Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Internet od UPC, více počítačů - (**vyriešené**)

Encore1106 (424)|15.6.2008 20:58
Zdravím,
známýmu minulý týden natáhli domu internet od UPC. Bohužel jsem u toho nebyl, tak nemam vůbec tušení, co a jak tam dělali, stejně tak, jak to u UPC chodí. S největší pravděpodobností ten technik zapojoval internet s tim, že tam bude jedno PC. Známý tam ale chce zapojit wifi router tak, že kabel půjde do původního PC a WiFinou bude chytat net na notebooku.

Chtěl jsem se pro začátek zeptat, jestli si UPC nějak hlídá a zabezpečuje (třeba registrací MAC adres?), jaké počítače se za jejich modem zapojí, nebo bude jednoduše stačit zapojit místo toho PC obyčejný router (třeba Ovise WL-5460AP), jako to je třeba u ADSL?

Mam teď málo času, takže tam za ním chci jet jednou a během toho to vyřešit :D, proto se ptám nejdřív tady, možná na úplnou blbost.. Přesto předem dík za help.
KEOSAN (958)|15.6.2008 21:14
Tusim, ze maju viazanost na MAC adresu. Aspon v SK...
cool.user (2822)|15.6.2008 21:32
[QUOTE=KEOSAN;132534]Tusim, ze maju viazanost na MAC adresu. Aspon v SK...[/QUOTE]

Ceskej ne.

Staci ho tam jen zapojit a restartovat modem. Teda jeste nastavit ip atd, podkud upc (a imho vyuziva) nevyuziva dhcp.
b337 (141)|15.6.2008 21:40
ceske UPC samozrejme taky ale v routeru bejva kouzelna polozka na emulaci MAC takze si zjisti na UPC webu jakou MAC mas zaregistrovanou a tu pak nastav routeru...

co se tyce toho ADSL tak tam probiha verifikace pomoci loginu ktery bud vyplnis v modemu nebo pokud pouzivas modem jen jako bridge tak ve winech...
cool.user (2822)|15.6.2008 21:45
[QUOTE=b337;132536]ceske UPC samozrejme taky [/QUOTE]

Podle jejich technicke podpory na webu ne, respektive mozna jo, ale mel by to vyresit restart modemu.
pavel_p (993)|15.6.2008 21:46
[QUOTE=b337;132536]ceske UPC samozrejme taky ale v routeru bejva kouzelna polozka na emulaci MAC takze si zjisti na UPC webu jakou MAC mas zaregistrovanou a tu pak nastav routeru...[/QUOTE]
Není pravda, měl jsem s UPC hodně problémů a telefonátů na technickou podporu, ale zrovna MAC kontrolována není. Jediná výhoda klonování je zachování IP adresy.
b337 (141)|15.6.2008 22:46
tak to leda ze by to v posledni dobe zmenili, protoze to na MAC 100% bejvalo
Encore1106 (424)|15.6.2008 23:17
Zatím díky, doufám, že to bude tak, jak píše cool.user.Dřív tam ta MAC adresa byla, párkrát jsem o to zavadil, ale nemusel jsem to řešit, takže mě to nechávalo klidným. Poslední dobou jsem ale o tom neslyšel, tak jsem se chtěl ujistit, jak to teď je...

Když už je to tady tak pěkně rozjetý, tak se ještě zeptám na nějakej levnější router s WiFi, který tam hodit... Protože doma mam síť řešenou z OvisLinků (WL-5470AP, WL-5460AP) a stěžovat si na ně nemůžu, tak to zatím vypadá, že známýmu koupím WL-5460AP, flashnu tam firmware e11, který by měl podporovat režim Gateway a mam za tisícovku vystaráno. Přesto si to radši nechám schválit, páč kdyby to u něj nefungovalo, tak pro třetí 5460 bych už doma neměl využití..:D:D:D
|Mio| (1333)|16.6.2008 10:26
Vzhledem k tomu ze pro UPC delam a krome jineho prave internety berte tohle jako overene informace:

- MAC adresy sitovych karet uz se neeviduji a neni potreba je nejak menit, naopak pri rucnich zmenach muze nastat problem s kolizi v siti.

- V ramci tarifu je urcen pocet zarizeni (pridelenych IP adres) se kterymi pak kabelovy modem paralelne komunikuje. IP adresy jsou verejne.

- Kdyz pripojujete k modemu jine zarizeni, treba router, a mate tarif jen s jednou IP adresou (Starter, Easy ...) je nutne po prepojeni restartovat kabelovy modem (odpojit a propojit napajeni) aby spolu zacali komunikovat.

- Pokud mate tarif s vice IP je mozne pouzit i HUB nebo SWITCH
Encore1106 (424)|17.6.2008 21:54
Díky za rady, zdá se, že se to podařilo zprovoznit. Opravdu jenom stačilo připojit Ovise, přepnout ho do Gateway módu a restartovat modem. Ze začátku nechtělo naběhnout ICQ, ale po chvilce přemlouvání se rozjelo...
Dojigiri (1629)|18.6.2008 10:18
Já to mám taky tak a vše v pohodě. Na modem UPC (tarif Starter) připojenej router [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], UPC modem se musel akorát jednou vypnout na minutu a pak zase zapnout.

Veřejnou IP nepotřebuju, takže to neřeším, v routeru mám zapnutý DHCP, takže získává IP automaticky a v pohodě funguje internet zatim z 1 PC a nb přes wifi.
pas!k (3765)|18.6.2008 13:09
Mam upc a neni s tim zadny problem .. kabel z modemu pichni do routeru .. z routeru rozved kabelaz do jednotlivych pc .. vlez do nastaveni routeru naklonuj mac .. zapni dhcp zvol rozmezi adres .. zapni wifinu nastav zabezpeceni .. zapni hlidani mac adres pro pristupy nasazej tam adresy zarizeni ktery na tom hces provozvat a jedes :)
Dojigiri (1629)|18.6.2008 14:54
Já jsem ani nepotřeboval klonovat adresu, když se resetuje modem (odpojením ze zásuvky 220V) a znova připojí, načte si novou z routeru a jede to v pohodě. Hlídání MAC adres ani nemám, mám zapnutej na routeru i DHCP server abych se nemusel crcat s manuálním nastavováním IP adres. Zabezpečení řešim WPA2 + VPN.