

To jsm mu radil, ale velikost adresáře mu ukazovalo velikost 0. Bohužel nejsem kovanej v linuxu, tak nevím jakou distribuci a oidkud.
Neregistrovaný (0)|15.6.2008 19:07
Prosim te mohl by si mi to napsat nejak podrobneji kde ho sezenu,jakym zpusobem to mam nabootovat atd. jsem v techto vecech uplne mimo.
Pabler (425)|16.6.2008 09:15
Ubuntu live napr. tu
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][hledano]=ubuntu&g[oz]=8.04&g[up]=x86

len si vyber spravne x86 / x64 ediciu podla toho aky mas CPU