Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Monitory: pomoc s crt tv

Neregistrovaný (0)|23.6.2008 20:09
Jméno tazatele: m4r4.k

Znění dotazu:
dobrý den, nevím istě jestli sem teno dotaz patří, ale nevím si rady a budu rád za jakoukoliv informaci, která mi mohla pomoci...
Dnes se mi pokazil můj malý televizor znacky Watson, jde o CRT TV s 34cm velkou uhloprickou, na zadni strane je napsano primo oznaceni Watson FA 3619...
Problem je vtom, ze se mi na TV zobrazuje jen tenky pruh uprostred obazu o velikosti cca 5cm.. zbytek obrazovky je cerny... nemam tuseni cim by to mohlo byt... dekuji za jakoukoliv radu....

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Maximus12 (763)|23.6.2008 20:12
[QUOTE=Neregistrovaný;135085] Jméno tazatele: m4r4.k

Znění dotazu:
dobrý den, nevím istě jestli sem teno dotaz patří, ale nevím si rady a budu rád za jakoukoliv informaci, která mi mohla pomoci...
Dnes se mi pokazil můj malý televizor znacky Watson, jde o CRT TV s 34cm velkou uhloprickou, na zadni strane je napsano primo oznaceni Watson FA 3619...
Problem je vtom, ze se mi na TV zobrazuje jen tenky pruh uprostred obazu o velikosti cca 5cm.. zbytek obrazovky je cerny... nemam tuseni cim by to mohlo byt... dekuji za jakoukoliv radu....

HW a SW počítače jehož se dotaz týká: [/QUOTE]

Není ten pruh bílej ? Resp.světle šedej ?
Nepřepnul jsi omylem na videu tlačítko Test signal nebo tak nějak ??
Neregistrovaný (0)|23.6.2008 20:15
ne.. zapomnel jsem napsat ze vtom pruhu bezi obraz normalne...tedy jako je vtom to co praje hraje v TV, ale jen ta cas, ne jako cela obrazovka zmensena do toho pruhu.. proste jako kdyby zbytek TV byl necim cernym zakryty...
Maximus12 (763)|23.6.2008 20:18
[QUOTE=Neregistrovaný;135090]ne.. zapomnel jsem napsat ze vtom pruhu bezi obraz normalne...tedy jako je vtom to co praje hraje v TV, ale jen ta cas, ne jako cela obrazovka zmensena do toho pruhu.. proste jako kdyby zbytek TV byl necim cernym zakryty...[/QUOTE]

a nehrál sis s nastavením ? sice mě teď nenapadá co by se tam mohlo pomrdat, aby to dělalo toto, ale tak mě to napadlo to nastavení.. neupravoval si šířku obrazu ???
Jiziii (796)|23.6.2008 20:23
No teda nevim v televizích se moc nevyznám ale tohle by podle mě mohly bejt špatný vychylovací cívky takže ti dou paprsky z katody jenom rovně
Takže Bud je tam špatný trafo k cívkám nebo nákej obvod a bo cívka
Neregistrovaný (0)|23.6.2008 20:24
ne ne.. ono to neni zrovna nejnovjesi televizor a moc vyspelych funkci to nema.. nic moc nastavovat nejde.. ale ne nenastoval jsem vubec nic.. vcera vecer jeste fungovala, zapnu ji dnes a je tam pruh.. uz vcera ale parkrat ten pruh naskocil... stacilo to ale vypnout a zapnout a zase to bylo v poradku, dnes je tam ten pruh asi nartvalo:(..
Neregistrovaný (0)|23.6.2008 20:25
[QUOTE=Jiziii;135097]No teda nevim v televizích se moc nevyznám ale tohle by podle mě mohly bejt špatný vychylovací cívky takže ti dou paprsky z katody jenom rovně
Takže Bud je tam špatný trafo k cívkám nebo nákej obvod a bo cívka[/QUOTE]
no taky mi to tak pripada, ale to se asi nejak lehce opravit neda.. teda lehce myslim tim, ze bycxh to zvladnul sam a nemusel to davat do nejake opravny..
Jiziii (796)|23.6.2008 20:33
No televizi rozdělej a uvidíš jestli je tam očivydně něco spálenýho tak s trochou talentu a pájkou to spravíš ale pokud nic nenajdeš a nechceš všecko proměřovat tak to asi budeš muset hodit do opravy.
No spíš bude možná levnější nová TV
Neregistrovaný (0)|23.6.2008 20:39
njn to asi bude...