Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

RAID ovladace pre ICH7R radic na Win2K

KEOSAN (958)|23.6.2008 19:47
Skusam ASUS P5W dosku a na nej RAID v mirrore.
V BIOSe bolo vytvorene RAID pole /mirror/, cez F6 pri starte Windows 2000 bola podstrcena disketa s ovladacmi /v BIOSe je na SATA portoch nastaveny RAID mod.

Boli instalovane INF ovladace, ale pri instalacii Matrix Raid manager driver sa vyskytuje na konci instalacie chyba, ze subor nemoze byt uspesne zkopirovany, kopirovanie bude ukoncene /v anglictine/.

Skusane ovladace novsie od ASUSu i starsie z Intel stranok. Stale vyhlasuje tu istu chybu. Chcel by som rozbehat pristup k riadeniu a informaciam z RAIDu z windows. Neviete v com by mohol byt pes zakopany ? :)
r34ktor (7477)|23.6.2008 20:03
Tohle se mi stalo taky. Zkus jinou disketu. Nakonec jsem zjistil, že na té mé byly vadné sektory, jež způsobovaly poškození některých souborů.
KEOSAN (958)|23.6.2008 20:57
Predtym sice prva disketa pri instalacii bola vadna, ale potom som skusal druhu instalaciu na cisto a tam uz bola disketa OK.

Cela instalacia prebehla a az potom dodatocne nesiel nahrat pod Windows ovladaci SW pre RAID. Aktualizoval som ovladace radica, ale nic, rozne verzie riadiaceho SW, ale stale to pise, ze je poskodene. Pritom cely system funguje, kopirovat z tej diskety ide bez problemov. Len ten riadiaci SW z windos pre RAID nie a nie nainstalovat.
r34ktor (7477)|23.6.2008 21:23
[QUOTE=KEOSAN;135116]Cela instalacia prebehla a az potom dodatocne nesiel nahrat pod Windows ovladaci SW pre RAID.[/QUOTE]
Aha, myslel jsem, že ti nejde vůbec nainstalovat OS.

Co se týče problémů s instalací Matrix Raid Manager:
- máš na OS aplikován poslední service pack (SP4)
- instaluješ pod administrátorským účtem
KEOSAN (958)|23.6.2008 21:47
[QUOTE=r34ktor;135129]Aha, myslel jsem, že ti nejde vůbec nainstalovat OS.

Co se týče problémů s instalací Matrix Raid Manager:
- máš na OS aplikován poslední service pack (SP4)
- instaluješ pod administrátorským účtem[/QUOTE]

SP4 je uz aplikovane v CD, instalacia samozrejme pod administratorom.
r34ktor (7477)|23.6.2008 23:00
Hoď sem screenshot chybové hlášky. Třeba nám to pomůže.
HiLow (1000)|23.6.2008 23:08
Taky jsem z tveho dotazu, usoudil, ze to bylo pri instalaci. Ten log by se hodil, abychom se mohli od neceho odrazit.;)
KEOSAN (958)|24.6.2008 07:13
Aky LOG ? Iba instalator vyhodi chybu, bez cisla chyby.
Su tam dve vety v anglictine. V preklade:

Subor/y/ nemoze byt uspesne zkopirovany. Kopirovanie bude ukoncene.

Mozem postnut screenshot /dolozim dnes/, ale ozaj nic ineho tam neni.

Chyba sa ukazuje po instalacii celeho systemu, ked sa uz nahadzuju INF ovladaca, ovladace zvuku a win ovladace pre RAID manazera. Asi to mohlo popliest, ked som hovoril o diskete a o nefungovani.
Myslel som, ze sa neprehliadne rozdiel medzi Matrix Raid driver /ktory sa dava na diskete/ a Matrix Raid manager driver, ktory ide pod windows aj so software na riadenie RAIDu. Takze je to vysvetelne, ak ma niekto nejake napady...
KEOSAN (958)|24.6.2008 09:16
Takze screenshot chyby, radsej v novom poste - aby sa vedelo, ze sa nieco zmenilo:



Doplnenie:

aha, tu pisu nieco co vyzera podobne...
http://knowledge-base.havit.cz/windows-server/Intel-Matrix-Storage-Manager-instalace-File-copying-was-not-successful.aspx

Takze zda sa, ze problem s ICH7R a manazovacim ovladacom pod Win2K vyrieseny. Instalatoru vadilo nastavenie default na SK jazyk pre nie unicody programy. Po nastaveni na ENG a restarte, prebehla instalcia OK.

Teraz sa divam do nastavenia radica je tam Enable Write Back Cache /je vypnuta/. Ake pozitiva, ci hlavne negativa ma jej zapnutie ? Mate s tym niekto skusenosti ?